id: cma9zg

Na leczenie jamniczki Zaruni

Na leczenie jamniczki Zaruni

Updates1

  • ToW4hoU1pJGPNVVk.jpgJesteśmy już po badaniach po rynoskopi pobrane wycinki do badania histopatologi raz wymazy na grzyby i i bakterie . W znieczuleniu wykonano zabieg usunìecia zębów trzonowych i wyrostków. Zarunia słaba i zmarnowana po zabiegach które trwały 4 godz. Teraz czekamy za wynik i za tydzień robimy testy i dalsze badania.

Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.

Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.

Description

Szanowni Państwo💗Ciężko jest cokolwiek napisać , ale zaczniemy od początku. Zarunia to jamniczka szorstkowłosa miniatura bardzo kochana i wspaniała ,wyjątkowa i jedna jedyna ma 9 latek i 9 miesięcy . To cudowna jamniczka z jamniczym charakterem , uparta i sprytna. Niestety 6 miesięcy temu zdrówko się posypało😪Pomagałam innym , myślałam że nigdy o pomoc nie bedę prosić , ale to leczenie będzie długie i bardzo kosztowne.

Wszystko zaczęło się w styczniu dziwny kaszel wsteczny potem katar z jednej dziurki. Zrobilismy badania krwi, aby zobaczyć czy toczy się stan zapalny.Zaczeliśmy leczenie antybiotykiem z podejrzeniem zapalenia zatok. Niestety po tygodniu leczenia poprawny nie było, kaszel i katar się nasilil przeszedł na drugą dziurkę, zaczeliśmy inny antybiotyk który też nie pomógł. Kaszel wsteczny , katar śluzowaty nasilił się więcej. Wdrożone syropy flegamina , syrop przeciwzapalny z miodem manuka , ziolowy lek na zatoki i poprawy brak. Na początku marca zmieniamy weta

zaczeliśmy szukanie przyczyny od początku rynoskopia noska z odsysaniem wydzieliny, rentgem gardła i głowy, rozszerzone badania krwi, posiew na bakterię i grzyby. Tydzień trwało zanim przyszły wyniki wyszła bakteria klebsiella pneumoniae obfity. Po wyniku wdrożono leczenie antybiotykiem celowanym 4 tyg. Radość trwała krótko po skończeniu antybiotyku po dwóch dniach wszystko wróciło ponownie kaszel wsteczny spowodowany gęstą spływającą wydzieliną, wyciek z nosa już z dwóch dziurek, problemy z oddychaniem. Na cito robiony tomograf i rynoskopia oraz odsysanie gęstej wydzieliny. Wdrożono steryd i antybiotyk. Wynik tk na cito dostalismy po 5 dniach .

Wet wdraża leczenie nowym antybiotykiem , naświetlanie głowy lampą solux, flegamina, leki na wątrobę , osłona na jelita, osłona na żołądek.

Niestety poprawy brak😔 Co to jest i dlaczego nie reaguje na leczenie tego nikt nie wie😔

Szukamy pomocy w innej klinice jesteśmy już po wizycie i echo serca zrobione. We wtorek 9 czerwca o godz 12 badanie krwi, rynoskopia z pobraniem wycinka histopatologicznego, posiew na grzyby, odsysanie wydzieliny, i płukanie zatok. Po tym zabiegu w jednym znieczuleniu prawdopodobnie usuniecie zębów trzonowych mogą, ale nie muszą być przyczyną . Nie mam już siły i pomyslów co robić koszta są ogromne , leczenie i badania kosztowne. Robimy krok do przodu dwa do tyłu , pół roku leczenia szukania i nie ma diagnozy i poprawy. Koszty do dnia dzisiejszego z jednej kliniki to 2700 zł ,koszty z drugiej kliniki 1150 zł. Czekają nas następne koszty 2300 zł które muszę opłacić we wtorek 9.06.26. Do tego suplementy na ochronę wątroby, na jelita na odporność, syropy na kaszel i syropy na ochronę żołądka kazdy po 110 zł , a to juz czwarta butelka. Koszt suplenentów i syropów to 1260 zł... Co dalej ? Tego nikt nie wie , będziemy czekać na wyniki i szukać dalej przyczyny tej długotrwałej ciężkiej choroby. Nigdy nikogo nie prosiłam o pomoc , pomagałam innym , ale teraz sama potrzebuję pomocy. Proszę pomóżcie Zaruni wrócić do zdrowia💗. Za każdy grosik, za każdą wpłatę dziękuję bardzo💗 Aleksandra i Zarunia💗

Comments 8

 
2500 characters
We prioritize safety. If you have any concerns, please report this fundraiser using