id: csdbeu

Nie stój obojętnie! Pomóż nam dalej pomagać!

Nie stój obojętnie! Pomóż nam dalej pomagać!

Description

Wspieramy żywnościowo ok. 1000 osób potrzebujących w tygodniu. Dzięki nam 16 ton żywności w miesiącu trafia tam, gdzie jej naprawdę brakuje. Organizujemy imprezy oraz paczki z prezentami dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Edukujemy dzieci i starszych, stawiamy lodówki społeczne na terenie całego kraju.

Na dzień dzisiejszy nie mamy żadnego dofinansowania. Brakuje nam środków na utrzymanie lokalu, a co się z tym wiąże na dalszą pomoc dla naszych podopiecznych.


Czym dokładnie się zajmujemy?


Od ponad 4 lat ratujemy przed zmarnowaniem TONY żywności. Pomagamy, ponieważ widzimy jak duże sieci handlowe wyrzucają zdatną do spożycia żywność do śmietnika. Nie zgadzamy się na to, aby starsza Pani z emeryturą 590 zł głodowała (większość kwoty wyda na lekarstwa), kiedy w Polsce marnuje się 9 MLN TON jedzenia rocznie! To nie żart!

Nasi wolontariusze kompletują paczki żywnościowe i dystrybuują je wśród naprawdę potrzebujących. Tygodniowo wydajemy ponad 1000 paczek! Kilkadziesiąt posiłków w tygodniu jest także dowożonych do osób obłożnie chorych, które nie mogą do nas przyjść osobiście.


Zbudowaliśmy największą sieć społecznych lodówek w całej Polsce, które sprawiają, że coraz częściej jedzenie trafia na czyjś stół, a nie do śmieci. Lodówki oprócz "sąsiedzkiej wymiany" żywności, angażują także lokalnych producentów i hurtownie do przekazywania swoich produktów potrzebującym, zamiast ich utylizacji.


Organizujemy warsztaty i szkolenia, na których uczymy jak nie marnować żywności i pomagać innym. Prowadzimy też spotkania z psychologami oraz pomagamy w pozyskaniu pomocy prawnej. Dzięki nam już ponad 80 osób znalazło stałe zatrudnienie i na nowo uwierzyło w swoje możliwości!


Pomagamy też doraźnie w zakresie podstawowych rzeczy niezbędnych do życia. Dostarczymy starszej, samotnej Pani pralkę na 5 piętro, zorganizujemy pieluszki dla dzieci z rodzinnego domu dziecka, zrobimy paczkę świąteczną Panu, który z powodu swoich ograniczeń zdrowotnych nie może wychodzić z domu.


Wiemy, jak uczynić świat lepszym. I to robimy!


"W życiu nigdy nie wiesz co Cię czeka, nigdy nie wiesz czy to właśnie Ty nie będziesz potrzebował pomocy. Życie bywa nieprzewidywalne, więc bądź dobry dla innych. Pamiętaj - karma wraca!"


Nie stój obojętnie! Pomóż nam dalej pomagać!


Dziękujemy!


There is no description yet.

There is no description yet.

Benefits of a recurring donations:
The Organiser receives 100% of your funds - we do not charge any fee
You remain in full control - you can stop the support at any time without any obligations
The Organiser can fully focus on his work
You get permanent access to posts and a special distinction
You don't have to remember about the next payments
It's easier than you think :)
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 273

preloader

Comments 5

 
2500 characters
 • Mariusz Szczerski

  By ratować życia.

 • KF
  Kubatu

  Powodzenia! Bardzo dobra akcja!

  100 zł
 • KJ
  Katarzyna Jarmuż

  Usłyszałam w Uwadze o was strasznie mi przykro że takie rzeczy dzieją się w Polsce i że tyle ludzi cierpi przez rząd który nie potrafi zadbać o swoich ludzi. Mam nadzieję że chociaż moja mała cegiełka potrafi w czymś wam pomóc. Oby więcej ludzi było tak pomocnych jak wy. Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia.

  200 zł
 • A
  AnnaH

  Dziekuje za Wasza prace!

  20 zł
 • V
  Viola

  Działajcie dalej, mam nadzieję że każdy dołoży cegiełkę i ruszycie dalej z pomocą dla potrzebujących. Jesteście wspaniali, robicie tak wiele! Brawo!!!

  50 zł