id: cshrbf

W drodze po złoto olimpijskie

W drodze po złoto olimpijskie

Our users created 1 188 685 fundraisers and raised 1 251 920 524 zł

What will you fundraise for today?

Description

Ewa i Otylia kandydatki do reprezentowania Polski w XVII Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu 2024.


Dzięki licznym sportowym sukcesom Ewy na mistrzostwach krajowych, Europy, świata, a także jako reprezentantka Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2021 z pewnością i tym razem będziemy sięgać po złoto. W tym celu zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe.


Nazywam się Ewa Bańkowska, a moją pasją jest rower… Choć sport towarzyszy mi przez całe życie, to kolarstwo wyczynowo zaczęłam uprawiać dopiero pod koniec 2018 roku. Trafiłam pod skrzydła bardzo doświadczonego trenera, Jana Zugaja, który dostrzegł mój potencjał, jeśli chodzi o tę dyscyplinę, i postanowił zająć się moim rozwojem. Dzięki jego wsparciu i wiedzy w krótkim czasie zaczęłam odnosić sukcesy, zarówno indywidualnie, jak i jako pilotka w kolarstwie tandemowym, reprezentując klub RSC Bałtyk Rewal.


Otylia Marczuk od urodzenia jest osobą niedowidzącą, ale nigdy się nie podaję… Być może dlatego, że sport jest obecny w jej rodzinie od zawsze. Jej tata, Krzysztof Kosikowski, również posiadający tę samą wadę wzroku co ona (genetyczna wada), jest wielokrotnym medalistą igrzysk paraolimpijskich oraz mistrzostw świata, Europy i Polski. Wyniesiony z domu duch sportowej rywalizacji pozwolił jej stać się osobą sumienną i zawsze dążącą do celu.


Mimo tak krótkiego wspólnego stażu tworzymy zgrany duet, który ma szansę stawać na najwyższym stopniu podium, nawet podczas rywalizacji na międzynarodowych arenach. Niestety, na przeszkodzie stoją finanse i brak sprzętu. Rower tandemowy to wydatek ok. 100 000 zł, a my potrzebujemy jednego do ścigania się na szosie, a drugiego na torze.


W przyszłym roku w Paryżu odbędzie się paraolimpiada i z myślą o niej poszukujemy wsparcia na zakup tandemów oraz pokrycie kosztów, łącznie 200 000 zł związanych z przygotowaniami: wyjazdy na zgrupowania, osprzęt, specjalistyczna odzież itd. Nie chciałybyśmy przez gorszy, w porównaniu z tym, którym dysponują inne zawodniczki na świecie, sprzęt stracić szansy na medal. Obie jesteśmy sumienne i zdeterminowane, co gwarantuje, że będziemy godnie reprezentowały naszych sponsorów.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 321

preloader

Comments 58

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Powodzenia Dziewczynki!

  20 zł
 •  
  Anonymous user

  Powodzenia!!!

  20 zł
 • AK
  Agnieszka Kowal

  Kraków trzyma kciuki

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  Trzymam kciuki za dojechanie do Paryża

  hidden
 • LJ
  Leszek Janiczek

  Trzymam kciuki za powodzenie -olimpijski złoty medal będzie super dodatkiem do talentu i urody obu pań👋.

  50 zł