id: cvfjev

Pełzak do czworakowania dla Marysi i Jasia

Pełzak do czworakowania dla Marysi i Jasia

Our users created 1 187 544 fundraisers and raised 1 249 039 764 zł

What will you fundraise for today?

Description

Marysia i Jaś


Marysia urodziła się we wrześniu 2020 roku z rozszczepem kręgosłupa. Od razu po urodzeniu przeszła dwie operacje: zamknięcie przepukliny oponowo-rdzeniowej w części lędźwiowo-krzyżowej oraz wszczepienie zastawki komorowo-otrzewnowej z powodu wodogłowia. Wymaga stałej opieki wielu specjalistów takich jak: urolog, neurolog, chirurg, ortopeda oraz codziennej rehabilitacji. Marysia urodziła się ze stopami, które były końsko-szpotawe. Jesteśmy po serii gipsowania nóżek, obecnie stosujemy szynę z bucikami Mitchella. Marysia zrobiła ogromny postęp od momentu, gdy ma ortezy oraz pionizator. Wierzymy, że lekarze, którzy opiekują się Marysią oraz regularna rehabilitacja sprawią, że Marysia będzie mogła pójść kiedyś na spacer o własnych nóżkach. Na chwilę obecną potrafi siedzieć w odpowiedniej pozycji ,przemiesza się pełzając. Podejmuje również próby czworakowania.


Jaś urodził się w październiku 2021 roku. Ma zespół Downa, zdiagnozowaliśmy również u Niego niedoczynność tarczycy, zaburzenia pracy jelit, wadę serduszka. Wymaga przede wszystkim ogromnej liczby rehabilitacji, aby wzmocnić pracę mięśni. Obecnie sam nie siedzi, nie chodzi. Adoptowaliśmy Go, gdy miał 10 miesięcy. Regularna rehabilitacja, wprowadzone leki, ćwiczenia sprawiły, że Jego organizm stał się silniejszy.


Przedmiotem, który ułatwi walkę o sprawność Marysi jest w chwili obecnej pełzak do czworakowania, który w niedługim czasie będzie potrzebny również Jasiowi. Urządzenie to stymuluje pracę mięśni wiotkich, łagodzi napięcia spastyczne, pomaga uczyć utrzymania prawidłowej pozycji ciała w pozycji czworaczej, zapewnia stabilizację i umożliwia lepszą pracę kończyn.


Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 119

preloader

Comments 3

 
2500 characters