id: cwfvk6

Zasiej nadzieję - wesprzyj bezpłatną pomoc psychologiczną

Zasiej nadzieję - wesprzyj bezpłatną pomoc psychologiczną

Our users created 1 152 319 fundraisers and raised 1 197 643 803 zł

What will you fundraise for today?

Description

Wiosna. Przebudzenie do nowego życia. Widać je w przyrodzie i czuć w sercu. Sprzyja to zmianom – zewnętrznym i wewnętrznym. Daje nadzieję. Ty też możesz ją dawać. Chcemy, aby w tym roku wiosna przyszła do każdego. Chcemy pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia w pierwszych krokach do zmiany. Chcemy siać nadzieję.


W Fundacji Makatka wspieramy młode matki. Pomoc psychologiczna zawsze była jednym z filarów naszej działalności. Wsparcie niemedyczne, życzliwa sieć wsparcia i pomoc koleżeńska znaczą bardzo dużo i stanowią podstawy naszego działania. Gdy jednak sytuacja wymaga kontaktu ze specjalistą wspieramy w takiej decyzji, pomagamy w umówieniu się, a w razie potrzeby pokrywamy koszty. Nie chcemy, aby finanse stanęły na drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia.


Od kilku lat współpracujemy z Moniką Jamróz, która zajmuje się wsparciem psychologicznym dla rodziców w okresie okołoporodowym i wczesnego rodzicielstwa. 

https://www.facebook.com/monika.jamroz.psycholog

Można się z nią umówić na konsultację on-line. Czasami wystarczy jedna, czasami jest to kilka, które pomagają zapoczątkować proces zmian i walki o siebie. Koszt konsultacji wynosi 130 zł. Monika rozlicza się z Fundacją, a osoba korzystająca wpłaca nam całość lub część, jeśli ma taką możliwość. Jeśli nie, zgodnie z naszą misją statutową – pokrywamy koszt konsultacji.


W ciągu naszej współpracy Monika Jamróz odbyła około 170 konsultacji. Zwrotnie docierały do nas wyłącznie pozytywne opinie. 


"Na Monikę trafiłam – dzięki Fundacji Makatka – mniej więcej w momencie kiedy życie trochę mnie przerosło. Byłam we własnych oczach fatalną mamą, beznadziejną partnerką i kiepskim pracownikiem. Kompletnie nie umiałam patrzeć na siebie obiektywnie, a już na pewno – okazać samej sobie sympatii. I to Monika odczarowała mój świat. Wystarczyło kilka spotkań żeby jej empatyczna ciepła mądrość zaczęła zmieniać nie tylko to jak siebie widzę ale też to jak się zachowuje i jak funkcjonuje, i jestem jej za to bardzo wdzięczna."

(Agnieszka)


Udało nam się zaopiekować także kilka kobiet w procesie terapeutycznym: finansowanym przez nas częściowo, całościowo bądź realizowanym pro bono. Niektóre z nich są obecnie w trakcie. Rozeznajemy potrzebę takiego procesu bądź osobiście bądź dzięki zaufanym specjalistkom. Zaś beneficjentki przyznają, iż jest to ogromny krok w możliwości przemiany swojego życia. 


"Dzięki wsparciu Makatki w końcu jestem w stanie podjąć psychoterapię. To dzięki niej przerwę pokoleniowe traumy i ochronię córkę od noszenia ze sobą tego bagażu. Chcę, aby mogła wejść w życie wolna od tego oraz miała szczęśliwą mamę."

(Morgane)


Celem tej zrzutki jest zabezpieczenie środków na konsultacje psychologiczne i sesje terapeutyczne na najbliższy rok. Chcemy mieć pewność, że zgłaszające się do nas kobiety uzyskają potrzebną pomoc. Chcemy, aby finanse nie stały się barierą do korzystania z pomocy psychologicznej i troski o swoje zdrowie psychiczne. Założona kwota powinna wystarczyć na najbliższy rok.


Suma zrzutki zakłada:

✔️ konsultacja u Moniki Jamróz w kwocie 130zł/h, 6 razy w miesiącu przez 12 miesięcy (72 konsultacje – 9360 zł)

✔️ pojedyncza sesja terapeutyczna – uśredniona kwota 150 zł/h, 2 razy w miesiącu przez 12 miesięcy (24 sesje – 3600 zł)

Łącznie 12 960 zł

Priorytetem jest jednak zaopiekowanie wszystkich potrzebujących, dlatego statystyki są orientacyjne, oparte na doświadczeniu dotychczasowej działalności.


Zasiej z nami nadzieję na wiosenną przemianę. Pomóż przejść proces odnowy, wesprzyj wysiłki w zmianie. Dołącz do nas i wesprzyj naszą zrzutkę. Bądź zmianą, której świat potrzebuje zwłaszcza na wiosnę.Jeśli czujesz, że Ty sama potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami.

[email protected]

https://www.facebook.com/fundacjamakatka

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 163

preloader

Comments 2

 
2500 char