id: dam35v

DOM EQ - zbieramy na Kolejny Rok Miłości i Wsparcia dla społeczności LGBTQ+

DOM EQ - zbieramy na Kolejny Rok Miłości i Wsparcia dla społeczności LGBTQ+

Our users created 1 181 053 fundraisers and raised 1 235 060 861 zł

What will you fundraise for today?

Description

Nawet symboliczna pomoc umożliwi nam dalsze działania. Godzina naszej pracy to tyle ile kubek kawy na mieście - a w zamian za to zapraszamy do DOM EQ na pyszny przelew, wspaniałe wydarzenia, po profesjonalne wsparcie i tyle tęczy ile zdołasz udźwignąć! 


W nasze drugie urodziny zbieramy na Kolejny Rok Miłości


Brokat, kiedy się go raz rozsypie, na zawsze pozostanie w szczelinach i zakamarkach pomieszczenia. Potrzeba go naprawdę dużo żeby przykryć nim cały świat, ale nie mówimy, że nie jest to możliwe.* W DOM EQ wierzymy, że podobnie jest z miłością.


Właśnie dlatego każdego dnia tworzymy dom, który oprószamy brokatem wsparcia, dobrej energii i troski. To DOM EQ - Krakowskie Centrum Równości, czyli 120 metrów kwadratowych miłości i bezpieczeństwa. 


y5d90b08a3805060.jpeg


Myślisz, że to brzmi czadowo? Poczekaj aż dowiesz się co tu robimy!


Nasz DOM EQ to dom z prawdziwego zdarzenia, zlokalizowanym w krakowskim Starym Podgórzu, przy ulicy Czyżówka 43, z przestrzenią dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wyremontowany, wyposażony w kuchnię. Każdego dnia działamy tu aktywistycznie i społecznie. Między innymi:


 • udzielamy profesjonalnego, bezpłatnego wsparcia prawnego oraz konsultacji psychologicznych osobom LGBTQ+, także on-line, po polsku i angielsku,
 • pomagamy osobom transpłciowym w procesie prawnego ustalenia płci oraz w kwestiach związanych z tranzycją,
 • odbywają się u nas grupy wsparcia i działania pomocowe na rzecz społeczności,
 • organizujemy przeróżne warsztaty, wieczory filmowe i literackie, spacery, spotkania autorskie, zajęcia rękodzielnicze, wymianę ubrań, pikniki i wiele, wiele więcej,
 • prowadzimy ogród społeczny,
 • współpracujemy z lokalnymi instytucjami kultury i firmami,
 • patronujemy publikacjom, inicjatywom i wydarzeniom dotyczącym przeciwdziałania nierównościom i wykluczeniu,
 • mamy biblioteczkę zaopatrzoną w pozycje dotyczące LGBTQ+ i nie tylko,
 • mamy otwarte drzwi, jak w domu: można do nas wpaść żeby napić się kawy, pograć w gry planszowe, upichcić coś, poleniuchować na kanapie, knuć dobre rzeczy albo prowadzić rozmowy - takie, które zmieniają życie i te całkiem codzienne,
 • wydajemy “Biuletyn”,
 • gromadzimy i udostępniany materiały edukacyjne,
 • prowadzimy działania wolontariackie, udzielamy praktyk i wiele więcej,
 • dystrybuujemy bezpłatnie produkty menstruacyjne,
 • prowadzimy bezpłatne, anonimowe i szybkie testy na HIV, HCV i kiłę,
 • prowadzimy szkolenia dla firm i instytucji,
 • udzielamy przestrzeni oddolnym inicjatywom i działaniom,
 • jesteśmy inkluzywnx i otwarte_ci dla osób ze społeczności oraz osób sojuszniczych,
 • tworzymy bezpieczną przestrzeń.Czy robimy dobrą robotę?


Od otwarcia drzwi Krakowskiego Centrum Równości - DOM EQ odwiedziło nad ponad 5000 osób, które wzięły udział w niemal 500 wydarzeniach. Codziennie udzielamy profesjonalnego wsparcia, działamy aktywistycznie i angażujemy naszą społeczność. Robimy co możemy w imię równości (ze szczyptą brokatu)!


W 2021 roku między innymi otrzymaxśmy tytuł NGO roku na konferencji East meets West oraz tytułu Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości A.D. 2020


t5e165554815c612.jpeg

zdjęcie z pakowania binderów w ramach zbiórki Niebinarne Bindery, której mixłxśmy przyjemność udzielić przestrzeni i patronatu


Chcesz wiedzieć skąd wzięxśmy się na zrzutce?


Krakowskie Centrum Równości DOM EQ powstało dwa lata temu otwierając nowy rozdział w polskiej i krakowskiej historii społeczności LGBTQ+! Federacja Znaki Równości, zrzeszone w niej organizacje pozarządowe, osoby udzielające się u nas wolontariacko oraz przyjacielsko, każdego dnia wkładają mnóstwo dobrej energii i serca w kontynuację tej historii. 


Teraz i Ty możesz stać się częścią naszej opowieści! DOM EQ potrzebuje Twojego wsparcia, abyśmy nadal mogły_li otaczać miłością i bezpieczeństwem krakowską społeczność LGBTQ+.


W czym rzecz?


Cel naszej zbiórki jest symboliczny - 37 200 złotych to dokładnie roczny czynsz za wynajem miejsca, w którym otworzyxśmy DOM EQ – Krakowskie Centrum Równości.


DOM EQ by działać, potrzebuje miesięcznie 8 tysięcy złotych. Tyle wynoszą opłaty za czynsz, media, produkty pierwszej potrzeby, to pensja osoby koordynującej Centrum.


DOM EQ wyremontowaxśmy i otworzyxśmy dzięki Fundacji Batorego, która przyznała nam 75 tysięcy złotych w ramach programu Demokracja w Działaniu - jednak od dłuższego czasu utrzymujemy się samx z darowizn i opłat za warsztaty prowadzone przez nas w lokalnych korporacjach. Część naszych działań realizujemy w ramach grantów. Nie są to jednak środki zapewniające nam płynność - obecnie mamy fundusze pozwalające jedynie na kolejny kwartał działania. Same i sami działamy aktywistyczne w pełni wolontariacko - nie zarabiamy na prowadzeniu DOM EQ, w które z przyjemnością wkładamy swoje serduszka i wolny czas.


Właśnie dlatego prosimy Cię o wsparcie, abyśmy dalej mogli nieść dobro dla krakowskiej (i nie tylko) społeczności LGBTQ+


Nawet symboliczne wsparcie umożliwia nam dalsze działania. Godzina naszej pracy to tyle ile kubek kawy na mieście - a w zamian za to na pyszny przelew zapraszamy do DOM EQ.


12 złotych – tyle kosztuje jedna godzina pracy Krakowskiego Centrum Równości DOM EQ, jeśli założymy, że jest ono otwarte całą dobę. To niewiele, a przekłada się na nieocenioną wdzięczność, bezpieczeństwo i radość w oczach całej naszej społeczności.


50 złotych – to wieczór spotkań grupy wsparcia dla członkiń_ów społeczności LGBTQ+ borykających się z trudnościami - oczywiście przy wsparciu psychologa


100 złotych – to czyjś rozwiązany kryzys, czyli godzinna konsultacja psychologiczna


200 złotych – tyle kosztuje przygotowanie spotkania klubu dyskusyjnego i pokazu filmowego, podczas których poruszamy istotne problemy naszej społeczności


300 złotych – to koszt miesięcznego zużycia wody w DOM EQ podczas wszystkich spotkań i wydarzeń


Chcesz się włączyć? Udostępnij zrzutkę, a jeśli możesz, wesprzyj nas finansowo.

Chcesz zacząć działać? Napisz na [email protected] 

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy? Pisz na [email protected] 

https://znakirownosci.org.pl/


*nie należy próbować tego w domu - brokat jest piękny, ale bardzo nieekologicznyThere is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 225

preloader

Comments 11

 
2500 characters
 • G
  gnujczyk

  2137 poopoocoins

  21,37 zł
 • JK
  Joanna Kojzar

  Na pomoc dla domq oraz na Miśkową akcję :D od @JoJoWentBananas

  50 zł
 •  
  Anonymous user

  Od @AskSuccSuccubus, dopłacam, by w sumie była ładna kwota okrągła. :) PS Meta Bear wyszedł cudownie!

  70 zł
 • DK
  Daniel Kuźma

  pozdro domeq, jest w pyte

  hidden
 •  
  Anonymous user

  @mrsRaindeer "metabear"

  69 zł