id: dmrbzj

Rehabilitacja Antosi Smolińskiej - długa wędrówka po życie bez ograniczeń i barier

Rehabilitacja Antosi Smolińskiej - długa wędrówka po życie bez ograniczeń i barier

Our users created 1 181 046 fundraisers and raised 1 235 058 666 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • xb34aaa367a3d5f3.jpeg

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Antosia nie jest dzieckiem z nowotworem czy inną drastyczną i widoczną chorobą, jest „tylko” wcześniakiem z tego konsekwencjami.

Urodziła się 04.11.2008r w 32 tygodniu ciąży (czyli 7 miesiącu) ważąc kilo siedemset (1,700) urodziła się w zamartwicy przez co ma zaburzenia neurologiczne sklasyfikowane jako encefalopatia okołoporodowa podchodząca pod lekkie porażenie mózgowe. Gdy miała 3 miesiące przeszła przez dwie operacje - laseroterapie retinopatii a kilka tygodni później wspaniali kardiochirurdzy naprawiali jej serduszko. Wtedy nie wiadomo było czy i jak będzie widzieć i na ile będzie sprawna. Uparliśmy się stawiając na rehabilitacje a ta zaczęła przynosić rezultaty!


Dziś gdy patrzy się na Tosie na pierwszy rzut oka nie widać, że to dziecko jest chore. Pogodna i radosna dziewczynka odnosząca sukcesy w konkursach plastycznych - wojownik. Tylko troszkę wolniejsza od rówieśników, bardziej "ciapowata", potykająca się i potrzebująca pomocy.

Tosia widzi około 30% w okularach bez nich prawie wcale. Miesiące zimowe kiedy jest mniej ruchu pokazują nam jak szybko wracają przykurcze nóżek, rąk, barków... jak ciężko rozruszać i wzmocnić mięśnie które nie chcą współpracować. Teraz gdy jest zdalne nauczanie i więcej siedzenia przy komputerze musimy poświęcić więcej czasu na zajęcia ruchowe, na fizjoterapię, teraz bardziej to widać, że walka Antosi to ciągła rehabilitacja i często dwa kroki w tył trzy w przód ale to walka której nie możemy zaniechać bo jeśli to zrobimy Antosie czeka wózek i coraz większa zależność od innych. A ona chce być jak koleżanki i koledzy, jak rodzeństwo. Chce się z nimi bawić, biegać, śmiać. Kocha życie jak każde dziecko w jej wieku ale coraz częściej pyta czy jej nóżki lub oczy wyzdrowieją. Ona wie, że jak dużo ćwiczy choć to meczy to jest lepiej i zbliża ją to do "wyzdrowienia". To jak bardzo walczy widać w szkole czy drużynie zuchowej - jest jej trudno i czasami ciężko ale chce i daje z siebie wszystko a my nie dajemy jej taryfy ulgowej.


Tosia jest pod opieką neurologa, kardiologa, okulisty, optometry i rehabilitantów. Ma zajęcia logopedyczne, terapii sensorycznej i pedagogicznej

Antosia ma 3 główne schorzenia - to wada wzroku i niedowidzenie (Retinopatia wcześniacza po laserze, atrofia nerwów wzrokowych II, dystrofia plamki, oczopląs, zez zbieżny i astygmatyzm - z tym się zmagamy dzisiaj), problemy kardiologiczne i encefalopatia okołoporodowa - na skutek niedotlenienia został uszkodzony mózg i tylko dzięki stałej rehabilitacji można go nauczyć nowych rzeczy jak i przypominać to co już potrafi.

Tosia jest podopieczną Fundacji Potrafię Pomóc, pieniążki jakie ma zebrane na subkoncie w tym 1% (za który bardzo dziękuję) wystarczą na kilka miesięcy samej fizjoterapii, a bardzo chciałabym by mogła nadal korzystać z hipoterapii czy basenu jak i rehabilitacji wzroku. Dlatego też proszę Was Drodzy Internauci, znajomi i Przyjaciele jeśli macie ochotę nam pomóc i nas wesprzeć finansowo można zrobić tu na Zrzutce lub bezpośrednio na subkonto Tosi. Można również podać nasz KRS w rozliczeniu z US

KRS 0000303590

z dopiskiem Antonina Smolińska 240-345

Fundacja "Potrafię Pomóc"

każdą pomoc i każdy grosik DZIĘKUJEMY


Fundacja "Potrafię Pomóc"

rachunek bankowy, nr 60114020040000350275010722 mBank S.A.

(obowiązkowo z dopiskiem) Antonina Smolińska 240-345

Antosia jest także na Facebooku - zapraszam do śledzenia jej historii i poczynań jak i udostępniania stronki dalej :)


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 640

preloader

Comments 84

 
2500 characters