id: e5zfzu

Leczenie ostrej białaczki limfoblastycznej pre T

Leczenie ostrej białaczki limfoblastycznej pre T

Our users created 1 177 645 fundraisers and raised 1 230 375 397 zł

What will you fundraise for today?

Updates2

 • 15 czerwca rozpoczynamy kolejny protokół, ostatni. Odliczamy dni, aby móc cieszyć się już tylko pobytem w domu. Proszę Was o dobre myśli, aby już ta ostatnia prosta przeszła bez większych komplikacji. Bo skończonym intensywnym leczeniu zaczniemy rehabilitacje, aby pomóc wrócić Stasiowi do pełnej sprawności ❤️
  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Staś w kwietniu tego roku kończy 6 lat. Na początku roku 2022 zachorował na Ostrą niewydolność nerek, o nieznanej etiologii. Do dnia dzisiejszego nie wiemy co było powodem bardzo poważnego stanu jego zdrowia (LDH 22 tysiące, o włos otarliśmy się od dializowania). Jego organizm był na tyle silny, że sam sobie poradził z tym schorzeniem po miesiącu w szpitalu wyszliśmy do domku. Pamiętam jak dzisiaj jego radość w oczach, gdy w końcu mógł zaczerpnąć świeżego powietrza i po miesiącu mógł zobaczyć się z tatą oraz siostrą (niestety czas covida nie pozwolił na jakiekolwiek odwiedziny).

Po dwóch miesiącach “normalnego” życia znowu trafiliśmy do szpitala z powiększonymi węzłami chłonnymi na szyi. Badania wyszły wszystkie dobrze i wszystko przemawiało, za stanem zapalnych węzłów, natomiast Pan profesor Wysocki uparł się na biopsje węzłów i to dzięki niema została postawiona diagnoza, która zmiotła nas z nóg. 3 tygodnie oczekiwaliśmy na wynik biopsji węzła, kiedy w końcu otrzymałam informacje telefoniczną, że wynik jest gotowy do odbioru poprosiłam o przekazanie informacji telefonicznej czy wynik wyszedł ok, niestety okazało się, że z wycinka węzła wyszedł chłoniak brukittopodobny.

Zaraz po odebraniu wyniku w formie papierowej tego samego dnia skontaktowałam się osobiści z lekarzami z Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy.


Poproszono nas o stawienie się na oddział w przeciągu 1-2 dni. Jak to mówią instynkt matki nigdy nie zawodzi o spakowani przyjechaliśmy na oddział już następnego dnia z samego rana. Ponowiono badania krwi morfologie, ldh, itd. i po otrzymaniu wyniku było bardzo wysokie prawdopodobieństwo białaczki. Wysoka leukocytoza wszystko na to wskazywała. Na cito postanowiono wykonać badanie szpiku kostnego i płynu mózgowo-rdzeniowego już następnego dnia oraz rozmaz onkologiczny krwi. Po 4 godzinach od pobrania próbek otrzymaliśmy informacje, że zostało zajęte przez blasty już 86% szpiku kostnego oraz 85% krwi (na szczęście płyn mózgowo-rdzeniowy był czysty). Postawiono diagnoze Ostrej Białaczki Limfoblastycznej z komórek pre – T. I tak ok 23 czerwca 2022 roku rozpoczęliśmy ponowną walkę o życie i zdrowie naszego syna. Zostaliśmy zakwalifikowaniu do wysokiego ryzyka przez co przeszliśmy bardzo ciężką chemioterapie. Przed nami jeszcze co najmniej około 3-4 miesięcy intensywnego leczenia (obecnie jesteśmy w trakcie intensywnej chemio i sterydoterapii) następnie ponad rok leczenia podtrzymującego w ciągu którego Staś również nie będzie mógł wrócić do przedszkola. Stasiu jest naprawdę bardzo dzielny w całym toku leczenia, wie że musi wygrać tę walkę 💪🏻🫶🏻. Jesteśmy z niego naprawdę dumni i dziękujemy że zostaliśmy rodzicami superbohatera ❤️

imageDziękujemy z góry za pomoc 💙

Klaudia i Krzysiu

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 217

preloader

Comments 4

 
2500 characters
 • AN
  Alan&Liwia

  Kochamy ❤️

  500 zł
 •  
  Anonymous user

  Bajkolandia

  70 zł
 • MK
  Monika Krześniewska

  Wracaj do zdrowia CHŁOPAKU❤️

  100 zł
 • Michael Scofield

  Trzymajcie się Sucre... Zdrówka życzę

  53 zł