id: eszz5r

Dodruk informatora onkologicznego "Mimo choroby żyj normalnie"

Dodruk informatora onkologicznego "Mimo choroby żyj normalnie"

Updates 1

  • Kochani, zakończyliśmy zbieranie funduszy na dodruk naszego informatora Mimo Choroby Żyj Normalnie, który ukazał się nakładem 7500 egzemplarzy i został już rozesłany do 250 placówek medycznych na terenie całej Polski. Chcielibyśmy tym samym z całego serca podziękować wszystkim osobom i firmom, które wsparły nas finansowo na ten cel – zarówno korzystając z założonej przez nas Zrzutki, jak i wpłacając darowiznę bezpośrednio na nasze konto. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za to, że pomagacie nam pomagać ❤️
    Read more

Description

Chcielibyśmy po raz kolejny dodrukować nasz informator onkologiczny "Mimo choroby żyj normalnie", który jako jedyny taki w Polsce, zbiera w jeden biuletyn rzetelne i przydatne dla pacjenta informacje o rehabilitacji, fizjoterapii, formach aktywności fizycznej, rekonstrukcji i protezie piersi, doborze bielizny, pielęgnacji peruki, dobrym wyglądzie i tym, jak przejść swoją drogę przez chorobę z głową w górze i piersią do przodu. A to wszystko w postaci bezpłatnej, dostępnej i przyjemnej lektury. Naszym celem jest nakład 8 tys. egzemplarzy i potrzebujemy do tego jeszcze 15 000 zł. Wierzymy, że dzięki Twojemu wsparciu się uda. Jesteś z nami?


Mimo choroby żyj normalnie -

to przykazanie wydaje się być proste w realizacji, przecież co to znaczy żyć normalnie? Jeść, oddychać, spać, chodzić, cieszyć się, pracować, uprawiać aktywność, spędzać czas z rodziną, czuć się kochanym, potrzebnym, być częścią wspólnoty. Przynajmniej dziesięć haseł z powyższej listy może być nieosiągalne dla osób chorujących onkologicznie i niepełnosprawnych.

Dlatego od sześciu lat staramy się regularnie dostarczać pacjentom nasz informator onkologiczny Mimo choroby żyj normalnie, który jako jedyny taki w Polsce, powstał na podstawie doświadczeń osób chorujących onkologicznie zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu i dzięki temu może przekazać pacjentom bardzo dużo cennych informacji – również tych dotyczących odnalezienia się w chorobie i powrotu do zdrowia.


x5e341494ad01b85.png


Informator dostarczamy do placówek onkologicznych na terenie całej Polski, gdzie bezpłatne egzemplarze czekają na pacjentów szukających rozmaitych informacji. Jako rzetelne, ale przede wszystkim też przyjemne w czytaniu, źródło informacji – do tej pory cieszył się ogromną popularnością zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy oraz pielęgniarek. Pomimo regularnych dodruków informatora, wciąż dostajemy sygnały, że to tylko kropla w morzu potrzeb.

Wierzymy, że dzięki Twojemu wsparciu się uda

W tym roku chcemy po raz kolejny wydrukować 8 tysięcy egzemplarzy informatora Mimo choroby żyj normalnie, który trafi do wciąż rosnącej liczby pacjentów onkologicznych w placówkach na terenie całego kraju. Do zrealizowania tego celu potrzebujemy dodatkowych 15 000 zł, które pomogą nam opłacić wydruk i dystrybucję nakładu.


eszz5r-9b9dbe.png


O informatorze.

W tym niewielkim biuletynie znajduje się szereg artykułów skierowanych do pacjentów na każdym etapie zmagania się z chorobą. Chcieliśmy, aby treści były użyteczne zarówno dla osoby, która dopiero dowiedziała się o swoim nowotworze i nie wie co zrobić ze sobą, jak i dla kogoś, kto przeszedł już swoją drogę do rehabilitacji po leczeniu. Udało nam się osiągnąć bardzo dużo i przekazać pacjentom nową jakość informacji. Postawiliśmy na współpracę ze specjalistami, ale również na rozmowy z samymi pacjentami, aby mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i uczuciami z tymi, którzy są dopiero na początku drogi.


sadf6a049b78d1f8.png


Ruch to nie tylko rehabilitacja

W dotychczasowych edycjach znalazło się miejsce na tematy związane z rehabilitacją i profilaktyką przeciwobrzękową, fizjoterapią, a także innymi rodzajami pomocnej aktywności ruchowej i ich wpływu na zdrowie, jak np. joga czy pływanie.


Masz prawo dobrze wyglądać

Dyskutujemy na temat protez piersi i doboru właściwej bielizny dla Amazonek, a także na temat wyglądu zewnętrznego. Odpowiadamy na pytania o dobór i pielęgnację peruki oraz pokazujemy jak za pomocą, np. makijażu ukryć blizny, zasinienia i inne niedoskonałości.


Mimo choroby żyj normalnie

Poza tym w informatorze znajduje się szereg wyznań pacjentów, którzy przeszli swoją drogę przez chorobę ku zdrowieniu i znają wszystkie jej możliwe odcienie. To historie, które mówią jak jest, ale też pokazują, że warto zawalczyć o siebie i mimo choroby żyć normalnie.


W tym roku chcielibyśmy również uzupełnić informator o nowe treści związane z innowacjami w leczeniu onkologicznym, m.in. na temat systemu chłodzącego Paxman Orbis, którego celem jest zapobieganie wypadaniu włosów w trakcie chemioterapii.


n3575a9f5ec49534.png


Chcesz poczytać?

Zajrzyj do ostatniej edycji naszego informatora onkologicznego Mimo choroby żyj normalnie


Czytaj dalej

Polub nas na Facebooku

Odwiedź naszą stronę

Contributors 28

 
Hidden data
5 zł
 
Hidden data
200 zł
KB
Krzysztof Brzeźniak
100 zł
 
Hidden data
10 zł
H
HELENA WNĘK
20 zł
 
Hidden data
50 zł
IP
Irena Puchalska
50 zł
MP
Monika Polakowska
30 zł
LC
100 zł
 
Hidden data
47 zł
See more

Comments 4

 
2500 chars
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!

Our users created

646 548 whip-rounds

and collected

402 602 696 zł

What are you collecting for today?