Dodruk informatora onkologicznego "Mimo choroby żyj normalnie" ID: eszz5r

Dodruk informatora onkologicznego "Mimo choroby żyj normalnie" ID: eszz5r

1 426 zł from 15 000 zł

9%

1 426 zł

1 426 zł

from 15 000 zł

ended

ended

31.12.2019

28

28

contributors
9%
Donate

Updates 1

  • Kochani, zakończyliśmy zbieranie funduszy na dodruk naszego informatora Mimo Choroby Żyj Normalnie, który ukazał się nakładem 7500 egzemplarzy i został już rozesłany do 250 placówek medycznych na terenie całej Polski. Chcielibyśmy tym samym z całego serca podziękować wszystkim osobom i firmom, które wsparły nas finansowo na ten cel – zarówno korzystając z założonej przez nas Zrzutki, jak i wpłacając darowiznę bezpośrednio na nasze konto. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za to, że pomagacie nam pomagać ❤️
    Read more

Description

Chcielibyśmy po raz kolejny dodrukować nasz informator onkologiczny "Mimo choroby żyj normalnie", który jako jedyny taki w Polsce, zbiera w jeden biuletyn rzetelne i przydatne dla pacjenta informacje o rehabilitacji, fizjoterapii, formach aktywności fizycznej, rekonstrukcji i protezie piersi, doborze bielizny, pielęgnacji peruki, dobrym wyglądzie i tym, jak przejść swoją drogę przez chorobę z głową w górze i piersią do przodu. A to wszystko w postaci bezpłatnej, dostępnej i przyjemnej lektury. Naszym celem jest nakład 8 tys. egzemplarzy i potrzebujemy do tego jeszcze 15 000 zł. Wierzymy, że dzięki Twojemu wsparciu się uda. Jesteś z nami?


Mimo choroby żyj normalnie -

to przykazanie wydaje się być proste w realizacji, przecież co to znaczy żyć normalnie? Jeść, oddychać, spać, chodzić, cieszyć się, pracować, uprawiać aktywność, spędzać czas z rodziną, czuć się kochanym, potrzebnym, być częścią wspólnoty. Przynajmniej dziesięć haseł z powyższej listy może być nieosiągalne dla osób chorujących onkologicznie i niepełnosprawnych.

Dlatego od sześciu lat staramy się regularnie dostarczać pacjentom nasz informator onkologiczny Mimo choroby żyj normalnie, który jako jedyny taki w Polsce, powstał na podstawie doświadczeń osób chorujących onkologicznie zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu i dzięki temu może przekazać pacjentom bardzo dużo cennych informacji – również tych dotyczących odnalezienia się w chorobie i powrotu do zdrowia.


x5e341494ad01b85.png


Informator dostarczamy do placówek onkologicznych na terenie całej Polski, gdzie bezpłatne egzemplarze czekają na pacjentów szukających rozmaitych informacji. Jako rzetelne, ale przede wszystkim też przyjemne w czytaniu, źródło informacji – do tej pory cieszył się ogromną popularnością zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy oraz pielęgniarek. Pomimo regularnych dodruków informatora, wciąż dostajemy sygnały, że to tylko kropla w morzu potrzeb.

Wierzymy, że dzięki Twojemu wsparciu się uda

W tym roku chcemy po raz kolejny wydrukować 8 tysięcy egzemplarzy informatora Mimo choroby żyj normalnie, który trafi do wciąż rosnącej liczby pacjentów onkologicznych w placówkach na terenie całego kraju. Do zrealizowania tego celu potrzebujemy dodatkowych 15 000 zł, które pomogą nam opłacić wydruk i dystrybucję nakładu.


eszz5r-9b9dbe.png


O informatorze.

W tym niewielkim biuletynie znajduje się szereg artykułów skierowanych do pacjentów na każdym etapie zmagania się z chorobą. Chcieliśmy, aby treści były użyteczne zarówno dla osoby, która dopiero dowiedziała się o swoim nowotworze i nie wie co zrobić ze sobą, jak i dla kogoś, kto przeszedł już swoją drogę do rehabilitacji po leczeniu. Udało nam się osiągnąć bardzo dużo i przekazać pacjentom nową jakość informacji. Postawiliśmy na współpracę ze specjalistami, ale również na rozmowy z samymi pacjentami, aby mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i uczuciami z tymi, którzy są dopiero na początku drogi.


sadf6a049b78d1f8.png


Ruch to nie tylko rehabilitacja

W dotychczasowych edycjach znalazło się miejsce na tematy związane z rehabilitacją i profilaktyką przeciwobrzękową, fizjoterapią, a także innymi rodzajami pomocnej aktywności ruchowej i ich wpływu na zdrowie, jak np. joga czy pływanie.


Masz prawo dobrze wyglądać

Dyskutujemy na temat protez piersi i doboru właściwej bielizny dla Amazonek, a także na temat wyglądu zewnętrznego. Odpowiadamy na pytania o dobór i pielęgnację peruki oraz pokazujemy jak za pomocą, np. makijażu ukryć blizny, zasinienia i inne niedoskonałości.


Mimo choroby żyj normalnie

Poza tym w informatorze znajduje się szereg wyznań pacjentów, którzy przeszli swoją drogę przez chorobę ku zdrowieniu i znają wszystkie jej możliwe odcienie. To historie, które mówią jak jest, ale też pokazują, że warto zawalczyć o siebie i mimo choroby żyć normalnie.


W tym roku chcielibyśmy również uzupełnić informator o nowe treści związane z innowacjami w leczeniu onkologicznym, m.in. na temat systemu chłodzącego Paxman Orbis, którego celem jest zapobieganie wypadaniu włosów w trakcie chemioterapii.


n3575a9f5ec49534.png


Chcesz poczytać?

Zajrzyj do ostatniej edycji naszego informatora onkologicznego Mimo choroby żyj normalnie


Czytaj dalej

Polub nas na Facebooku

Odwiedź naszą stronę

Contributors28

 
Hidden data
5 zł
 
Hidden data
200 zł
KB
Krzysztof Brzeźniak
100 zł
 
Hidden data
10 zł
H
HELENA WNĘK
20 zł
 
Hidden data
50 zł
IP
Irena Puchalska
50 zł
MP
Monika Polakowska
30 zł
LC
Lucyna Cieślińska
100 zł
 
Hidden data
47 zł
See more

Comments4

 
2500 chars
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!

Our users created

555 561 whip-rounds


What are you collecting for today?