id: f7vbhh

NOWE ŻYCIE... NOWY DOM... Pożar domu! Średnia w gm. Krzywcza. Apel o pomoc!

NOWE ŻYCIE... NOWY DOM... Pożar domu! Średnia w gm. Krzywcza. Apel o pomoc!

Our users created 1 146 500 fundraisers and raised 1 194 410 457 zł

What will you fundraise for today?

Description

Klub wolontariatu Szkoły Podstawowej w Krzywczy rusza z akcją o nazwie „Pomoc dziewczynkom i rodzinie po pożarze”.


Jako szkolna społeczność chcielibyśmy wesprzeć je w tej trudnej sytuacji i proponujemy zbiórkę finansową. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wolontariat przygotował wirtualną zbiórkę.


Drodzy Rodzice, Przyjaciele i Sympatycy Klubu Wolontariusza Szkoły Podstawowej w Krzywczy, Mieszkańcy Gminy Krzywcza, prosimy o wpłaty. Każda najdrobniejsza kwota ma znaczenie, symboliczna cegiełka od każdego z nas pozwoli na pomoc rodzinie, a młodym wolontariuszom da siłę do podejmowania kolejnych inicjatyw i pokaże, że to co robią ma sens.


Akcja ma charakter charytatywny na rzecz rodziny poszkodowanej w pożarze i jest skierowana do wszystkich i ludzi dobrej woli.


Tragiczny w skutkach pożar domu miał miejsce w dniu 29 października 2020r. w miejscowości Średnia gm.Krzywcza, w powiecie przemyskim. Według informacji od rodziny pożaru budynku mieszkalnego był spowodowany przez podpalenie. Dom uległ spaleniu, stan techniczny nie pozwala na dalsze zamieszkanie w nim. Do kobiety dzwoni wiele osób i firm które oferują remont domu. Ze względu na fakt, iż nie jest ona, ani wnuczki prawnym właścicielem budynku wykluczony jest remont. Właścicielem domu jest były mąż Pani Lidii, który nie wspierał jej finansowo, nie pracował i nie udzielał się przy wychowywaniu dzieci.


Pani Lidia samotna kobieta, babcia zamieszkiwała go z dwoma wnuczkami 14 letnimi bliźniaczkami i najmłodszą córką. Pani Lidia jest ona ich opiekunem prawnym i rodzina zastępczą. Od pierwszych dni życia opiekuje się nimi babcia.


W domu mieszka też najmłodsza córka pani Lidii, która z przyczyn zdrowotnych potrzebuje pomocy w codziennym egzystowaniu. Dom od zawsze był na utrzymaniu kobiety, z własnych funduszy wielokrotnie przeprowadzała w nim remonty, wymieniała stolarkę okienną i drzwiową. Tydzień przed tą tragedią wymieniła całą instalację wodną i grzewczą, zakupiła nowy piec. Remont pochłonął całe oszczędności jakie posiadały. Dom nie był ubezpieczony.     Pomoc poszkodowanej rodzinie zaoferował Wójt Gminy Krzywcza i mieszkańcy.

Gmina zaproponowała pomoc. Znalazł się już tymczasowy dom dla dziewczynek.


Kierując się potrzebą serca i ludzkiej solidarności zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe. Dziewczynki potrzebują stabilizacji i warunków do nauki. Każda udzielona pomoc w znaczący sposób zniweluje zniszczenia spowodowane pożarem i przywrócić warunki do normalnego funkcjonowania.


Dziewczynki z babcią proszą ludzi dobrej woli o pomoc finansowa, każda złotówka ma dla nich ogromna wartość. Bliźniaczki mają marzenie, aby rozpocząć nowe życie razem z babcią w nowym domu w ciszy i spokoju.


Pomóżmy dziewczynkom i ich babci odzyskać siłę i spokój ...

Stwórzmy wspólnie miejsce, w którym będą szczęśliwe z dala od miejsca tragedii ... 


Każdy może pomóc. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!


Informacje w mediach lokalnych.


x19368d24f03887b.jpeg


Z góry dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 310

preloader

Comments

 
2500 char
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!