id: fbky24

Robina Courtin - po raz pierwszy w Polsce! Spotkanie i wykład pt. "Aktywizm i współćzucie".

Robina Courtin - po raz pierwszy w Polsce! Spotkanie i wykład pt. "Aktywizm i współćzucie".

Our users created 1 152 115 fundraisers and raised 1 197 195 052 zł

What will you fundraise for today?

Description

Zrzutka zorganizowana została na pokrycie kosztów podróży naszego gościa oraz inne koszty organizacyjne spotkania. Tradycyjnie chcielibyśmy również podziękować Robinie Courtin za spotkanie i poświęcenie swojego czasu i energii dla dobra sprawy i pokoju na świecie. Cała nadwyżka zostanie przekazana nauczycielce.


Spotkanie nie ma sponsorów ani zewnętrznego finansowania. Całość finansowania pochodzi z wolnych datków. 


Robina Courtin - jedna z najbardziej charyzmatycznych i nieszablonowych buddyjskich nauczycielek po raz pierwszy odwiedzi Polskę z otwartym wykładem i rozmową na temat aktywizmu w ujęciu buddyjskim.


OPIS SPOTKANIA:


Zapraszamy wszystkich, którym zależy na dobru świata, społeczności w której żyją i własnym, osobistym szczęściu. 

Dla kogo?

* dla tych, którzy chcą zmieniać świat na lepsze,

* dla działaczy i aktywistów,

* dla ludzi tracących wiarę w sens swoich działań,

* dla poszukujących celu swojego życia,

* dla zainteresowanych pracą z umysłem,

* dla szukających inspiracji.

Czy zastanawiałeś się kiedyś co sprawia, że Dalai Lama, głowa narodu tybetańskiego, mimo zniszczenia swojego kraju, śmierci tysięcy rodaków i zrównania z ziemią setek klasztorów, nadal jest jednym z największych działaczy na rzecz pokoju na świecie? 

Robina Courtin, bliska uczennica Dalai Lamy, postara się odpowiedzieć na to i inne pytania dotyczące działania dla dobra świata, motywowanego głębokim współczuciem i troską.

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?

* dowiesz się więcej o działaniu wynikającym ze współczucia, 

* poznasz buddyjski punkt widzenia na działanie i motywację,

* usłyszysz wiele inspirujących opowieści.

Wykłady Robiny Courtin są niezwykle barwne, inspirujące, pełne przykładów z jej barwnego życia. Jak sama mówi: Jeśli choć jednego zdania z nauk Buddy które przekazuję nie możesz wykorzystać w praktyce - potraktuj to jak nic nie warty śmieć i odrzuć. 

Jej unikalny, uniwersalny sposób przekazu buddyjskiej mądrości dotyka serc i umysłów współczesnego człowieka zachodu. Sposób, który sprawia, że nie możesz doczekać do końca wykładu by iść działać dla dobra świata i wszystkich istot :) 

PLAN SPOTKANIA:

16:00 – 18:00

Część pierwsza - Aktywizm i współczucie czyli Buddyzm w działaniu

18:00 – 18:30

Przerwa

18.30 – 20.30

Część druga - O złości, rezygnacji i innych trudnych emocjach w codziennym życiu / Sesja pytań i odpowiedzi

Wykład odbędzie się w języku angielskim. Jeśi możesz pomóc w zorganizowaniu tłumaczenia symultanicznego - skontaktuj się z nami.

-------------------------

Kim jest nasz gość?

Robina Courtin - ur. w 1944 roku w Australii buddyjska mniszka i działaczka społeczna. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i niezwykłych buddyjskich nauczycielek.

Wychowana w katolickiej, wielodzietnej rodzinie. W dzieciństwie marzy o tym, żeby zostać księdzem. W latach 60-tych jest hipiską w pełnym tego słowa znaczeniu (jak sama mówi sex, drugs & rock’n’roll). Pod koniec lat 60-tych zostaje radykalną aktywistką zaangażowaną w działalność polityczną. Walczy o prawa czarnych. Jest radykalną lesbijską feministką. Ma czarny pas w Karate.

W 1975 roku zbiegiem okoliczności trafia na wykład dwóch tybetańskich mnichów buddyjskich – (Lama Thubten Yeshe i Lama Zopa Rinpoche). Tamten wykład jest punktem zwrotnym w jej życiu. Uświadamia sobie bowiem, że główną przyczyną cierpienia nie są biali, bogaci, czy mężczyźni, ale stan naszego własnego umysłu.

W 1977 Robina zostaje mniszką buddyjską w tradycji tybetańskiej szkoły Gelug. Od tamtej pory poświęca się w całości pracy dla dobra świata, angażując się w dziesiątki projektów społecznych i jeżdżąc po całym świecie z wykładami.

Sposób bycia Robiny nie pasuje do tego, czego można by oczekiwać od mniszki. Mówi bardzo szybko i niezwykle precyzyjnie, strzelając słowami jak karabin maszynowy – prosto do celu. Używa dosadnych porównań i odniesień wprost ze swojego barwnego życia. Zdarza jej się użyć niecenzuralnych słów. Nie boi się mówić o seksie, narkotykach i innych niewygodnych sprawach. Przez swój styl bywa odbierana jako niegrzeczna i niemiła, ale na koniec zawsze okazuje się, że robi to kierując się współczuciem- dla dobra rozmówcy. Przypomina w tym legendarnych buddyjskich nauczycieli, którzy nierzadko doprowadzają swoich uczniów do łez, aby pomóc im zrozumieć naturę swojego umysłu. Lubi trudne pytania od publiczności. Spotkania z nią na długo zapadają w pamięć.

Przez lata pełniła funkcję redaktora naczelnego Wisdom Publications, redaktora Mandala Magazine. W 1997 roku założyła Liberation Prison Project - ogólnoświatową organizację zaznajamiającą więźniów z praktyką buddyjską, udzielającą im porad duchowych i pomagającą im w przemianie świadomości. Nieustannie jeździ po świecie nauczając, udzielając wywiadów i biorąc udział w buddyjskich retreatach i odosobnieniach.

Powstały trzy filmy dokumentalne opowiadające o życiu i twórczości Robiny - On Road Home (1998), Chasing Buddha (2000) i Key to Freedom (2008), a także książka Vicki Mackenzie Dlaczego buddyzm? (2003).

Dowiedz się więcej na: https://www.robinacourtin.com/

Trailer filmu Chasing Buddha: https://www.youtube.com/watch?v=TeZ5DM7v19c

------

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 13

KW
Katarzyna Wcisło
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
50 zł
KJ
Kalina Jaglarz
50 zł
GB
Grzegorz Balik
50 zł
 
Hidden data
50 zł
JS
Joanna Słota
30 zł
 
Hidden data
25 zł
KB
Kacper
25 zł
See more

Comments

 
2500 char
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!