id: fvbh6v

Daria Sołek - By niepełnosprawność nie ograniczała poznawania świata

Daria Sołek - By niepełnosprawność nie ograniczała poznawania świata

Our users created 1 152 019 fundraisers and raised 1 196 956 435 zł

What will you fundraise for today?

Updates2

 • Grudzień przyniósł nam wyniki listopadowego rezonansu głowy oraz kontrole gastrologiczną po kolejnym cyklu leczenia. 
  image

  Niestety gastrolog nie widzi poprawy, a już wykorzystaliśmy wszystkie jego pomysły dlatego przenosimy leczenie do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. 
  Wynik rezonansu wszystkich zwalił z nóg… dziecko dobrze funkcjonujące ma tak duże zmiany, że została zakwalifikowana do pilnej operacji. Po konsultacjach z wieloma lekarzami, podróży do Warszawy podjęliśmy decyzje o rozszerzeniu diagnostyki i przesunięciu operacji do otrzymania wyników - liczymy, że stan Dusi pozwoli na odpowiednie przygotowanie jej do tej operacji, że nie trzeba będzie jej przeprowadzać w trybie pilnym przed rezonansem kręgosłupa z powodu nagłego pogorszenia stanu ogólnego. 
  Przed nami trudny czas, operacja głowy i kręgosłupa wiąże się z dużym ryzykiem powikłań oraz powolną rekonwalescencja, nie mówiąc od o powrocie do równowagi która tak pieczołowicie od roku udało sie wypracować. 
  Dziękujemy, że jesteście z nami. Dzięki zgromadzonym na zrzutce środkom Daria ma regularne zajęcia terapeutyczne i rehabilitacje. Miesięczny koszt rehabilitacji to prawie 2tys złotych 

  Rodzice Dusi
  0Comments
   
  2500 char

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Daria urodziła się z wadą ortopedycznyą nóg - stopy końsko-szpotawe. Leczenie wady trwa latami i większość czasu w pierwszych latach życia dziecko spędza w specjalnej szynie derotacyjnej. Problemy z napięciem mięśniowym i asymetria zdiagnozowane i rehabilitowane od 3 tygodnia życia nie pomagają w leczeniu, a wręcz utrudniają rozwój motoryczny.  

b876f5a17a24fe8b.jpeg

Ze względu na schorzenia współistniejące mała potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji, terapii oraz wspomagania rozwoju. Część rehabilitacji jest refundowana, natomiast średni miesięczny koszt dodatkowej terapii to prawie 1500zl, dzięki temu udaje się małymi kroczkami nadrabiać opóźnienia. Jeśli wszystko się uda to od maja wrócimy do hipoterapii, która prócz rehabilitacji motorycznej wspiera rozwój poznawczy u dziecka. Dodatkowo chcemy zakupić do domu odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny by wspomagać rehabilitacje także ćwicząc w domu.  

j295bcb970d28f9e.jpegDusia walczy z nawracającymi obrzękami nóg, które cały czas diagnozujemy, niestety na chwile obecną działamy tylko na skutki masując, chodząc do osteopaty oraz regularnie uczestnicząc w zajęciach rehabilitacyjnych na basenie. To nam daje jako takie panowanie nad problemem i dzięki temu udaje się leczyć rany powstałe podczas opuchlizn na stopach oraz zapobiegać powstawaniu nowych. Terapie te pomagają także w rozluźnieniu całego organizmu co bardzo pomaga przy klasycznej rehabilitacji. Stopy to nie jedyny problem, z którym przychodzi nam walczyć każdego dnia. Problemy z napięciem i oddechem w pierwszych minutach po porodzie (niska punktacja apgar) i wykryta torbiel w główce są cały czas pod kontrola poradni neonatologicznej. Dodatkowo Daria jest pod opieką poradni neurologicznej ze względu na podejrzenie padaczki oraz gastrologicznej z powodu problemów z układem pokarmowym.

hcc3df2298e6027e.jpegPoprzednia zbiórka (https://zrzutka.pl/u7ja28), która była na pierwszy etap leczenia w Wiedniu cały czas jest dostępna, można tam przeczytać cała historie pierwszych miesięcy życia Dusi. 

de954b13b1701617.jpeg


Dzięki Waszemu wsparciu, w tych trudnych czasach jesteśmy w stanie zapewnić Dusi ciągłość zajęć i tym samym wspomóc ten trudny start. Dziękujemy za każde ciepłe słowo oraz pomoc jaką otrzymujemy każdego dnia. 

g7d49cd2a4296811.jpeg
There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 339

preloader

Comments 23

 
2500 char