id: gmdrmx

Odyseja Umysłu – wyjazd dzieci z Rumi na finały światowe do USA

Odyseja Umysłu – wyjazd dzieci z Rumi na finały światowe do USA

Our users created 1 188 070 fundraisers and raised 1 250 366 892 zł

What will you fundraise for today?

Description

Odyseja Umysłu to edukacyjny program dla dzieci i młodzieży realizowany w formie międzynarodowego konkursu, rozwijający zdolności twórcze, wspierający kreatywność i umiejętność pracy w zespole.


Drużyny składające się z maksymalnie 7 osób wybierają jeden spośród proponowanych pięciu Problemów długoterminowych i pracują nad jego rozwiązaniem przez kilka miesięcy. Rozwiązanie jest prezentowane w formie 8-minutowego przedstawienia. Odyseusze samodzielnie piszą jego scenariusz, tworzą scenografię, przygotowują swoje kostiumy. Druga część programu to tzw. spontany, czyli nieznane wcześniej drużynom kilkuminutowe zadania – słowne lub manualne, które Odyseusze rozwiązują dzięki współpracy drużynowej.


Konkurencja jest ogromna – na 31. Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu, który odbył się w Gdyni w dniach 2-3 kwietnia 2022 roku przyjechało ponad 200 drużyn z całej Polski!


Uczniowie z Rumi występujący pod szyldem Szkoły Językowej moma pod okiem dwóch znakomitych trenerek – pani Marioli i pani Moniki, zdobyli dwa tytuły mistrzowskie w najmłodszej grupie wiekowej i tym samym wywalczyli możliwość uczestnictwa w światowych finałach Odysei Umysłu w USA.


Zwracamy się do Was z prośbą o finansowe wsparcie wyjazdu rumskich Odyseuszy na finały, które odbędą się w dniach 23-29 maja 2022 roku w stanowym uniwersytecie Iowa w Ames.

Koszt wyjazdu 13 Odyseuszy i trenerów to około 160 tysięcy złotych.


Każda wpłata ma znaczenie i za wpłatę każdej sumy będziemy Wam bardzo wdzięczni.

Dzieci nadal dopracowują swoje występy i trenują, aby jak najlepiej wykonać zadanie spontaniczne. Są bardzo entuzjastyczne, pełne twórczej pasji.

Pomóżmy im wspólnie zrealizować ich marzenia!

b133dc02e19d9042.jpeg

adc1637c114473d9.jpeg

Jak rumskie drużyny zaprezentowały się w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu?


7-osobowa drużyna złożona z 6 uczniów klasy IV Ekologicznej Szkoły Społecznej i 1 ucznia klasy III Szkoły Podstawowej nr 9 – Kornelia, Franek, Franek, Franek, Jakub, Kuba i Piotr – zajęła I miejsce w Problemie długoterminowym pt. Wynalazek Jak-znalazek.

6-osobowa drużyna złożona z 5 uczennic klasy IV Ekologicznej Szkoły Społecznej i 1 uczennicy klasy IV Salezjańskiej Szkoły Podstawowej – Agata, Ewa, Julia, Kornelia, Maja i Zosia – zajęła II miejsce rozwiązując Problem długoterminowy pt. Turbozagadka.


Rozwiązanie problemu „Wynalazek Jak-znalazek” polegało na skonstruowaniu  maszyny, która w kreatywny sposób usunie zagrożenie, pojawiające się w wybranym środowisku. Drużyna zdecydowała się na środowisko leśne. Zagrożeniem była toksyczna roślina „Toxikus Nienawistny”, wyhodowana przez zazdrosnego Skunksa, który przestał być zapraszany na narady zwierząt. Jego roślina oplatała Drzewo Przyjaźni i psuła relacje w lesie. Wynalazczynią okazała się Ćma, której działania pozwoliły na przywrócenie harmonii wśród zwierząt. Rozwiązanie zaproponowane przez drużynę miało charakter proekologiczny, zgodny z zasadą zero waste. Wszystkie elementy rozwiązania zostały wykonane z ekologicznych materiałów, przede wszystkim z odpadów. Elementy scenografii – drzewo i mrowisko zostały pokryte własnoręcznie zrobioną ekologiczną farbą z kawy, sody, mąki oraz wody.

a7d1834389261f7d.jpeg

„Turbozagadka” była problemem mechanicznym. Dziewczynki skonstruowały dwa pojazdy, które miały wykonać określone zadania, m.in. pokonać dystans 1,8 m oraz przejazd po okręgu. Rozwiązanie było wplecione w przedstawienie o grupie statków, samolotów oraz Krakenie, uwięzionych przez Królową Posejdonkę. Zadaniem grupy odkrywców było zdobycie 4 kryształów mocy i uwolnienie się z zagadkowej przestrzeni. Drużyna zadecydowała, że akcja przedstawienia będzie toczyć się pod wodą, w magicznej Atlantydzie. Zależało jej na pokazaniu, jak piękny jest podwodny świat i naturalne środowisko. Odyseuszki skupiły się na pokazaniu stworzeń wodnych: meduz, rybek, skorupiaków i ukwiałów.

ndad8f50bc6f92c8.jpeg

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 66

 
Hidden data
100 zł
MJ
Odyseusze z SP6 Rumia
80 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
20 zł
ST
Stankiewicz
100 zł
DB
Daria
100 zł
 
Hidden data
20 zł
KW
Kamila Wolszon
70 zł
PD
Piotr Dąbrowski
100 zł
 
Hidden data
hidden
See more

Comments 3

 
2500 characters
 • MJ
  Odyseusze z SP6 Rumia

  Odyseusze z SP6 Rumia wspierają finalistów z Ekologa! Zebraliśmy w trakcie tzw kawiarenki od Naszej społeczności szkolnej powyższą kwotę i przekazujemy Wam wraz z życzeniami powodzenia na finale!

  80 zł
  • Sabina Nowak

   Bardzo mocno dziękujemy Odyseuszom z SP6 za wsparcie!!! Zarówno finansowe, jak i duchowe :) Jesteście kochani, dziękujemy!

 •  
  Anonymous user

  powodzenia!

  hidden