id: gntjbn

tablice upamiętniające Annę Walentynowicz

tablice upamiętniające Annę Walentynowicz

Our users created 1 187 489 fundraisers and raised 1 248 974 069 zł

What will you fundraise for today?

Description

Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w zebraniu pieniędzy na wsparcie naszych przyjaciół z Ukrainy, którzy chcą upamiętnić niezwykłą kobietę - Annę Walentynowicz, dla nas Polaków symbol walki o wolność i Solidarność, dla Ukrainy, szczególnie w tym tragicznym czasie wojny, "pomost" w budowaniu przyjaźni i solidarności z narodem polskim. Anna Walentynowicz urodziła się w Ukrainie, koło Równego, w latach wojennej zawieruchy wywieziona została do Polski, gdzie zapisała się na kartach historii jako bohaterka, osoba niezłomna w walce o wolną i niepodległą Polskę, którą kochała całym sercem.

Dziś Patronka naszego Stowarzyszenia, która zginęła w katastrofie samolotu prezydenckiego lecącego na obchody zbrodni katyńskiej, ma kolejną misję do spełnienia, ma stale przypominać obu narodom polskiemu i ukraińskiemu, że w solidarności siła, że wzajemnie się wspierając budujemy naszą przyszłość.

Dlatego cieszy nas ogromnie inicjatywa środowisk polonijnych z Równego, dzięki którym jedna z ulic w tym mieście nosi imię Anny Walentynowicz. Środowiska te chcą również uhonorować naszą Bohaterkę Dębami Pamięci i tablicami w języki polskim i ukraińskim, jedna z nich umieszczona będzie na murach kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Równem, druga w miejscowości Sadowe, w której urodziła się Anna Walentynowicz. Z oczywistych względów na Ukrainie brakuje teraz pieniędzy na wszystko, dlatego prezes Centrum Kulturalno – Edukacyjne im. T. O. Sosnowskiego zwrócił się do naszego Stowarzyszenia o pomoc w zbiórce pieniędzy na ten cel. Do zebrania jest kwota 4075 zł. Serdecznie prosimy o każdą złotówkę.


 Poniżej projekt tablicy oraz pismo od prezesa Centrum Kulturalno – Edukacyjnego im. T. O. Sosnowskiego, Jarosława Kowalczuka

link do naszego FB:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100079467008907

hhx8yoUV5IHAZO3X.jpg


UpYJOtgmZoLPnTae.jpg


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 4

BI
Bartłomiej Ilcewicz
hidden
 
50 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
hidden

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!