id: grgzmh

Wesprzyj Polską Psychiatrię - Fundacja Zdepresjonowani.pl

Wesprzyj Polską Psychiatrię - Fundacja Zdepresjonowani.pl

Our users created 1 178 265 fundraisers and raised 1 231 798 655 zł

What will you fundraise for today?

Updates2

 • Dziękujemy wszystkim wspierającym zrzutkę!


  Mimo braku osiągnięcia celu jesteśmy zaszczyceni, że wsparliście naszą działalność swoimi datkami.

  Zebrane środki trafiły do budżetu Fundacji na 2021 rok, a co za tym idzie wesprą nasze nadchodzące działania statutowe.


  Pragniemy życzyć wam wszystkim, aby każda przekazana złotówka zwróciła się wam po tysiąckroć w nadchodzących miesiącach. Jesteście wspaniali! Dziękujemy.


  Jeśli w dalszym ciągu chcecie wspierać naszą fundację, możecie odwiedzić naszą stronę internetową www.zdepresjonowani.pl lub założyć zrzutkę patronowaną w portalu Zrzutka.pl

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Zgadnij jaka gałąź medycyny otrzymuje od państwa najmniej środków finansowych na funkcjonowanie. Tak, to właśnie psychiatria. Można by sądzić, że Polacy są w świetnej kondycji psychicznej, skoro tak mało inwestujemy w naszych psychiatrów, statystyki jednak mówią coś wręcz przeciwnego.


Według danych Głównego Urzędu Statystycznego za rok ubiegły:


 • 1,5 miliona Polaków cierpi na depresję (jednak szacuje się, że chorych niezdiagnozowanych jest dodatkowo około 2 miliony), co w przybliżeniu stanowi 10% populacji naszego kraju.
 • Ponad 75% chorych nie otrzymuje odpowiedniej pomocy lekarskiej.
 • W Polsce popełnianych jest ponad 5000 samobójstw rocznie, a liczba prób samobójczych (według statystyk KGP) sięga 75 tysięcy.
 • 90 to liczba psychiatrów przypadających w naszym kraju na MILION Polaków. Co stawia nas na przedostatniej pozycji wśród krajów Unii Europejskiej.
 • 25% Polaków czuje się wykończonymi, 28% przewlekle zmęczonymi, 16% bardzo zdenerwowanymi, a 12% smutnymi i przybitymi.
 • Również CBOS przeprowadził badania z których wynika, że 85% z nas ocenia warunki życia w Polsce jako „szkodliwe dla zdrowia psychicznego”.


Prezentowane dane są danymi za rok 2019, czyli jeszcze sprzed czasów pandemii koronawirusa. Jak sytuacja wygląda w tym roku, możemy się tylko domyślać.


Sytuacja ta nie ulega poprawie od lat, a wręcz z roku na rok systematycznie się pogarsza. Pacjenci psychiatryczni są marginalizowani nie tylko przez duża część społeczeństwa ale również przez twórców budżetu Państwa. Prawdopodobnie dlatego, że leczenie psychiatryczne jest zwykle długotrwałe i kosztowne.


Mimo wszystko medycyna potrafi skutecznie leczyć najczęściej występujące choroby i zaburzenia psychiczne. Kuracja farmakologiczna połączona z odpowiednio dobraną psychoterapią zwykle jest najskuteczniejszą formą radzenia sobie z takimi chorobami jak depresja czy też zaburzenia lękowe (nerwice). Owszem, proces powrotu do pełni zdrowia zwykle trwa kilka miesięcy ale musimy pamiętać, że obiektem leczenia jest nasz mózg i nasza osobowość, a na obie te rzeczy nie wystarczy przyklejenie zwykłego plastra.


Informacje o naszej Fundacji


Fundacja Wspierania Ochrony Zdrowia Psychicznego – Zdepresjonowani.pl (KRS:0000867776) została powołana, aby poprzez środki prywatne wspomagać wydolność oraz jakość opieki psychiatrycznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Naszą główną ideą jest dysponowanie zasobami fundacji w modelu charakterystycznym dla biznesu, to znaczy aby osiągnąć jak największy współczynnik jakości do ceny przy zachowaniu dynamiki działań. Zależy nam na wydajnym i szybkim reagowaniu na potrzeby szpitali oraz pacjentów z zachowaniem najwyższych standardów jakości.


Na chwile obecną głównymi kierunkami naszych działań są:


 • Wspieranie obecnie istniejących publicznych placówek opieki psychiatrycznej.
 • Organizacja i koordynacja darmowej opieki psychiatrycznej zapewnianej przez prywatne ośrodki opieki zdrowotnej.
 • Budowania świadomości naszego społeczeństwa w temacie depresji i zaburzeń psychicznych.
 • Wspieranie rozwoju krajowych projektów naukowych w dziedzinie psychiatrii oraz neurologii.
 • Wsparcie indywidualne pacjentów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.


Więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać na naszej stronie internetowej w sekcji Programy Fundacji, oraz w Statucie naszej Fundacji dostępnym tutaj.


Na co zbieramy?


Uważamy, że prywatne wsparcie jest kluczowe dla Polskiej medycyny i naszym celem jest to wsparcie zapewniać. Od niedawna Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stara się ratować dziecięcą psychiatrię, za co należy im się wielki szacunek, jednak jest to tylko kropla w morzu potrzeb zaniedbywanej przez dziesięciolecia Polskiej Psychiatrii.


My nie dzielimy psychiatrii na dziecięcą czy też dorosłą. Każdej osobie cierpiącej na choroby i zaburzenia psychiczne należy się nowoczesna i skuteczna opieka medyczna w warunkach godnych XXI wieku. Z tego powodu zwracamy się do wszystkich Was z prośbą o wsparcie naszych działań poprzez wpłacenie darowizny na cele statutowe Fundacji Wspierania Ochrony Zdrowia Psychicznego – Zdepresjonowani.pl.


Liczymy na Wasze wsparcie i to, że przekażecie informacje o naszej misji swoim bliskim i dalszym znajomym. Wspólnie zmienimy sposób postrzegania chorób i zaburzeń psychicznych w naszym kraju. Zróbmy to dla siebie i innych, bo każdego z nas może kiedyś w życiu napotkać kryzys.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 11

JP
Jadwiga Ponchała
50 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
25 zł
 
Hidden data
14 zł
 
Hidden data
10 zł
NN
Natalia Nowak
10 zł
 
Hidden data
2 zł
KC
Kamil Czernek
hidden
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!