id: h24tf2

Wesprzyj nasz projekt ochrony wilków!

Wesprzyj nasz projekt ochrony wilków!

Our users created 1 186 775 fundraisers and raised 1 247 499 870 zł

What will you fundraise for today?

Description

Wspomóż nasz projekt badawczy, którego celem jest skuteczniejsza ochrona polskiej przyrody!


Od 10-ciu lat w ramach naszej Fundacji SAVE prowadzimy projekt monitoringu i ochrony wilka. Zbieramy dane z foto-pułapek, obrożujemy wilki i śledzimy je dzięki przesyłanym nam zdalnie danym lokalizacyjnym. Badamy też wilcze DNA! A to wszystko, aby móc lepiej chronić polską przyrodę i będące jej częścią stworzenia. Bez dowodów i podstawy w postaci solidnych danych naukowych niewiele można zmienić. A my chcemy zmienić, i to wiele! 


ZBIERAMY ŚRODKI NA OBROŻĘ TELEMETRYCZNĄ (KOSZT OK. 13 000 ZŁOTYCH) DLA WILKA - DZIĘKI NIEJ NASZE BADANIA NAUKOWE I DZIAŁANIA W KIERUNKU OCHRONY PRZYRODY BĘDĄ SKUTECZNIEJSZE!


Zobacz, jak obrożujemy wilki i po co to robimy - https://www.youtube.com/watch?v=KyowYghV_Y0


Pragniemy wspierać ochronę ważnych dla ekosystemu gatunków, w tym wilka, który jest cennym składnikiem środowiska leśnego i strażnikiem naszych lasów, dbającym o to, by las rósł, rozwijał się, i nie był nadmiernie eksploatowany przez populacje roślinożerców. Wilk dba o stabilną równowagę w ekosystemie, a jednocześnie jest wskaźnikiem, czy nasze lasy są przystosowane do tego, by móc samodzielnie się regulować. Niestety ludzie, nasza infrastruktura, drogi, zabudowania, staje na drodze wędrówkom tak wilków, jak i innych gatunków, i prowadzi do zachwiania równowagi i zubożenia siedlisk. Degradacja lasów, bezpowrotne zanikanie siedlisk... Nie pozwólmy na to!


w4de4da65727c994.jpeg


BADANIA NAUKOWE


W ramach naszej Fundacji badamy, gdzie chadza wilk, gdzie napotyka przeszkody na trasie swych wędrówek, i w których miejscach niezbędne są zmiany w gospodarowaniu przestrzennym oraz potrzeba wprowadzenia ulepszeń, jak np. dodatkowe przejścia nad drogami. Badamy jak powinny wyglądać i być zarządzane nasze lasy, aby mogły pomieścić wilcze rodziny i stać się odpowiednim domem dla zwierząt, a nie tylko źródłem drewna dla ludzi. Chcemy, aby nasza przyroda kwitła, by służyła nam, ale i naszym "braciom mniejszym", którzy żyją na tej ziemi przecież razem z nami.


Prowadzimy więc badania naukowe, publikujemy artykuły w renomowanych czasopismach, ale też organizujemy spotkania edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Uczymy o szacunku do przyrody, o ekologii, o zależnościach między gatunkami. Uczymy jak współistnieć z wilkiem i innymi stworzeniami, których czasem się obawiamy, czasem nie lubimy i traktujemy jak wrogów, choć są naszymi sprzymierzeńcami albo po prostu sąsiadami, z którymi najlepiej żyć w zgodzie. Pokazujemy, że wilk nie jest taki straszny, jak go malują, i że boi się nas bardziej niż my jego. Uczymy o wilczej rodzinie, pełnej miłości między jej członkami i tak bardzo podobnej do ludzkiej; pokazujemy, jak żyć mając wilka za sąsiada by i jemu i nam żyło się dobrze bez niepotrzebnych konfliktów.


r7312629f67f0023.jpeg


WSPÓŁPRACA Z NADLEŚNICTWAMI


Współpracujemy z nadleśnictwami i dążymy do tego, by gospodarka leśna w naszym kraju, która niestety nastawiona jest na (wy)zysk, służyła wszystkim stworzeniom i wyniosła Polskę do rangi krajów, z których inne będą brały przykład - chcemy uczynić nasz kraj wzorem w zarządzaniu i poszanowaniu przyrody! A dokonać tego możemy tylko dzięki wsparciu niezbitych dowodów naukowych, a te wymagają niestety znacznych nakładów finansowych...


j28294e0b4861484.jpeg


KOSZT JEDNEJ OBROŻY TO OKOŁO 13 000 ZŁOTYCH!


Każda złotówka się przyda - liczymy na Ciebie! Razem zbierajmy dane i zmieniajmy zarządzanie polską przyrodą na lepsze!


Nie posiadamy stałego finansowania z budżetu państwa, za wszystko płacimy z własnych kieszeni oraz dzięki wsparciu instytucji, prywatnych firm i takich osób, jak Ty. Brakuje nam środków na remont naszych ledwo już zipiących starych samochodów, a co dopiero na obroże... Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc!


FIRMY, które chciałyby sfinansować zakup obroży i przy okazji wybrać imię dla nowo obrożowanego wilka, zapraszamy do kontaktu!


Dowiedz się więcej na: save-wildlife.pl oraz www.facebook.com/SAVE.WildlifePL

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 38

PJ
Paulina Jodłowska
50 zł
CV
Clement Verna
100 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
20 zł
AL
Aleks
10 zł
JM
Jolanta Moczyńska
50 zł
 
Hidden data
100 zł
MM
Magdalena Maestri
100 zł
AK
Agata Kalbarczyk
20 zł
 
Hidden data
10 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters