id: h79vpu

Utworzenie Miejsca Aktywności Głuchych

Utworzenie Miejsca Aktywności Głuchych

Our users created 1 177 559 fundraisers and raised 1 230 157 561 zł

What will you fundraise for today?

Updates4

 • Cześć,

  pamiętacie, jak jakiś czas temu chcieliśmy otworzyć lokal ISG pn. „Miejsce Aktywności Głuchych”?

  Mieliśmy już wynajęty lokal wymagający remontu, uruchomiliśmy zrzutkę na ten cel. Udało nam się zebrać około 9 tysięcy złotych. Bardzo dziękujemy firmie migam oraz wszystkim indywidualnym darczyńcom.

  Długo była cisza w tej sprawie i chcemy wyjaśnić przyczynę.

  Było dużo problemów, nie mogliśmy tam po prostu wejść i zacząć remontu bez zgody Urzędu Miasta - Dzielnica Praga-Południe (północ).

  Przeznaczyliśmy 6 tysięcy złotych na kaucję, a pozostałe 3 tysiące złotych na remont.

  Problemem było to, że trzeba było złożyć wniosek o zgodę na remont, co też uczyniliśmy.

  Na odpowiedź czekaliśmy bardzo długo, po czym przychodziło wezwanie do uzupełnienia jakiegoś dokumentu, który niezwłocznie dostarczaliśmy.

  Potem znowu czekaliśmy na odpowiedź bardzo długo, po czym donosiliśmy kolejne dodatkowe dokumenty.

  Mieliśmy też duży problem z komunikacją z opiekunem lokalu.

  Było to dla nas bardzo denerwujące i po kilku takich sytuacjach zdecydowaliśmy się wypowiedzieć umowę najmu i zażądać zwrotu kaucji, którą już otrzymaliśmy. Rozpoczęliśmy poszukiwania nowego lokalu, który już znaleźliśmy w dzielnicy Mokotów. Minęło już kilka miesięcy, gdyż procedura była długa. Nasz wniosek uzyskał wszystkie zgody, także burmistrz ją wydał i w ciągu kilku dni podpiszemy umowę.

  Wielkość nowego lokalu jest bardzo podobna. Znajduje się on na parterze. Jest jasno i przyjemnie. Nie wymaga dużego remontu, jednak trzeba wyremontować łazienki i zrobić malowanie. Akurat firma KERRA podarowała nam miski sedesowe i umywalki które znajdą zastosowanie w nowym lokalu. Jak już podpiszemy umowę, to powiadomimy Was i będziemy podawać kolejne informacje. Zaprosimy Was też na otwarcie. Pa!


  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description


Chcemy utworzyć Miejsce Aktywności Głuchych – miejsce, w którym Głusi będą mogli przyjść spotkać się w kreatywnej atmosferze, która będzie inspirowała do nowych działań ponad podziałami różnych organizacji. To ma być miejsce, gdzie Głusi specjaliści z różnych dziedzin będą mogli przyjść napić się kawy [lub herbaty :)] i popracować, zainspirować się, nagrać vloga w profesjonalnym studio nagraniowym, pomigać. Pobyć w towarzystwie innych. To ma być miejsce otwarte dla osób z różnych organizacji społecznych Głuchych lub nie należących do żadnej – wolnych strzelców. Chcemy aktywizować więcej Głuchych oraz mieć miejsce do przeprowadzania różnych wydarzeń np. warsztatów czy kursów języka polskiego jako obcego. To też doskonałe miejsce dla osób słyszących, chcących wejść w nasz świat, poznać nas osobiście i pomigać.


Jesteśmy zespołem fundacji Instytut Spraw Głuchych, działamy od 2016 roku. To co nas wyróżnia to to, że działamy samodzielnie, staramy się tez pokazywać gdzie natrafiamy na bariery i je niwelować poprzez różne działania a nie tylko narzekać we własnym gronie!

Do tej pory przeprowadziliśmy warsztaty dla tłumaczy polskiego języka migowego, szkolenia dla Głuchych podnoszące kompetencje w pozyskiwaniu środków na tłumaczy PJM, zrealizowaliśmy serię filmową prezentującą kawały – typowy dla kultury Głuchych humor. Powołaliśmy chyba pierwszą w historii Polskich NGO dla Głuchych Radę Głuchych – organ Głuchych komunikujących się w PJM wywodzących z różnych środowisk.

Nasi eksperci zostali powołani w skład Polskiej Rady Języka Migowego przy Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Jesteśmy obecni w Komisji Ekspertów ds. Głuchych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, Społecznej Radzie ds. Niepełnosprawnych w Warszawie. Nasze bezpośrednie działania przyczyniły się m.in. do zmiany ustawy o języku migowym umożliwiając Głuchym naukę języka polskiego jako obcego. Stworzyliśmy też pierwszą w Polsce bazę tłumaczy migowych tlumaczemigowi.pl.


Czasy naszego intensywnego rozwoju przypadły na pandemię COVID-19. Teraz po pandemii chcemy wrócić ze zdwojoną siłą do życia. Wielu osobom czas pandemii zmienił przyzwyczajenia – przyzwyczailiśmy się na przykład do nauki online – nie my Głusi, dla nas komunikacja online nie jest najlepsza ze względu na częste problemy z przekazem obrazu. PJM to język w 3D. Możecie to zobaczyć w filmie relacjonującym organizowany przez nas flash mob, w którym wzięło udział także wiele słyszących osób.

https://fb.watch/dtLu82ZPnY/

https://fb.watch/dtLsJqUmz5/Udało nam się pozyskać lokal o powierzchni ok. 110 m.kw. z Urzędu Miasta Warszawy, lecz wymaga on generalnego remontu.

od8ac9fc11c4f51c.png

s5575ad23fd3d330.pngzfa767f7300cc05d.pngŚrodki z darowizn przeznaczymy na kaucję i pierwsze miesiące utrzymania i wyposażenie oraz remont.

20.000 zł jest sumą startową w rzeczywistości środki jakich potrzebujemy są wyższe. Możecie wspomóc nas też darowizną rzeczową

Czego potrzebujemy?

– środków na start,

– środków na kaucję,

– ekipy remontowej, :)

– materiałów budowlanych, np. wylewki, tynki, farby, płyty gipsowo-kartonowe, gres, bloczki, grunt, kable elektryczne, gniazdka, włączniki,

– remont generalny łazienki (dostępnej także dla osób z niepełnosprawnością): sedes wiszący ze stelażem, płytki ścienne, umywalka, odpływ podłogowy, fugi, rury,

– remont pozostałych pomieszczeń,

– wyposażenie, np. meble kuchenne z wyposażeniem AGD, meble biurowo-domowe kanapa, krzesła, fotele, biurka, stoły, lampy,

– szybkiego Internetu,

– prądu.Czeka nas też wymiana okien (zabytkowe) 7 szt., wymiana drzwi 4 szt.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 60

ZO
Zosia
20 zł
AK
Adam Klimowski
50 zł
 
Hidden data
50 zł
KC
Kinga Chmielewska
200 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
5 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
hidden
Bąkczyk
hidden
See more

Comments 3

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Trzymam za was kciuki 🤗 uda się wam 😍

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  Powodzenia...👍

  hidden
 •  
  Anonymous user

  Popieram i wspieram. Życzę Wam powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń oraz sukcesów! :)

  100 zł