id: h7atpt

POMÓŻ MARKOWI - powrót do godnego życia w Twoich rękach!

POMÓŻ MARKOWI - powrót do godnego życia w Twoich rękach!

The organizer verified the description with proper documents.
75 507 zł  (≈ 16 099 €)
of 80 000 zł (≈ 17 058 €)
94%
52 days
left
783
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Our users created 937 828 whip-rounds and collected 929 668 440 zł

What are you collecting for today?

Updates2

 • Kochani, podziękowania prosto z naszych serc!!!! Radosc Marka mowi sama za siebie!!! Szykujemy sie na wyjazd ku lepszej przyszlosci po 18 października u918ae9897ce81a8.jpg

  1Comment
   
  2500 chars
   

  Grzegorz Kmita - Patyczak • 2022.10.11

  Wspaniale, że sprawy idą w dobrym kierunku, bardzo się cieszę!

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

W kwietniu 2021 roku zmieniło się życie całej Rodziny Marka, który po ciężkim, bestialskim skatowaniu przez nieznanych sprawców, spędził dwa miesiące w szpitalu w stanie krytycznym. Obecnie każdego dnia walczy o to, żeby żyć, żeby być jakkolwiek sprawny i samodzielny. 

Sprawcy nie zostali wykryci, sprawa została umorzona, a Marek przeszedł ratującą życie operację usunięcia ostrego krwiaka podtwardówkowego. Do końca nie było wiadomo czy przeżyje. Jak grom z jasnego nieba spadły informacje po operacji - niedowład czterokończynowy, zaburzenia mowy, dysfagia, krwawienie podpajęczynówkowe, to było tylko kilka problemów Marka i jego Rodziny. 


Z biegiem czasu w tej beznadziejnej sytuacji było widać światło w tunelu, jednak po kolejnej operacji - rekonstrukcji połowy czaszki, Marek potrzebuje codziennej rehabilitacji, pracy z neurologopedą, wsparcia psychologicznego. To ogromne koszty, na które Rodzina Marka nie może pozwolić sobie po kolejnej operacji. 


Tylko systematyczna i długotrwała rehabilitacja, niedostępna na NFZ może ułatwić mu funkcjonowanie w życiu. Prywatny sektor służby zdrowia stał się jedyną nadzieją na jakiekolwiek godne życie. Aktualnie Marek uczy się chodzić i mówić, emocjonalnie jest na poziomie dziecka. W trakcie pobicia wybito mu niemal wszystkie zęby, których wstawienie jest również bardzo kosztowne. Ich brak dodatkowo odbija się negatywnie na jego mowie. W domu z zaciśniętymi kciukami czeka na niego żona i czternastoletni syn, któremu bardzo brakuje ojca. 


Marek w życiu parał się wieloma rzeczami, jednak najbardziej znany jest z tego, że swego czasu pod pseudonimem 'Fagas', był jednym z ojców założycieli legendarnego punkowego zespołu WŁOCHATY, a kiedyś jeszcze WŁOCHATY ODKURZACZ. Był wiodącą postacią na początku działalności kapeli i wówczas jednym z głównych twórców, tak muzyki jak i tekstów. Jego głowa była pełna pomysłów i idei.


Koledzy z kapeli wspominają go z sentymentem. Basista kapeli - Jeż sięga pamięcią prawie 40 lat wstecz:

"Marka poznałem w 1 klasie technikum, rok 1985; jeden z nielicznych punków w szkole. Właściwie od razu się zakumplowaliśmy. To Fagas zaprezentował mi szeroką gamę punk rocka. Przypomnę, że były to czasy gdzie muzyka krążyła właściwie tylko na pożyczanych z rąk do rąk kasetach. Tego samego roku, któregoś dnia, od słowa do słowa, padła propozycja "załóżmy kapelę!". I tak oto zaczęła się historia zespołu Włochaty. 


To Fagas jest twórcą nazwy kapeli. Któregoś dnia przyszedł do szkoły i oznajmił: 'Mam nazwę dla nas, Włochaty Odkurzacz!'. Parsknąłem śmiechem, myślałem, że żartuje ale on tak na serio. A ponieważ lepszych pomysłów nie było, więc tak zostało. 

Na próbach, kiedy ogrywaliśmy jakiś numer i kiedy padało 'zagrajmy to jeszcze raz', to Fagas zawsze dodawał: "jeszcze nie raz!" To powiedzenie zostało z nami do dzisiaj. Odszedł z kapeli nagle, bez uprzedzenia, rzucając (dosłownie) gitarą o scenę... 

'To nie ma sensu, muzyka nic nie zmienia' powiedział po wszystkim. Nie dał się już więcej namówić na powrót. I takiego go pamiętam: upartego, bezkompromisowego ale życzliwego człowieka.”


Pomóżmy Markowi stanąć na nogi! Jego nastoletni syn marzy o sprawności ojca, aby móc z nim robić wszystko, co do czasu pobicia było osiągalne tu i teraz. Pozwólmy Markowi cieszyć się życiem "jeszcze nie raz”! 


Teksty utworów napisanych przez Marka, do dziś niosą przesłanie:


"Jeszcze nie raz upadniesz i nie raz się jeszcze podniesiesz, bo jeszcze nie pora na tych co przed złem uciekają, jeszcze nie czas na tych co ze strachem patrzą, zamknięci w sobie, słudzy samych siebie, zdegradowani przez życie, dla których świat nie istnieje, tysiące razy oszukani, błądzący w ciemności, szukający drogi do własnej wolności."

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Contributors 783

 
Hidden data
15 zł
DL
Daniel
50 zł
MP
Michal Perczynski
100 zł
PJ
Piotr Jankowiak
100 zł
GR
Grześ
100 zł
GU
guural
100 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
100 zł
AS
Andrzej
100 zł
See more

Comments 51

 
2500 chars
 • MF
  Michał Friedrich

  WierzyMY!

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  Thanks to the discovery of the music of the band, I was able to hit and somehow support. I wish you strength, perseverance and the will to fight.

  70 zł
 • MF
  Michał Friedrich

  WierzyMY!

  70 zł
 • MM
  Michał Marczuk

  Licytacja LP

  450 zł
  • Małgorzata Figas

   Hej kolejny piekny człowiek na Marka drodze...nie wiem i jak i kiedy zdołam Wam wszystkim podziękować, nie mówię nawet o rewanżu, bo przy tyłu pięknych sercach nie dam rady sama... Brak słów, żeby dziękować. Marek od 24.10 w Otwocku będzie stawiany na nogi. Dzięki takim pięknym sercom, jak Twoje. Dziekuje. Gosia Figas

 • KZ
  Krzysztof

  W młodości słuchałem muzyki Włochatego aż do zdarcia kaset ;)
  Jestem Ci dłużny wsparcie, za to ile emocji i przeżyć ja dostałem od Ciebie i Twojego zespołu.
  Dziękuję!

  500 zł
  • Małgorzata Figas

   Krzysztof, rzadko mam czs na pisanie i dziękowanie...Tyłu Was jest,a wiadomo że jeszcse trzeba pracować, dorastająca młodzież w domu. Dziekujemy, po stokroć. Gosia Figas