id: hn6r99

Wsparcie uchodźców z Ukrainy. W tym recepcja, zakwaterowanie, pomoc w sprawach bytowych i relokacja zagraniczna.

Wsparcie uchodźców z Ukrainy. W tym recepcja, zakwaterowanie, pomoc w sprawach bytowych i relokacja zagraniczna.

Support your passion. Regularly.

Updates8

 • Nowy rok na Wschodniej to stałe już cykliczne wyjazdy, Przyjeżdżają i zabierają naszych gości autokary i minibusy z Norwegii, Danii, Holandii i Finlandii. Do zimniejszych wprawdzie krajów, ale w ciepłe warunki i do sprawdzonych fundacji. 3Np9Wdit4WbVmRgX.jpgVNyUJZLyuUMROgDB.jpgFD2Svj92d55QfXfU.jpgYoVf0ifKx06RbeNw.jpgN8pWJwuyzQFmZWnv.jpgWMAxGOnZSxwse6fg.jpgXa2pncSLm8QL4oAY.jpg

  0Comments
   
  2500 chars

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

DescriptionWojna na Ukrainie trwa. Nie kończy się, nie zmniejsza się jej zakres. Zagrożenie utraty zdrowia, życia nie jest mniejsze niż było w pierwszych po ataku Rosji na Ukrainę. A warunki są coraz cięższe. Nie jest więc prawdą, że sytuacja nie wymaga już takiego zaangażowania, jak pięć miesięcy temu. Wymaga nie mniejszego, temat spowszedniał a ludzie nadal uciekają. Żeby chronić siebie i bliskich. Uciekają, bo ich domy zostały zniszczone, bo nie ma pracy, brakuje zaopatrzenia. Jest jeszcze gorzej, ponieważ docierają do nas osoby w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym. Część z nich to ci, których udało się wydostać z Rosji, inni uciekają ze strefy przyfrontowej. Przyjeżdżają do nas wycieńczeni, bez pieniędzy, bez najbardziej podstawowych rzeczy osobistych i bez perspektyw.


I tutaj jest moment, w którym my przystępujemy do pracy – przyjmujemy uchodźców w punkcie recepcyjnym, rozmawiamy, pytamy o potrzeby, o ewentualne plany, doradzamy, proponujemy rozwiązania. Rejestrujemy, znajdujemy miejsce do zamieszkania na czas oczekiwania na wyjazd w dalszą drogę. Pomagamy w załatwieniu spraw formalnych, wyrobieniu, dokumentów dla zwierząt towarzyszących. Skupiamy się na wysyłaniu przybyłych do punktów docelowych w innych krajach Europy. Uważamy, że jest to dla nich najlepsze rozwiązanie. Polska nie jest przygotowana do przyjęcia nawet małej liczby uchodźców a co dopiero kilku milionów. A wojna jeszcze trwa i szybko się nie skończy.


Wszystkie nasze działania wymagają środków finansowych, rzeczowych, ludzkich. Staramy się, poświęcamy czas i własne nikłe zasoby, ale tak nie sposób udzielać profesjonalnej pomocy. Prosimy więc, pomóżcie nam pomagać.

Benefits of a recurring support:
The organizer receives 100% of your funds - we do not charge any commission
You remain in full control - you can stop the support at any time without any obligations
The organizer can fully focus on his work
You get permanent access to posts and a special distinction
You don't have to remember about the next payments
It's easier than you think :)
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Contributors 250

Bartosz Łepecki
1 000 zł
GD
GRZEGORZ DERECKI
1 000 zł
 
Hidden data
1 000 zł
MB
Magdalebna Barcik
1 000 zł
MS
Michał Samul
1 000 zł
See more

Comments 14

 
2500 chars