id: hu8feu

Maszyny do drugiego s(ż)ycia

Maszyny do drugiego s(ż)ycia

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 179 975 fundraisers and raised 1 234 059 045 zł

What will you fundraise for today?

Updates8

 • Minęły bardzo intensywne dwa miesiące szycia i testowania. Wprowadziliśmy lepsze rozwiązania redukujące przecierania się na dolnych wszach. Znaleźliśmy też kolejną pracownię, która może nam zapewnić produkty, póki nie kupimy maszyn! No i zrealizowaliśmy pierwsze duże zamówienia, o czym napiszemy wkrótce ! Zapraszamy do śledzenia naszego facebooka - tam jest wszystko !!! https://www.facebook.com/fundacjanieladahistoria/
  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Potrzebujemy profesjonalnych maszyn do szycia, by założyć pracownię ZeroBan i szyć torby, etui i różne rzeczy z niepotrzebnych materiałów reklamowych. ZeroBan będzie przedsiębiorstwem społecznym, w którym będą zatrudnione osoby wykluczone. Maszyny do szycia dadzą drugie życie zarówno zużytym banerom, jak i osobom potrzebującym pracy. POMÓŻ NAM KUPIĆ MASZYNY DO SZYCIA!

WSTĘP

Krótko => ZeroBan to produkcja gadżetów z niepotrzebnych banerów.

Więcej => ZeroBan to projekt, który zakłada nie tylko recykling zużytych banerów reklamowych i eventowych, ale także stworzenie miejsc pracy w ramach przedsiębiorstwa społecznego.

Celem działalności ZeroBanu jest oferowanie drugiego życia, nie tylko zużytym materiałom reklamowym, ale także osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym – niepełnosprawnym, wychodzącym z bezrobocia lub bezdomności oraz imigrantom walczących o nowe miejsce na ziemi.

ZeroBan jest pierwszym projektem społecznym fundacji „Nielada Historia” działającej w sferze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz w zakresie wsparcia lokalnych organizacji pozarządowych w marketingu i PR.

PROŚCIEJ MÓWIĄC

Chcemy założyć pracownię, w której będziemy szyć torby, etui i różne rzeczy z niepotrzebnych materiałów reklamowych. Upcykling jest bardzo fajnie rozwijającym się kierunkiem ZERO WASTE, czyli nie marnowania. Niepotrzebne rzeczy dostają nowe przeznaczenie.

Jako inicjatywa społeczna, marzymy o tym, by pójść o krok dalej i sprawić, że drugie życie dostaną także osoby potrzebujące pracy.

KLUCZOWE PYTANIA

Czego potrzebujemy?

Maszyn do szycia! Od tego zależy cała zabawa. Takie energooszczędne, specjalne do przeszywania grubych banerów kosztują ok. 3000 PLN. Rozeznanie rynku zrobiliśmy w SERWMASZ z Rumii, który zaopatruje profesjonalne pracownie krawieckie.

Jedno stanowisko pracy to:

1. Stebnówka

2. Overlock

Te maszyny będą sercem pracowni ZeroBan. Ich wymiar jest symboliczny.

„Przy maszynie człowiek, który potrzebował pracy, by jego życie stało się lepsze. To on wprawi ją w ruch, igła przeszyje twardy, toporny materiał baneru, który był bańką iluzji. Owocem jego pracy będzie rzecz unikalna i pożyteczna. Kto ma z tego korzyść? Każdy - ON bo zarobi na życie własną pracą i TY - bo dostaniesz do swoich rąk nowe życie ukryte w konkretnym przedmiocie. Nie ma nic cenniejszego niż możliwości pracowania, realizacji pasji, bycia dobrym i dbania o ludzi wokół nas. Zwykła maszyna, a tyle szczęścia.”

Stebnówka - http://serwmasz.pl/produkt/jack-a4-stebnowka-1-iglowa/

Overlock -http://serwmasz.pl/produkt/overlock-4-nitkowy-directdrive-jack-e4/

Co będziemy szyli?

Na początku proste formy – etui na laptopy, siatki na zakupy, torby na ramię, kosmetyczki oraz siedziska do ogrodu lub na eventy. Planowany rozwój pracowni ZeroBan zakłada także projektowanie bardziej złożonych toreb lub przedmiotów wyposażenia wnętrz ze współpracy z designerami oraz projektantami.

UWAGA! PRZEDSTAWIONE NA ZDJĘCIACH PRODUKTY SĄ PROTOTYPAMI USZYTYMI W CELACH PREZENTACJI. PRZEZ PIERWSZY KWARTAŁ 2019 R. BĘDZIEMY OPRACOWYWAĆ NASZE OSTATECZNE PROPOZYCJE, KTÓRE OCZYWIŚCIE BĘDĄ ZBLIŻONE DO TYCH PRZEDSTAWIONYCH NA ZDJĘCIACH.

Siatki z baneru mesh, który wisiał na ścianie Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W środku jest specjalna wszywka ze zdjęciem oryginalnego baneru

Oraz informacją o historii pochodzenia baneru.

Gdzie będziemy szyli?

W Gdańsku. Dokładnie jeszcze nie wiemy, bo lokalizacji wciąż szukamy, ale na pewno będzie to miejsce z duszą. To nie będzie tylko pracownia, ale także miejsce spotkań osób, które będą chciały słuchać o ekonomii społecznej, które będą miały ochotę wdrożyć się w „światy” zero waste oraz CSR-u. Myślimy o szkoleniach, warsztatach, zajęciach dla młodzieży. Część naszej pracowni będziemy chcieli oddać młodym ludziom stawiających swe pierwsze kroki w przedsiębiorczości.

Planowany start pracowni ZeroBan – pierwszy kwartał 2019 r.

Dlaczego już teraz zbieramy pieniądze?

Skoro pracownia będzie zakładana dopiero w 2019 roku, to dlaczego ta zbiórka?

Wzięliśmy udział w 4. edycji Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju, którego Partnerem Głównym jest POLPHARMA S.A., Partnerem LPP S.A., a Operatorem Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION.

Ta kampania jest jego ostatni etapem i od jej powodzenia zależy podpisanie umowy na grant, który ma zostać zrealizowany w 2019 roku.

Kto jest Partnerem projektu ZeroBan i co robi?

CIS NOWY PORT

Centrum Integracji Społecznej w Nowym Porcie – to właśnie tam uczą się lub doskonalą swe umiejętności nasi „przyszli” pracownicy. Dopóki nie założymy własnej pracowni to właśnie tam będziemy szyli nasze prototypy. Podejmują każde wyzwanie i cieszą się, gdy przechodzimy z nowymi zamówieniami.

WARSZTAT NA PATENCIE

Warsztat na Patencie z Tczewa – podobnie na CIS, jest naszym partnerem w szyciu oraz edukatorem w dziedzinie nie tylko upcyklingu, ale także w zakładaniu przedsiębiorstwa społecznego. Ich kreatywność nie zna granic. Uwielbiają znajdować nowe zastosowania zużytych materiałów reklamowych i wychodzić poza schematy.

Przystanek Alaska

Pracownia krawiecka z Kartuz, założona przez trzy fantastyczne dziewczyny Malwinę, Iwonę oraz Basię. Pracownia Przystanek Alaska działa od końca lutego w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Ma pełne wyposażenie, również takie, które potrzebne jest do personalizacji produktów np. o naszywki z logotypami lub imieniem i nawiskiem.

Kto jest Ambasadorem projektu ZeroBan?

Nasi Ambasadorzy wspierają nasze działania, promując misję i ideę ZeroBan wśród środowisk biznesowych.

Gdańska Organizacja Turystyczna - https://visitgdansk.com/convention

Agencja eventowa JOY EVENT - http://www.joyevent.pl

Jak będziemy zarabiać?

1. Firmy, przedsiębiorstwa, korporacje, instytucje, które zlecą nam uszycie gadżetów z własnych banerów z przeznaczeniem dla swoich pracowników, klientów lub partnerów.

2. Konsumenci indywidualni, którym bliska jest idea zero waste i którzy będą chcieli kupić sobie fajny gadżet, przyczyniając się tym samym do rozwoju lokalnego przedsiębiorstwa społecznego.

Jakie są nasze cele finansowe?

Początek to 3000 PLN na stębnówkę, ale

JEŚLI zbierzemy 6000 PLN to kupimy DRUGĄ maszynę overlock

JEŚLI zbierzemy 9000 PLN to kupimy także STÓŁ KROJCZY, aby wygodnie ciąć banery, które wcale nie są małe.

NASZ ZESPÓŁ

Magda i Jacek - inicjatorzy

Ci od wszystkiego!

To uwieczniony moment kiedy wracali po prezentacji konkursowej pomysłu na ZeroBan. Jeszcze wtedy nie wiedzieli, że wszystko tak szybko pójdzie do przodu!

Mateusz

Przyszły asystent i specjalista od sprzedaży. na razie studiuje i jako wolontariusz pomaga w Fundacji "Nielada Historia".

Dziękujemy za wsparcie!

To świetna sprawa, że nas popierasz, bo dzięki temu wiemy, że cała nasza inicjatywa ma sens. Chcemy wystartować z czymś ważnym, co będzie miało znaczenia dla wielu ludzi.

Zostań z nami na dłużej!

Obiecujemy, że będzie ciekawie :-)

Zrzutka stworzona przez Magdę

z Fundacji "Nielada Historia"

Facebook

E-mail

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Offers/auctions 14

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Others
Kosmetyczka Mała
Praktyczna kosmetyczka (na różne różności wędrujące np. w torebkach) uszyta z siatki mesh.  Wys. 15 X Szer 20 cm.Kosmetyczki są już w produkcji. Wysył...
30 zł

Sold: 13 out of 13

Ended
Others
Kosmetyczka płaska
Praktyczna kosmetyczka (na różne różności wędrujące np. w torebkach) uszyta z siatki mesh.  Wys. 16 X Dł 24 cm.Kosmetyczki są już w produkcji. Wysyłka...
30 zł
Ended
Others
Kosmetyczka Duża
Praktyczna kosmetyczka (idealna na podróże) uszyta z siatki mesh.  Wys. 20 X Szer 30 cm.Kosmetyczki są już w produkcji. Wysyłka 2-3 razy w miesiącu. K...
40 zł

Sold: 1

Ended
Others
Kosmetyczka Mała Personalizowana
Praktyczna kosmetyczka uszyta z siatki mesh z Twoim wybranym, spersonalizowanym nadrukiem dostarczonym elektronicznie (to będzie Twoja osobista kosmet...
40 zł

Sold: 8 out of 8

Ended
Others
Kosmetyczka Duża Personalizowana
Praktyczna kosmetyczka uszyta z siatki mesh z Twoim wybranym, spersonalizowanym nadrukiem dostarczonym elektronicznie (to będzie Twoja osobista kosmet...
45 zł
Ended
Others
Pojemny walec
Pojemny walec na do przechowania różnych różności lub do segregowania suchych odpadów. Bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Już w produkcji, Wysyłk...
50 zł

Sold: 6

Ended
Others
Szałowy T-shirt
Szałowy T-shirt z nadrukiem ZeroBanTaki t-shirt wyprodukują chłopaki z Emte.Wear - Spółdzielni Uczniowskiej VIII LO. ps. ponieważ chłopaki w tym roku ...
55 zł

Sold: 3 out of 6

Ended
Others
Mega Tshirt z Twoim nadrukiem
Mega szałowy T-shirt z Twoim wybranym, spersonalizowanym nadrukiem lub napisem, dostarczonym elektronicznie (każdy będzie Ci jej zazdrościł) .Taki t-s...
70 zł

Sold: 2

Ended
Others
SIATKA mesh
Wygodna siatka mesh na zakupy, na dokumenty, na butelkę z wodą lub lunch - szyte z naszych zapasów . Z jedną kieszonką lub dwiema. Z zapinką lub bez. ...
100 zł

Sold: 6 out of 15

Ended

Donations 83

Paula
60 zł
 
User unregistered
1 zł
AR
Artur Rajkowski
150 zł
SK
Szymon Kn
50 zł
MB
Monika Brzozowska
60 zł
SB
Sylwia Bruna
60 zł
 
Rafał Lis
50 zł
OM
Olena M.
30 zł
DP
Dorota Piotrowska
100 zł
MI
Iga Matulewicz
50 zł
See more

Comments 15

 
2500 characters