id: j3emrj

Na jedzenie i ubranka dla Dzieci z kopalni miki na Madagaskarze

Na jedzenie i ubranka dla Dzieci z kopalni miki na Madagaskarze

Our users created 1 167 090 fundraisers and raised 1 214 345 815 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Jestem poruszona Waszymi wpłatami. Nie spodziewałam się tak wielkiego zainteresowania losem tych dzieci 🥹 Wasze serca są tak wielkie, tak piękne 🥹 Nie mogę doczekać się aż transport z jedzeniem pojawi się w ich wiosce - to będzie szczęście, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. DZIĘKUJĘ !!!!!!

  7Comments
   
  2500 characters
   

  Maria Nagnajewicz • 30.12.2023 12:33

  czy można jeszcze wpłacać?

   

  Marzena Figiel • 27.03.2023 21:33

  Drodzy Państwo! Z ogromym wzruszeniem chciałabym Państwa poinformować, że dziś dotarła druga już dostawa jedzenia do wioski pracujących dzieci. Wpłaty były tak duże, że udało się wdrożyć etap drugi i najmłodsze dzieci z kopalni jutro po raz pierwszy idą do szkoły!!! Obiecałam rodzicom, że co miesiąc będzie przyjeżdżała dostawa jedzenia o wartości równej lub wyższej zarobku dzieci. Dzięki Państwu została również opłacona szkoła i kupiona wyprawka szkolna dla maluszków. Zdjęcia i filmy dokumentujące pomoc znajdą Państwo na moim Instagramie @marzena.tellingstories w zakładce POMOC. Kwota zebrana na dzień dzisiejszy czyli 27 marzec gwarantuje jedzenie dla dzieci z 27 rodzin aż do końca września oraz edukację dla maluchów do końca roku szkolnego. Jedzenie będzie dostarczane pod koniec każdego miesiąca, kolejna dostawa pod koniec kwietnia. Mają Państwo niesamowicie piękne serca. Dziękuję <3

  See more comments

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Przy produkcji miki na Madagaskarze pracuje około 22 tysięcy ludzi - 20 tysięcy w kopalniach i 2 tysiące przy sortowaniu surowca. Połowę z nich stanowią dzieci.


Każdego dnia maluszki w wieku 4, 5 lat wzwyż zamiast do szkoły idą do pracy do kopalni miki. Najczęściej bez śniadania - na ogarniętym klęską głodu południu Madagaskaru je się tylko kolację - ale i nie zawsze. Za 30 kg zebranej każdego dnia miki dzieci otrzymują 3 zł - to nie starcza nawet na butelkę mleka. Jeśli nie pójdą do pracy - po prostu umrą z głodu. I tak zdarza się im jeść popiół zmieszany z szarańczą, czy liście drzew.


Przez niedożywienie i wycieńczenie organizmu cierpią na wiele chorób - pylicę płuc, deformację stawów, gruźlicę. Umierają na malarię - na Madagaskarze służba zdrowia jest płatna - nikogo tutaj nie stać na pomoc lekarza.


Mikę wykorzystuje się w branży kosmetycznej - jest głównym składnikiem rozświetlaczy, szminek, cieni do powiek. Jest ona także kluczowym komponentem samochodów, elektroniki, a także farb i lakierów. Minerał ten jest wszechobecny w naszym codziennym życiu. Każdy samochód ma co najmniej 15 tysięcy elementów, które zawierają w sobie mikę. Znajduje się ona także w naszym telefonie. Minerał ten jest bowiem doskonałym izolatorem odpornym na bardzo wysokie temperatury. 


Zbiórka ma na celu pomoc dzieciom z kopalni miki w pobliżu miejscowości Talanaro na Madagaskarze. Organizuję pomoc w postaci kupna jedzenia, testów na malarię i ubranek dla dzieci - dzieci mają tylko jedno ubranko, dziurawe. Całość transportu pokrywam z własnej kieszeni <3


Reportaż z cyklu "Dzieci Świata" o dzieciach z kopalni miki na Madagaskarze mogą zobaczyć Państwo na stronie Dzień Dobry TVN: https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/dramat-dzieci-w-madagaskarze-pracuja-za-miske-ryzu-w-kopalni-miki-6643447Dzieci za kilogram miki otrzymują 20 groszy. Kubek ryżu kosztuje na Madagaskarze prawie złotówkę.


Dziękuję za każdą złotówkę.


Marzena Figiel-Strzała


oQPBtfsGSRaOeXiW.jpg
There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 2031

preloader

Comments 51

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Dziękuję za Pani pracę

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  Cześć, jestem ogromnie wdzięczna, że natrafiłam na twój film. Mam nadzieję, że chociaż kilkoro dzieci zazna choć cząstkę spokojnego życia...
  Nie możesz zmienić całego świata, ale możesz zmienić cały świat jednego człowieka.
  Jesteś wielka, trzymaj się!

  hidden
 •  
  Anonymous user

  ❤️

  50 zł
 • S
  Sylwia

  Wysyłam uśmiech do osób które dostaną żywność dzięki tej wpłacie

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  Popieram całym sercem. Brawo dla organizatorki, oby więcej takich ludzi 👍

  20 zł