id: j6pckv

Pomoc dla samotnego taty - Krystiana, który po śmierci żony Ani w pojedynkę wychowuje trzymiesięczną córeczkę Anitkę.

Pomoc dla samotnego taty - Krystiana, który po śmierci żony Ani w pojedynkę wychowuje trzymiesięczną córeczkę Anitkę.

The organizer verified the description with proper documents.
48 474 zł 
from 40 000 zł
121%
ended 31.12.2021
612 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Updates4

 • Szanowni Państwo,

  w imieniu małej Anitki, jej taty Krystiana, w moim imieniu, chciałabym Państwu podziękować z całego serca za tak liczny odzew z Państwa strony i chęć wsparcia Anitki i Krystiana. Cała akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, a to wszystko tylko Państwa zasługa, za co z całego serca Państwu dziękuję. Z wyrazami Szacunku K.K.F.


  n99fed6dce90c2f4.jpeg

  Witajcie,


  bea9d65a47f339ef.jpeg  w imieniu Anitki i jej taty Krystiana, dziękuję Wam wszystkim za tak liczny odzew i chęć wsparcia zbiórki. Dziękuję za pomoc materialną, ale i słowa pocieszenia w tym trudnym czasie. Z uwagi na to, że nadal wiele osób ma potrzebę udzielenia wsparcia dla Krystiana i Anitki pozostawiam tą zbiórkę aktywną, pomimo, że cel został już dzięki Wam i waszemu wsparciu osiągnięty.


  xc918be10c900c54.jpeg

  Read more
 • y8d9300804eea505.jpeg

  W imieniu Anitki i Taty Krystiana już teraz dziękuję Wszystkim Osobom, które okazały swoją dobroć i zechciały wesprzeć zbiórkę! Każdy gest dobrego serca jest ważny i doceniany! Przywracacie wiarę w drugiego człowieka! Codziennie na swej drodze napotykamy ogrom ludzkiego nieszczęścia, czytamy tak wiele apeli z prośbą o pomoc. Nie spodziewałam się, że tak wiele osób pochyli się nad tą historią i otworzy swoje wrażliwe na krzywdę drugiego człowieka serca. Dziękuję za zaangażowanie, ciepłe słowa wyrażane w wiadomościach prywatnych. Anitka rośnie, uśmiecha się do ukochanego Taty. To w Niej Krystian może odnaleźć ukochaną Anię i to Anitka dodaje sił do walki ze smutkiem, żalem, pustką...

  Read more
 • Dzięki Wam, Waszemu zaangażowaniu w akcję pomocy Anitce i jej Tacie, zasięg akcji niesamowicie się rozszerza. Serdecznie Wam dziękuję.

  Read more
 • W imieniu Krystiana i Anitki, serdeczne dziękuję wszystkim Wam razem i każdej/każdemu z Was z osobna za Wasze wsparcie.

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Witajcie,

Chciałabym podzielić się z Wami historią Ani - Pacjentki, Żony a przede wszystkim Mamy.

Tak trudno pisać o Ani w czasie przeszłym...Niestety historia Ani nie znalazła szczęśliwego zakończenia....


Życie Ani od najmłodszych lat naznaczone było piętnem choroby. Już jako 3 latka walczyła o życie z nierównym przeciwnikiem jakim była ciężka, wrodzona choroba wątroby. Jedynym ratunkiem był zabieg przeszczepienia wątroby. Ania otrzymała nowe życie. Życie 3 letniej dziewczynki powinno upływać beztrosko, natomiast w życie Ani wpisane były pobyty w szpitalu, częste wizyty u lekarzy oraz konieczność zażywania leków zapobiegających utracie przeszczepionej wątroby. Szczęśliwie Ania dorasta, każdego dnia zarażając ludzi swoim uśmiechem i radością życia. Na swej drodze spotyka wyjątkową osobę – Krystiana. To z Nim planuje swoją przyszłość. Wkrótce stają na ślubnym kobiercu spoglądając z wiarą w nadchodzącą przyszłość. Do pełni szczęścia brakuje tylko jednego - dziecka.

Ania jest w ciąży, radości nie ma końca. Z uwagi na to, że Ania żyje z przeszczepioną wątrobą przez cały okres ciąży przebywa pod ścisłym nadzorem lekarskim. Ciąża przebiega książkowo, Ania czuje się doskonale.


Ania i Krystian zostają Rodzicami 05.07.2021 r – wtedy to na świat przychodzi Anitka.

wcffd7412e71c499.jpeg Wreszcie nastał ten dzień - Ania z Anitką wracają do domu. Niestety ich wspólne szczęście trwa tak krótko, tylko chwilę.... Z Anią zaczyna dziać się coś niepokojącego, musi natychmiast trafić do szpitala. Serce pęka, bo w domu zostaje mąż i Anitka, ukochana córeczka którą nosiła pod sercem przez 9 miesięcy. Ania pełna nadziei rozpoczyna swój pobyt w szpitalu w Limanowej. Wyniki Ani są bardzo złe. Dzieje się coś bardzo niedobrego. Ania i Krystian są przerażeni, niedowierzają. Ania trafia na wysokospecjalistyczny oddział w szpitalu w Katowicach, gdzie rozpoczyna swą walkę o życie. Mimo leczenia sytuacja się pogarsza, dochodzi do kolejnych powikłań, pobyt w oddziale nefrologii przeplatany jest pobytami w oddziałach intensywnej terapii. Ania nawet przez chwilę nie myśli o tym aby się poddać, przecież dopiero co została mamą, w domu czeka ukochana córeczka i mąż. Ania miewa lepsze i gorsze dni, jest bardzo słaba, poddawana procedurom, które mają przywrócić zdrowie, jednak przysparzają również wiele cierpienia. Ania nie traci nadziei. Z uwagi na swój ciężki stan na sali przebywa sama. Rodzinny dom zastępuje jej szpitalne łóżko. Na samotnej sali nie rozstaje się ze swoim telefonem. Za pośrednictwem wideorozmowy stara się uczestniczyć w życiu swoich najbliższych, chociaż czasami nie ma siły wydusić z siebie słowa. Tak wiele musi znieść organizm Ani. Wzloty i upadki, lepsze i gorsze momenty, chwile radości ze skuteczności terapii i rozpaczy, kiedy pojawia się nieprzewidywalny przeciwnik jakim jest choroba. Historia Ani łamie wiele serc. Nikt nie jest w stanie przejść obok Ani obojętnie. Ania nigdy się nie skarży, czasami tylko ze smutkiem wspomina, że tęskni. Noce są najgorsze, wtedy choroba daje o sobie znać ze zdwojoną siłą.

23.09.2021 r - u Ani dochodzi do nagłego pogorszenia stanu zdrowia, konieczny jest zabieg operacyjny. Ania cierpi. Lekarze walczą o życie Ani z całych sił. Stan Ani jest krytyczny. 27.09.2021 r - Ania odchodzi. Odchodzi lecz pozostawia Anitkę i Krystiana.

Krystian od 2,5 miesiąca stara się zastąpić Anicie również Mamę. To tak trudna rola...Anitka tęskni za zapachem i bliskością mamy, za biciem matczynego serca. Krystian mimo rozpaczy wie, że musi być dzielny dla Anitki. Pełnienie roli mamy, taty i żywiciela rodziny to rola trudna do udźwignięcia. Krystian robi co może, żeby dać z siebie wszystko. Tak trudno odwzajemnić uśmiech, kiedy serce krwawi. Sam w życiu doświadczył wiele złego, tak bardzo chciał zapewnić Ani i Anitce lepsze życie.


Proszę pomóżmy Krystianowi zapewnić Anitce lepsze jutro. Żadne pieniądze nie zastąpią Anicie Mamy, Krystianowi ukochanej żony, ale być może pozwolą im spojrzeć w przyszłość z większym spokojem....


Osoby pragnące wspomóc Krystiana i Anitkę w inny niż materialny sposób serdecznie zapraszam do kontaktu: [email protected]


K.K-F., lekarz prowadzący.


The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Contributors 612

 
Hidden data
1 000 zł
AK
Angelika Kozioł
1 000 zł
 
User unregistered
802,50 zł
RC
Robert Cieżak
650 zł
MO
500 zł
 
Hidden data
500 zł
PK
Paweł król
500 zł
CC
Zuzanna Chalcarz
500 zł
DS
Daro
500 zł
 
Hidden data
500 zł
See more

Comments 3

 
2500 chars
 •  
  Anonymous user

  Niech Was Bóg błogosławi i strzeże.

  50 zł
 •  
  Anonymous user

  Krystianie niech Bóg Wam błogosławi i pomaga. Dasz radę!

  50 zł
 •  
  Anonymous user

  ML

  50 zł

Location

34-643

Chyszówki, Poland

See on map
map pin

Our users created

798 496 whip-rounds

and collected

617 618 461 zł

What are you collecting for today?