id: jbp5x7

Karta zamiast chipa w ciele inspirowana motywem z Cyberpunk2077

Karta zamiast chipa w ciele inspirowana motywem z Cyberpunk2077

Our users created 1 168 566 fundraisers and raised 1 216 884 188 zł

What will you fundraise for today?

Description

Witajcie,

Mam na imię Marcin i przychodzę z pomysłem, który realizuję (od ponad roku) własnymi siłami, ale te powoli się już wyczerpują. Jestem fanem całego uniwersum Cyberpunk 2077 i chcę połączyć tę pasję z czymś fajnym i pożytecznym, dlatego prowadzę fanowski projekt: replika Platynowej karty ubezpieczeniowej TraumaTeam. Gadżetu, którego można używać codziennie. Starałem się jak najprecyzyjniej odwzorować kartę występującą w grze.


Karta nie tylko cieszy oko, uzupełniając grono gadżetów fanowskich Cyberpunk 2077, ale jest również w pełni funkcjonalna. Wykorzystana w niej technologia pozwala na zapisanie na niej i użycie jej jako nośnik niezbędnych danych, np. medycznych. Pozwala na szybki dostęp do informacji dla ratownika, który po zeskanowaniu jej przy pomocy NFC dostępnego w (prawie) każdym telefonie czy tablecie, uzyska dostęp do kluczowych informacji o Twoim zdrowiu i trafniej będzie mógł podjąć działania. Oczywiście to, co będzie się znajdowało na karcie, będzie zależało od samego jej użytkownika. To on zadecyduje o danych zapisanych na karcie.


Na karcie można zapisać między innymi informacje o alergiach, chorobach czy urazach. Można wskazać numery telefonów ICE, czy do własnych lekarzy. Zamieścić dowolny adres, oświadczenie woli o organach czy informacje o przebytych szczepieniach, a także grupę krwi, która dodatkowo znajduje się nadrukowana po obu stronach karty. Dodatkowo na chipie może zostać dodany odnośnik do profilu Twojej karty w serwisie Trauma Team International, a tym samym szerszego opisu (czy każdego innego dowolnego serwisu, np Instagram, Facebook, itp.) gdzie także można sprawdzić status swojej karty czy udzielić szerszego opisu do istotnych dla Ciebie informacji.


Aby karta mogła być jeszcze bardziej użyteczna, wyposażyłem ją w dodatkowy chip pozwalający wprogramować ją do systemów obsługujących częstotliwość RFID 125kHz, czyli np. jako klucz do otwierania domofonu, bramki lub do odbijania wejść/wyjść w pracy.


Karta jest w pełni działającą repliką karty stworzoną na podstawie grafik z gry Cyberpunk 2077, i dla fanów gry stanowi turbo-fajny i zarazem użyteczny gadżet do kolekcji. Jak wiadomo, zadaniem karty w grze jest wezwanie wsparcia TTI, gdy klient znajduje się w całkowitych tarapatach. Na tę kartę stać tylko najbogatszych, dlatego posiadanie karty ubezpieczeniowej Trauma Team jest dość prestiżowe.


Wkładam dużo wysiłku w to, aby serwis internetowy TTI był jak najbardziej użytecznym miejscem dla „ubezpieczonych” w Trauma Team International. Będzie to centrum informacji o użytkowniku. Z danymi, o których sam zadecyduje.


Dane zapisane na karcie nie muszą być w żaden sposób powiązane z prawdziwym imieniem, nazwiskiem czy adresem jej posiadacza (chyba że posiadacz sam zechce umieścić te dane na karcie w formie cyfrowej). Użytkownik sam zadecyduje, czy jego karta ma posiadać dane realne czy fikcyjne - w zależności od wyboru karty - profile realne będą odpowiednio oznaczone i profile realne nie będą upubliczniane.


Zachęcam do wsparcia projektu i stania się jego częścią! Widzę w nim ogromny potencjał i alternatywną odpowiedź na kwestię wszczepiania czipów pod skórę, która jest na dzień dzisiejszy bardzo kontrowersyjna.


Technologia zawarta w karcie nie działa samodzielnie, nie komunikuje się z nikim ani niczym. Nie wymaga zasilania. Do działania potrzebuje jedynie telefonu (lub innego podobnego urządzenia), aby można było odczytać dane.


Karta, która widzicie na zdjęciach do prototyp, który wykonałem samodzielnie. To, co widzicie to pierwsze jej wersje. Wersja finalna będzie przezroczysta, wykonana ze szkła. Uzupełnieniem projektu jest serwis internetowy WWW, który znajduje się pod adresem: https://traumateaminternational.com. Serwis umożliwia logowanie się do systemu za pomocą danych z Waszej karty.


NA CO TA ZRZUTKA:


1. stworzenie nowego, zabezpieczonego serwisu WWW. Ze wstępnych analiz i szacunkowych kalkulacji wynika, że jest to koszt rzędu 25-30 tysięcy złotych (nowy silnik strony, nowoczesny/futurystyczny wygląd w klimacie TraumaTeam/Night City/medcenter, funkcje serwisu medycznego i społecznościowego, aplikacja mobilna, zabezpieczenia).

2. stworzenie fabrycznego gotowego prototypu ostatecznej wersji karty (to koszt rzędu 10 tysięcy złotych).

3. pozostała kwota zostanie przeznaczona na marketing.


JAK MOGĘ SIĘ ODWDZIĘCZYĆ:


1. Każda osoba wspierająca projekt w kwocie do 99,99 zł zostanie dodana i odpowiednio oznaczona w serwisie TTI i po uruchomieniu serwisu produkcyjnego otrzyma bezterminowe członkostwo do konta TraumaTeam International, nawet po jego wygaśnięciu. Oznaczenie to będzie rozszerzeniem funkcjonalności dla wspierających dla darmowego dla nich pakietu srebrnego.


2. Patroni wspierający kwotami powyżej od 100 zł do 299,99 zł, poza powyższymi gratisami, otrzymają dodatkowo 50% zniżki na wszystkie późniejsze modyfikacje posiadanej karty oraz ekskluzywny (wcześniejszy) dostęp do nowości i zmian w projekcie.


3. Po zakończeniu prac osoby udzielające wsparcia w powyżej 300 zł otrzymają swój unikalny egzemplarz karty a powyżej 500 zł otrzymają kartę jako pierwsi, z wszystkimi w/w gratisami. Profil na TTI z oznaczeniem najdroższego Pakietu Platynowego oraz darmowy update funkcjonalny do następnej wersji karty.


W późniejszych wersjach planuję dodać np lokalizatory GPS, które będą aktywowane po złamaniu karty (dokładnie tak samo jak miało to miejsce w grze), czy też możliwość dokonywania płatności kartą TraumaTeam.


Gorąco zachęcam do śledzenia utworzonego Instagrama oraz fanpage fb aby być na bieżąco z postępem prac nad projektem.


Aha.. dodatkowo także chcę stworzyć repliki kilku innych kluczowych związanych z tematem elementów gry - ale o tym kiedy indziej, pierwsi dowiedzą się patroni ;)

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 2

YH
Lute
20 zł
PA
minimalna
100 zł

Comments 1

 
2500 characters