id: jf8njm

Kęcki Ogród Społeczny KOS – robimy to razem!

Kęcki Ogród Społeczny KOS – robimy to razem!

Description

v4yI3OIXJCDuM1UF.jpg W Kętach tworzymy ogród społeczny KOS.

To miejsce wspólnego ogrodnictwa, spotkań i działań warsztatowych dla mieszkańców.


Ogród powstaje dzięki zaangażowaniu społeczności oraz wsparciu z programu Moc Małych Społeczności i dofinansowaniu z Rady Dzielnicy Stare Miasto.

Dzięki temu udało się zrobić pierwszy krok i rozpocząć tworzenie ogrodu.

Kupiliśmy już ogrodzenie, namiot, dwa stoły warsztatowe, domek, narzędzia ogrodnicze oraz nasiona na pierwsze zasiewy.


Teraz potrzebujemy jeszcze NIEZBĘDNEGO wsparcia, aby ruszyć z pierwszym sezonem prac.


Brakuje nam 5000 zł, które pozwolą przygotować teren i stworzyć podstawową infrastrukturę potrzebną do działania ogrodu.


Na co przeznaczymy środki.

Zebrane pieniądze przeznaczymy na:

  • przygotowanie ziemi i orkę terenu – ok. 500 zł
  • toaletę ogrodową dla osób pracujących w ogrodzie – ok. 1000 zł
  • materiały budowlane (m.in. beton) potrzebne do montażu ogrodzenia – ok. 1000 zł
  • Nasz największy koszt to montaż ogrodzenia ok. 3000 zł
  • nasiona na trawnik i łąkę kwietną
  • inne niezbędne materiały potrzebne do otwarcia ogrodu.


To elementy konieczne, aby ogród mógł bezpiecznie i wygodnie funkcjonować od pierwszego sezonu.


Dlaczego to ważne.


Ogród społeczny to miejsce, w którym mieszkańcy mogą:

  • wspólnie uprawiać rośliny
  • organizować warsztaty na świeżym powietrzu
  • budować lokalną społeczność


Chcemy, aby był to otwarty i przyjazny kawałek zieleni w mieście, tworzony oddolnie przez mieszkańców.

Jak możesz pomóc?

Każda wpłata – nawet niewielka – przybliża nas do uruchomienia ogrodu.


Jeśli nie możesz wpłacić, bardzo pomoże również udostępnienie zbiórki dalej.

Dziękujemy za każde wsparcie i za to, że pomagasz nam stworzyć to miejsce.

Co już zrobiliśmy?


Przygotowaliśmy ziemię! Z zarośniętej działki mamy gotowe do uprawy grządki.

Kończymy toaletę, żeby było komfortowo.

Wypletliśmy z wikliny szałas do części dla dzieci i plotek oddzielający część warsztatową ogrodu od miejsca upraw.


PS. Dla najbardziej zasłużonych darczyńców przygotowaliśmy kilka prezentów: ogrodowa pocztówka akwarelowa od Ewy, kilka sadzonek roślin, które można też uprawiać na balkonie oraz leśny spacer nad Sołą z edukatorką z Fundacji Leśne Przebudzenie.



Dziękujemy, że jesteście z nami!

Do zobaczenia w ogrodzie.

Comments 4

 
2500 characters
  •  
    Anonymous user

    Wspieram - wartościowa inicjatywa, która integruje ludzi i pomaga budować społeczność opartą na wspólnych wartościach. Powodzenia dla Kęckiego Ogrodu Społecznego! 🌱

    hidden
  •  
    Anonymous user

    Wspaniała imicjatywa!!!

  •  
    Anonymous user

    Kiedy robisz kupę w nielegalnej toalecie kompostowej i czujesz się jak ekologiczny przestępca ratujący planetę - zero wyrzutów sumienia tylko duma. Powodzenia :)

    hidden
  •  
    Anonymous user

    Dziękuję za Wasze działanie!

    hidden
We prioritize safety. If you have any concerns, please report this fundraiser using