Jestem bezdomny, pomóżcie mi! Błagam! Pan Wiktor
Jestem bezdomny, pomóżcie mi! Błagam! Pan Wiktor
Description
Gdy zobaczyłem pana Wiktora Jefimowa przed domem, przepraszam to nie dom, to raczej bunkier, ogarnęło mnie poczucie niesprawiedliwości i rozpaczy.
Pan Wiktor, ma 69 lat, mieszka od blisko 30 lat w... barakowozie.
Nie ma nic: mebli, łóżka, zlewu. Nie ma wody. Po nią musi chodzić do studni, ale i tam woda zbytnio nie nadaje się do picia, bardziej do podlewania roślin. Gdy spytałem się, czy coś potrzeba odpowiedział: - Proszę Pana, teraz każdemu ciężko.
To nie jest katastrofa naturalna.
To codzienność człowieka, który NIE MA podstawowych warunków do życia.
Dlaczego w ogóle się takiej sytuacji znalazł?
Pan Wiktor rozmawia szczerze, przyznaje wprost, że pochodzi z wielodzietnej rodziny, miał 7 braci i 2 siostry. Mieszkał z bratem, w domu, który się spalił, a potem zaczęły się nieporozumienia, bo własność nie należała do niego. Brat działkę sprzedał, a on musiał jakoś sobie radzić. Swojej rodziny nigdy nie założył. Na obecnym terenie może mieszkać do dożywocia.
To schorowany człowiek: choroba jelita grubego, choroba serca, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i inne schorzenia.
Zacząłem ten post o niesprawiedliwości i tak też skończę. Patrzę na zdjęcie pana Wiktora, rozmawiam z nim i słyszę łamiący się głos - Panie, ja już nie będę marzył, ja już nie mam marzeń.
Ile będzie na tej zrzutce, to będzie.
Za każde wsparcie dziękuję w imieniu dzielnego mężczyzny z miejscowości BÓR. Gmina Augustów. Województwo podlaskie.
Czasami mały gest, znaczy wiele.
Wiecie co robić.
Ja to tu tylko zostawię.
Tutaj piękny 34 000 zł : https://allegro.pl/oferta/domek-holenderski-caloroczny-10-20-x3-15-m-nordstar-18632461595?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=high-asp&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrod-architektura_pla_ss&ev_adgr=_dio_ogrod-architektura&ev_campaign_id=22382719595&gad_source=1&gad_campaignid=22382719595&gclid=CjwKCAjw0dPRBhAPEiwAE5vTTiML7sBOKpbQEVesyk9RlT5o4-HM2gYhON8MkObmBNLORYagQcsNdxoCEf8QAvD_BwE
Domki holenderskie. Ceny zaczynaja się już od 30 000 zł. Mają całem wyposażenie łacznie z ogrzewaniem i ciepłą wodą : https://allegro.pl/oferta/domek-holenderski-caloroczny-8-40x3-15m-nordstar-18676188935?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=high-asp&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrod-architektura_pla_ss&ev_adgr=_dio_ogrod-architektura&ev_campaign_id=22382719595&gad_source=1&gad_campaignid=22382719595&gclid=CjwKCAjw0dPRBhAPEiwAE5vTTkWRJiSaPWYNtXyADl6gl7UvFAL0eJUmUSRG2TMexBOMetDiM8EZqRoCAwwQAvD_BwE
https://m.olx.pl/d/oferta/producent-domek-letniskowy-pawilon-ogrodowy-35mkw-pawilon-mieszkalny-CID628-IDUZKLY.html?search_reason=search%7Cpromoted
Może warto byłoby przemyśleć taką inwestycję. Jak widać zrzutka przekracza oczekiwania i może byłoby to dobre rozwiązanie. To tylko moja luźna propozycja
Super pomysł. Też o czymś takim pomyślałam. Taki kontener czy domek często można dostosować i zamontować piec typu koza na drewno
Chciałabym, aby mógł Pan mieszkać w godnych warunkach. Życzę dużo zdrowia.
Od rodziny Pacerow.
Życzymy mocnego zdrowia.