id: kajfh4

Aborcyjny Dream Team 2023

Aborcyjny Dream Team 2023

Our users created 1 178 289 fundraisers and raised 1 231 851 172 zł

What will you fundraise for today?

Updates3

 • FoWqCHlLvvLgUTub.png

  Jesteśmy po ostatniej rozprawie Justyny. Zapadł wyrok: “winna udzielenia pomocy”. Uniewinniona za rzekome dystrybuowane leków.


  Justyna otrzymała osiem miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze 30h/miesiąc. Jednak nie ukrywamy - od wyroku się odwołamy. Justyna śmieje się: “Prace społeczne? Zaraz odrobię!” i odbiera już teraz telefon infolinii aborcyjnej Aborcji Bez Granic.


  A podczas gdy smutni panowie opowiadali kocopoły na sali sądowej, pod sądem trwało solidemo, na którym dziesiątki osób krzyczały, że zrobiłyby dokładnie tak jak Justyna… i wymieniały się tabletkami aborcyjnymi!

  Były też z nami działaczki aborcyjne, które opowiadały jak przebiega aborcja farmakologiczna, i zachęcały zgromadzone policjantki do zapisania numeru telefonu Aborcji Bez Granic. Miałyśmy też zaszczyt usłyszeć coming-out naszego kumpla, który podzielił się z nami swoją aborcyjną historią.


  Nie boimy się PiSowskiego sądu, prokuratury Ziobry czy religijnych fundamentalistów. Tak jak mówiłyśmy od samego początku: ten proces jest sztucznym spektaklem. Jest próbą zastraszenia nie tylko nas, działaczek aborcyjnych, ale wszystkich kobiet i osób które solidarnie pomagają sobie nawzajem przerywać ciąże. Jednak wyszła farsa - kara w ostatniej chwili się rozmyła, a straszenie prokuratora “by nie zachęcać społeczeństwo do łamania prawa” wypadło blado.


  Nie damy się. Jesteśmy silne, a razem silniejsze i nigdy nie przestaniemy wspierać się nawzajem, nie przestaniemy pomagać w aborcjach. Nie ważne ile wyroków spróbują nam nawciskać - fikcja prawna nie zastąpi aborcyjnej rzeczywistości i pomocy. 


  Dla nas najważniejszy wyrok to słowa Ani skierowane do Justyny w liście: „Dziękuję za okazanie mi pomocnej dłoni, gdy inni zawiedli”.


  Mowę końcową Justyny przeczytasz tutaj.

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Cześć! Z tej strony Aborcyjny Dream Team.


Temat dostępności aborcji w Polsce przycichł przez ostatni rok, ale aborcje nie zniknęły. Wręcz przeciwnie - osoby pomagające w przerywaniu ciąży wchodzą na coraz wyższe obroty. Potrzebujemy was!


Przed nami kolejny rok ciężkiej, oddolnej, aborcyjnej pracy, której już nie możemy się doczekać! Cieszymy się, że możemy być dla was, wspierać i informować o bezpiecznym przerywaniu ciąży. Jednak same, bez waszego wsparcia, nie damy sobie rady. 


Naszym głównym celem jest promowanie praw kobiet do decydowania o swoim ciele i zdrowiu reprodukcyjnym oraz zapewnienie dostępu do bezpiecznych procedur przerywania ciąży. Chcemy także edukować kobiety (i mężczyzn!) na temat praw reprodukcyjnych i zdrowia seksualnego oraz wspierać osoby, które przerywają samodzielnie ciążę w swoim domu (np. z pomocą grupy Women Help Women) lub decydują się na wyjazd za granicę z Aborcją Bez Granic.


bDjb2zGwzlEyJzMl.jpg#JakJustyna - kampania w obronie Justyny Wydrzyńskiej


Ostatni rok był dla nas trudny, bo dosięgnęły nas polityczne represje.

Nasza Justyna przekazała swoje tabletki aborcyjne osobie w niechcianej ciąży - Ani. Ania była zmuszana do donoszenia ciąży przez przemocowego partnera. To on nasłał policję na Anię i Justynę, co doprowadziło do postawienia Justyny przed sądem. Teraz naszej przyjaciółce grożą 3 lata więzienia - za empatię i chęć wsparcia drugiej kobiety. 

W związku z tym od kwietnia 2022 dużo czasu spędzamy w sądzie, pojawiamy się na bezsensownych rozprawach na które nie udaje się doprowadzić świadka (przemocowego partnera), słuchamy jak sędzina wypytuje Justynę o to czy jest aktywna seksualnie… absurd. A wszystko dlatego, że polskie prawo nie chce zapewnić kobietom bezpieczeństwa i zmusza nas do brania sprawy w swoje ręce.


Ale, ale! Ten rok był też rokiem wielu wspaniałych momentów.


ajVEoWC3x2dHAkKC.jpgNasz 2022 w skrócie 


Z tabletkami aborcyjnymi na sejmowej mównicy 

Jedna z naszych działaczek, Natalia Broniarczyk, prezentując projekt „Legalna aborcja bez kompromisów”, z tabletkami aborcyjnymi w ręku opowiedziała o realiach przerywania ciąży w Polsce.


"Do polityków i polityczek proponujących referendum aborcyjne chcę powiedzieć jedno: jedyne słuszne referendum aborcyjne odbywa się w prywatnej łazience nad pozytywnym wynikiem testu ciążowego. Mają one 100-procentową frekwencję, nie ma złych odpowiedzi a pytanie jest proste: czy chcę kontynuować tę ciążę? [...] To są tabletki do aborcji farmakologicznej. Nazywają się mifepristone i mizoprostol. Mifepristone połykasz a 24 godzin później do policzkowe wkładasz cztery tabletki mizoprostolu. Bezpieczny zestaw możesz zamówić z Women help Women. Będziemy przy tobie jeśli tego potrzebujesz. Aborcja tabletkami jest bezpieczna i nie jest przestępstwem, nic ci nie grozi za przerwanie własnej ciąży." - całość wystąpienia Natalii przeczytasz tutaj


Zostałyśmy zaproszone na FIAPAC - międzynarodową konferencję specjalistów aborcyjnych

Byłyśmy na międzynarodowej konferencji FIAPAC (The International Federation of Abortion and Contraception Professionals) w Rydze, gdzie pracująca z nami Kinga Jelińska, została poproszona o wygłoszenie prelekcji na temat tego jak wyglada obecna rzeczywistość aborcyjna. Wraz z innymi ekspertami i ekspertkami edukowaliśmy się o aborcji w pierwszym, drugim, trzecim trymestrze, ale także o aborcji tabletkami w domu i aborcji w klinice. O aborcji bez wstydu.


"Musimy znormalizować aborcję, rozdawać ludziom tabletki aborcyjne jak witaminę C albo cukierki. Ostatnie wydarzenia w Polsce pokazują, że jeśli tego nie zrobimy, kobiety mogą pójść do publicznego szpitala i umrzeć z powodu powikłań, które można łatwo wyleczyć w ciągu jednego popołudnia." - przemówienie Kingi


XIV Kongres Kobiet

Justyna Wydrzyńska została zaproszona jako prelegentka na XIV Kongres Kobiet, który w ten sposób chciał podkreślić swoją solidarność przeciwko represjom, które dotykają Justynę - pierwszą w historii Europy aktywistkę postawioną przed sądem za pomoc w aborcji. Justyna mówiła o wspieraniu kobiet ale też o nieodpowiedzialności niektórych polskich lekarzy ginekologów, którzy nie dbają o ich zdrowie.


Nagroda za obronę praw człowieka od środowiska prawniczego i sędziowskiego

Otrzymałyśmy Nagrodę Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy - jako symbol środowiska działającego na rzecz praw kobiet, realizującego konstytucyjne prawo do pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 


Międzynarodowe solidarność lekarzy i położników z ADT

Swojego wsparcia polskich aktywistkom udzieliło również FIGO (The International Federation of Gynecology and Obstetrics), która jest największą federacją organizacji ginekologicznych i położniczych na świecie. Lekarze zarządali by polskie władze wycofali wszystkie zarzuty przeciwko naszym aktywistkom.


Lewica po stronie ADT 

Na Europejskim Kongresie Kobiet otrzymałyśmy nagrodę „Robimy robotę!”. Wydarzenie odbyło się w drugą rocznicę wyroku Trybunału Julii Przyłębskiej na kobiety, który zaostrzył i tak już restrykcyjne prawo do przerywania ciąży.


"Przez te dwa lata Aborcyjny Dream Team pomógł 78 tysiącom kobiet w przerwaniu ciąży. […] Aborcyjny Dream Team pomaga średnio 100 kobietom dziennie. Pomoc kosztowała blisko 3 miliony złotych. Natomiast FEDERA wspiera kobiety prawnie. Jest wszędzie tam, gdzie pomoc prawnika lub prawniczki ratuje życie. Obie organizacje Robią Robotę i dlatego dostały nagrodę Europejskiego Kongresu Kobiet! Dziękujemy za Waszą aktywność i postawę. Wyręczacie państwo. Nigdy nie będziecie szły same! Lewica zawsze będzie z Wami i obiecuję, że dopilnujemy, by aborcja w Polsce była darmowa, legalna i bezpieczna!" – komentowała przebieg Europejskiego Kongresu Kobiet posłanka Joanna Scheuring Wielgus


QqdtqMkx2a5KIRcd.jpgA nic z tego nie byłoby możliwe bez waszego wsparcia, waszych zagrzewających do walki wiadomości i waszego zaangażowania w walkę o dostępną aborcję! W przyszłości planujemy kontynuować nasze działania edukacyjne poprzez organizację warsztatów i konferencji, a także prowadzenie kampanii społecznych na rzecz praw kobiet. Jednym z ważnych dla nas celów jest obrona naszej Justyny. Pieniądze ze zrzutki zostaną wykorzystane na finansowanie dalszych działań oraz na zapewnienie wsparcia dla osób, które chcą przerwać ciążę, poprzez udostępnienie rzetelnych informacji o bezpiecznych metodach aborcji oraz wsparcie emocjonalne. Wierzymy, że dzięki waszej pomocy będziemy w stanie zrealizować nasze cele i walczyć o lepsze życie dla kobiet w Polsce.


DZIĘKUJEMY za każde dobre słowo i każdą wpłatę!

Aborcyjny Dream Team

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Offers/auctions 10

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Active created by Organiser:
Sports, hobbies, tourism • Tourism • Accessories and gadgets for trips
MEGA PAKA WLEP PROABO - bo mam wlepki i nie zawaham się ich użyć 🤪
Mamy dla was wlepy proabo. Wpłacając 30 złotych na zrzutkę, możesz od teraz zgarnąć nagrodę 100 wlep i ruszać w miasto! I na złość Kai możesz dalej ws...
30 zł

Sold: 83 out of 100

Fashion • Other
Pakiet 10 tatuaży wodnych 🤩
Pakiecik 10 kolorowych tatuaży wodnych! Idealne na wakacyjne upały!
30 zł

Sold: 18 out of 20

End in 11 days!
Fashion • Other
Mega paka Pro Abo przypinek 30 szt.
Zgadaj się ze znajomymi i zamówicie sobie mega pakę pro abo przypinek
35 zł

Sold: 11 out of 50

End in 11 days!
Fashion • Other
koszulka "pomagam w aborcjach"
Od teraz wspierając naszą zrzutkę otrzymujesz nagrodę - koszulkę "pomagam w aborcjach" a potem chodzisz w niej i pokazujesz, że pomaganie jest ok. W a...
35 zł

Sold: 46 out of 50

Arts & Crafts • Other
kubek pro abo
Kup sobie albo komuś bliskiemu kubek PRO ABO i pomagaj z nami w aborcjach!Do wyboru trzy rodzaje1. kocham osobę, która miała aborcję2. Tabletki aborcy...
35 zł

Sold: 7 out of 15

End in 11 days!
Fashion • Women's clothing • Tops & Sweaters
Bluza "Pomagam w aborcjach"
Kaja Godek złożyła projekt ustawy zabraniającej „produkowania, utrwalania, sprowadzania, nabywania, przechowywania, posiadania, prezentowania, przewoż...
50 zł

Sold: 203 out of 300

Inactive
Fashion • Other
koszulka "pomagam w aborcjach"
Od teraz wspierając naszą zrzutkę otrzymujesz nagrodę - koszulkę "pomagam w aborcjach" a potem chodzisz w niej i pokazujesz, że pomaganie jest ok. W a...
35 zł

Sold: 13 out of 80

Ended
Fashion • Other
Kolorowe koszulki bez rękawów 🥳
Pamiętajcie by napisać do nas jakie kolory, wzory i rozmiary was interesują! 😘
40 zł

Sold: 22

Ended
Sports, hobbies, tourism • Tourism • Accessories and gadgets for trips
Ręcznik plażowy "Potrzebujesz aborcji?"
Pomaganie w aborcjach jest bardzo proste! Od teraz możesz pomagać również nad rzekę, jeziorem, morzem czy basenem. Wystarczy Ci ręcznik plażowy z nami...
80 zł

Sold: 15 out of 15

Ended
Sports, hobbies, tourism • Tourism • Accessories and gadgets for trips
MEGA PAKA WLEP PROABO - bo mam wlepki i nie zawaham się ich użyć 🤪
Mamy dla was wlepy proabo. Wpłacając 30 złotych na zrzutkę, możesz od teraz zgarnąć nagrodę 100 wlep i ruszać w miasto! I na złość Kai możesz dalej ws...
80 zł

Sold: 50 out of 80

Ended

Donations 757

preloader

Comments 33

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Dziękuję że jestescie

  hidden
 • K
  Klui

  Mam w kwietniu 19 lat...
  Boje sie o mnie, o moją kobiecą część rodziny, o moje przyjaciółki jak i każde inne nawet i obce kobiety. Wchodze dopiero w dorosłość, chce by kolejne pokolenia wchodzac w dorosłość nie miały tego strachu co ja, z aktualnymi prawami kobiet...

  hidden
 • EZ
  Ewa

  Wspierajmy się siostry :D

  65 zł
 • Anna Bieniak

  Wpłacam i czekam na wlepki, tam gdzie ktoś usuwa jedną, ja naklejam dwie. ❤️

  30 zł
 • ewa drapala

  ❤️

  50 zł