id: kb2cnk

Wykupienie dwóch braci z transportu na rzeź

Wykupienie dwóch braci z transportu na rzeź

Our users created 1 187 532 fundraisers and raised 1 249 022 736 zł

What will you fundraise for today?

Description

EDIT!


Duszan i Ged - jesteście bezpieczni! JUŻ NIGDY WIĘCEJ NIE BĘDZIECIE SIĘ BAĆ!

Konie przesilenia, które zeszły do nas prosto ze Słońca...


Dziękuję!


Z tylu stron słyszę głosy osób, które stały się częścią tej fali, widzę łzy wzruszenia - pytacie o dalszy ciąg losów Duszana i Geda, o ich nowe życie i chcecie dalej być przy nich obecni. Jestem ogromnie poruszona... Będziemy z Magdą wysyłały wieści i obrazy z dalszego ciągu tej historii. Jesteście jej częścią już na zawsze!

A ja tymczasem przedłużam z rzutkę do końca sierpnia - jeśli tylko poczujecie chęć, żeby wesprzeć nową drogę Dwóch Braci ze Słońca, to już w zupełnej miękkości, w głębokim spokoju serca, w lekkości - zrzutka jest otwartą przestrzenią na Wasze dary serca. Pojawi się tam również kilka nowych, przepięknych cegiełek!


Wydarzył się CUD. Jeden gest, jedno "TAK" dla tych dwóch braci, prosto z Serca -" TAK" dla całego Kręgu Życia... powołało niepowstrzymaną falę Miłości, Dobra i Współczucia. Pękam w szwach z wdzięczności - za każde słowo wsparcia, za każde udostępnienie, za każdą wpłaconą przez Was złotówkę. To, co zrobiliśmy razem przez tych 6 dni, to jest powstanie Ludzi dla Narodu Koni. To zmienia wszystko. Dziękuję Wam całym Sercem - a ono jest teraz bezkresne jak cały kosmos - i padam bez sił :D


Teraz organizuję transport dla Duszana i Geda. Już za kilka dni będa z nami!!! Będziemy z Magdą wysyłały wieści i obrazy z dalszego ciągu tej historii. Jesteście jej częścią już na zawsze!


DZIĘKUJĘ!!!


***************************************************************************************************************************************************


Dwa majestatyczne, młode konie.

Zostały tylko 3 dni na uzbieranie pieniędzy, żeby je wykupić i uratować.

Proszę, pomóż! Obiecałam im, że będą ŻYĆ.


Stoją teraz u handlarza, wśród dziesiątek innych koni, przywiązanych krótkim sznurem do żłobu i są tylko tuczone, żeby uzyskały jak największą wagę - bo każdy kilogram mięsa to pieniądz. Są okrutnie traktowane. Co tydzień wyjeżdża z tego miejsca transport 40 koni. Droga ich wszystkich prowadzi tylko w jedną stronę: do rzeźni. To tylko kwestia czasu.

Całą uzbieraną kwotę przekazuję na pokrycie kosztów ich wykupu i transportu w bezpieczne miejsce.

Czasu jest bardzo mało, a kwota – bardzo duża.

Oba konie są w typie zimnokrwistym, są duże i ciężkie, a handlarze wyceniają konie na kilogramy. Stąd ich ceny.


Na całą kwotę* składają się:

  • 11 000 zł - wykupienie Geda
  • 12 500 zł - wykupienie Duszana

Te kwoty zawierają w sobie koszt opieki weterynaryjnej i kastracji (oba konie już ją przeszły).

Dodatkowo - transport: 750 zł za każdego konia.


Nigdy nie lubiłam srokatych koni, omijałam je. Ale kiedy natrafiłam na zdjęcia tych dwóch, wśród zdjęć wielu innych koni, czekających na transport - poczułam coś, czego nigdy nie poczułam w kontakcie z żadnym koniem, z żadnym zwierzęciem. Bezpośrednie połączenie między nimi, a moim sercem.

Miałam ich obrazy przed oczami, kiedy zasypiałam, przychodziły do mnie w snach. Nie mogłam przestać o nich myśleć. Mówiły do mnie.

Tylko jedno zdanie słyszałam bez przerwy: One mają żyć.


Niewiele o nich wiemy. Ged (1,5 roku) jest koniem „bez historii”. Od urodzenia był hodowany na mięso. Duszan (2 lata) dostał bilet do życia od fundacji z Niemiec, ale ostatecznie nikt po niego nie przyjechał... Teraz ma drugą szansę i pewnie ostatnią.


Podjęłam decyzję w ciągu paru godzin: wyciągnę je stamtąd.

Tego samego dnia znalazłam dla nich bezpieczne miejsce: stajnię z wybiegiem, w której dostaną czułą, profesjonalną opiekę i dojdą do siebie - jako pierwszy przystanek. Potem czekają na nie zielone pastwiska i codzienna opieka kochających ludzi.


Równolegle w naszej społeczności w Gaju, w Górach Złotych trwają przygotowania do stworzenia domu tymczasowego dla kilku uratowanych od handlarza koni. Będą tu miały otwarte łąki otoczone lasem, codzienną opiekę i ogromną miłość, która leczy wszystkie rany. Na nowo zaufają ludziom.

Wierzymy, że ten projekt stanie się inspiracją również dla innych miejsc i społeczności, podobnych do naszej. To nie jest pojedyncza akcja, jedna z tysięcy podobnych. To zaproszenie do uzdrowienia połączenia między końmi i ludźmi, i może całkowicie zmienić dotychczasową wizję tych relacji. Biorąc w opiekę konie nie po to, żeby ich jakkolwiek używać, ale żeby otaczać je opieką, być w ich obecności i przyjmować dary, które one niosą - to jest ustanowienie na nowo pradawnych, pierwotnych praw, gdzie wszystko opiekuje się sobą nawzajem. I tylko w taki sposób życie może trwać w harmonii.


Już na tym etapie, kiedy przygotowania domu tymczasowego dopiero ruszyły, jako społeczność odczuwamy dobroczynną moc koni. To, czego one uczą - bycia razem, współdziałania, klarownej komunikacji, współczucia - trafia do nas już teraz i czyni zmianę.


I właśnie przyjaciele ze społeczności Gaju zebrali się, żeby wspierać akcję ratowania Duszana i Geda. Oferując swoje talenty i swoje dobra jako nagrody dla osób, które zdecydują się wpłacić większe kwoty. A do nas dołączają kolejni i kolejni, z coraz dalszych zakątków Polski... I tak fala dobra i współczucia rozlewa się szeroko!

Zapraszamy do działu z nagrodami/ofertami. Tam znajdziecie wszystkie możliwości. Nagrody będą do odebrania po zakończeniu zrzutki.

Ludzie dla Narodu Koni...

Obiecuję Wam: będziecie Żyć.  


A skąd takie piękne imiona u bezimiennych, "mięsnych" koni...? Kiedy pierwszy raz zobaczyłam ich zdjęcia w internecie, nosiły inne imiona, nadane im tylko dla identyfikacji: Zoltar i Zeus. Podczas tych paru dni, kiedy ich wizerunki towarzyszyły mi nieustannie, brzmiały we mnie również ich imiona i wiedziałam, że nosząc je, nie mają szans wyjść z tej historii z życiem.

Zapytywałam więc w sobie, najpierw "Zoltara": Jakie jest Twoje prawdziwe imię? Jakie jest imię Twojego Ducha? Odpowiedź przyszła natychmiast: Duszan. Wiele lat temu miałam przyjaciela o tym imieniu, pochodził z mniejszości łużyckiej i w jego społeczności nadal mówiono po łużycku, podtrzymywano lokalne tradycje. Był uosobieniem dobra i łagodności, a jednocześnie siły i samostanowienia. To bardzo stare, słowiańskie imię, męski odpowiednik "Duszy". To ten, którego Duch jest silny, potężny i go prowadzi.

A Ged?

To postać z przepięknej książki "Czarnoksiężnik z Archipelagu". Jest młodym uczniem szkoły magii, który odkrywa swoją moc i cały swój potencjał dzięki temu, że staje do spotkania ze swoim własnym cieniem, z własnym strachem. Trudno mi streszczać całą książkę, ale jej wydźwięk, zawarty w brzmieniu tego imienia, jest taki, że tylko obejmując cały swój strach i mrok stajemy się kompletni i możemy spełniać nasz boski potencjał. To imię również zabrzmiało jako odpowiedź na pytanie o prawdziwe imię "Zeusa".

Niech te imiona i ich znaczenie będą dobrym znakiem, pod którym Duszan i Ged wejdą w swoje nowe życie! Niech wyznaczają im ścieżkę do wolności.*Zwracam się z przeprosinami do osób, które wpłaciły pieniądze na tę zrzutkę, kiedy całkowita kwota do uzbierania wynosiła jeszcze 15 000 zł. Potem kwota wzrosła i być może niektórzy z Was poczuli się z tym źle.

Stało się tak, ponieważ pierwotnie miała być prowadzona odrębna zbiórka, obejmująca drugą część kwoty niezbędnej do wykupienia obu koni. Niestety ten plan okazał się niemożliwy i stąd zaskakująca dla wszystkich zmiana. Przepraszam za zamieszanie.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Offers/auctions 14

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Active created by Organiser:
Others
Indywidualny masaż dźwiękiem
Masaż misami to połączenie wielu technik terapeutycznych tj.: muzykoterapia,refleksologia, mikromasaż, masaż relaksacyjny. Wykonywany jest przy użyciu...
150 zł

Available 5 pcs.

Arts & Crafts • Other
Kolekcja Baśni Ludów Ziemi w formacie MP3
Wybierając tę nagrodę, otrzymasz całą kolekcję (około 50 nagrań) Baśni Ludów Ziemi w formacie MP3."Usiądź ze mną przy ogniu... Mówią, że Ogień to najs...
150 zł

Sold: 21

Others
Konsultacja z dietetykiem integracyjnym
Konsultacja online lub na żywo - w Kotlinie Kłodzkiej lub w Warszawie. Wykształciłam się na Uniwersytecie Medycznym, pasjonują mnie starożytne systemy...
250 zł

Available 2 pcs.

Others
Konsultacja Online 1:1 z MA HE RUA
Oferuję indywidualne, holistyczne podejście w spotkaniu z Tobą. Przynoszę Ci moje ponad 14-letnie doświadczenie w pracy z ludźmi; wiedzę i geniusz w p...
555 zł

Sold: 1 out of 3

Others
Grupowy warsztat rozwojowy z końmi
Warsztat grupowy w asyście koni, z baśnią - dla 5 osób.To około 5 godzin pracy i bycia wśród koni. Prowadzi Agata Niklas - programy rozwojowe z końmi ...
1000 zł

Available 1 pcs.

Inactive
Arts & Crafts • Other
Miedziane kolczyki z turkusem
Ręcznie kute, miedziane kolczyki z turkusem. Wykonane z miłością i troską przez cudowną kobietę i mamę - Maję Jezusek. Więcej na stronie:https://www.i...
130 zł

Sold: 1 out of 1

Ended
Arts & Crafts • Other
Łapacz snów
Wykonany ręcznie, z piękną intencją, z wplecionym naturalnym onyksem łapacz snów od Lu - Cuda na Kole.Więcej o łapaczach snów od Lu:https://www.instag...
170 zł

Sold: 1 out of 1

Ended
Others
Sesja rozwojowa z końmi
Indywidualna sesja rozwojowa z końmi, trwająca około 2 godziny. Prowadzi Agata Niklas - programy rozwojowe z końmi /Sunka Wakan/Sesje odbywają się w o...
200 zł

Sold: 2 out of 3

Ended
Books • Other
Księga Baśni Ludów Ziemi „Środek Wszechświata”
Pierwszy tom Baśni Ludów Ziemi "Środek Wszechświata" - edycja limitowana, zostały ostatnie książki!Baśnie, które zabierają nas z powrotem do tego miej...
250 zł

Sold: 6 out of 10

Ended
Others
Sesja Współczesnego Masażu Tajskiego
2-godzinna sesja Współczesnego Masażu Tajskiego Każda sesja masażu jest dla mnie wyjątkowym spotkaniem, medytacją w ruchu wykonywaną w darze dla drugi...
500 zł

Sold: 1 out of 3

Ended
Unique meetings
Weekend w domku glinianym w Domu Rzeźbiarza w Gaju
W podziękowaniu za tę wpłatę zapraszamy Ciebie i Twoich bliskich na weekendowy pobyt w wyjątkowym, okrągłym glinianym domku na terenie Domu Rzeźbiarza...
600 zł

Sold: 2 out of 2

Ended
Others
Warsztaty ceramiczne w Dziewiećsił. Blisko Ziemi
Spotkanie przy glinie z profesjonalnym instruktażem. Dla grupy do 5 osób, uziemiające, niezwykle przyjemne tworzenie własnego przedmiotu, obiektu, odb...
1000 zł
Ended
Others
Sesja dźwiękowa gongów i instrumentów terapeutycznych dla 8 osób
Nagroda za tę wpłatę to 2-godzinna sesja dźwiękowa gongów i instrumentów terapeutycznych dla Ciebie i grupy Twoich bliskich (max. 8 osób) w Złotym Dom...
1400 zł
Ended
Others
Warsztat z oddechu funkcjonalnego dla grupy do 10 osób
Wpłacając tą kwotę podarowujesz sobie i grupie 10 osób 2-godzinny warsztat oddechu funkcjonalnego. Tym samym - poznajesz potężne narzędzie do pracy we...
1500 zł
Ended

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 276

preloader

Comments 2

 
2500 characters