id: kmdvrp

Odbudowa domu Edwarda z Dąbrowicy

Odbudowa domu Edwarda z Dąbrowicy

Our users created 1 169 688 fundraisers and raised 1 218 763 751 zł

What will you fundraise for today?

Description

Pomóżmy odbudować dom dla Edwarda z Dąbrowicy


73-letni Edward Ryczko z Dąbrowicy został bez dachu nad głową. W pożarze domu zginęła jego niepełnosprawna żona Sabina. Otwórzmy nasze serca i pomóżmy w odbudowie.


Tragiczny w skutkach pożar wybuchł 1 marca tego roku. Około godziny 14 Edward ruszył w stronę przystanku autobusowego. Chciał pojechać po leki dla swojej niepełnosprawnej żony. Gdy zorientował się, że nie zabrał ze sobą torby na zakupy, wrócił do domu. Wtedy zobaczył, że z drewnianego budynku wydobywają kłęby gęstego dymu. Przerażony otworzył drzwi, ale musiał się cofnąć przed ogniem, który buchną ze środka. W ciągu 15 minut dom stał cały w ogniu. Nie dało się uratować Sabiny, która leżała w łóżku. Nie udało się też uratować domu i dobytku. – Straciłem żonę i dom, zostało mi tylko to co miałem na sobie – mówi 73-letni mieszkaniec Dąbrowicy. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej.


Dom w którym mieszkali Edward i Sabina należał do siostry 73-latka. Pozwalała im w nim mieszkać, a teraz chce odbudować mieszkanie dla brata. – Niestety  nie mamy na tyle pieniędzy, by udźwignąć taką inwestycję – mówi Janina Korycka, siostra Edwarda. – Z ubezpieczenia dostaniemy około 12 tys. zł, a potrzebujemy około 100 tys. Dlatego prosimy o wsparcie ludzi dobrej woli.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 73

 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
500 zł
IN
Inga
30 zł
EN
Edyta
100 zł
KB
Kamil
20 zł
 
Hidden data
100 zł
SK
Z.M.
50 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!