id: kntwn7

"PSYjaciele w potrzebie" - zbiórka na leczenie bezdomnych psiaków. Nagroda za największą wpłatę - portret zwierzaka

"PSYjaciele w potrzebie" - zbiórka na leczenie bezdomnych psiaków. Nagroda za największą wpłatę - portret zwierzaka

15 725 zł (≈ 3 346 €)
of 11 000 zł (≈ 2 340 €)
142%
ended 19.04.2021
265 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

whip-round under the patronage

whip-round under the patronage

Fundacja Sarigato

Fundacja Sarigato

Updates1

 • Kochani!


  Chcemy z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom za pomoc dla Bongo i Rekinka. Dzięki Waszym wpłatom Rekinek ma szansę na poruszanie się bez bólu i ryzyka pogłębienia kontuzji. Rekinek już przeszedł skomplikowaną operację plastyki uszkodzonego ścięgna mięśnia trójgłowego. Wcześniej jego łapka była niestabilna, rozchwiana i w każdej chwili mogło dojść do zerwania ścięgien. Tak jak widać na zdjęciach poniżej, psiak ma pancerny opatrunek. Przed nim jeszcze kilka tygodni noszenia tej zbroi i ograniczania szaleńczych wyczynów, ale on już szczęśliwie dochodzi do siebie.

  kcb6003fdb8a89c6.jpeg

  Dzięki Wam, Bongo otrzyma odpowiednią rehabilitację i będzie walczyć o to, zeby poruszać się o własnych siłach. Wierzymy, że dzięki Waszej pomocy uda się postawić go na nogi i znaleźć dla niego kochający dom!


  Jeszcze raz chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za wsparcie! Każda złotówka była dla tych psiaków bardzo ważna! W ramach podziękowania za trzy największe wpłaty Michał Torzecki narysuje portrety zwierzaków dla Anny, Jakuba oraz Łukasza. Do tych trzech osób odezwiemy się mailowo i ustalimy wszystkie szczegóły.


  Sprawdzajcie aktualizację naszej zrzutki, gdzie wkrótce opowiemy Wam więcej szczegółów o psiakach.

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Cześć Kochani!

Z okazji Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt wspólnie z ogólnopolską akcją Karmimy Psiaki ruszamy ze zrzutką “PSYjaciele w potrzebie” na bezdomne i najbardziej potrzebujące psiaki. Trzy osoby z największą sumą wpłat na daną zrzutkę otrzymają dedykowany portret zwierzaka od artysty Michała Torzeckiego. 

q662c3d19953b7db.png


Firmę PsiBufet tworzą ludzie, którzy chętnie angażują się w akcje charytatywne i tym razem planujemy pomoc bezdomnym zwierzakom! Wspólnie z Karmimy Psiaki wytypowaliśmy najbardziej potrzebujących. Są to dwa psiaki ze schronisk - Bongo (Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierząt) i Rekin (Fundacja Znajdki), których dalsze losy zależą od przeprowadzenia poważnej rehabilitacji. Na początku stycznia pod opiekę Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt trafił Bongo, około dwuletni pies po podejrzeniu wypadku komunikacyjnego. Obecnie psiak potrzebuje ponad 7 tys. złotych na rehabilitację, żeby mógł zacząć się poruszać na własnych nogach. Drugi piesek to Rekinek, który ma 8 miesięcy,  a już poznał, co to ból, cierpienie i bezdomność. Został znaleziony wycieńczony, przemarznięty i wygłodzony w rowie w jednej z mazowieckich wsi. Na ten moment Rekinek potrzebuje około 4 tys. złotych na wstępną diagnozę i rehabilitację. Wszystko co uda nam się zebrać ponad potrzebną kwotę przeznaczymy na zaopatrzenie tych dwóch schronisk w najważniejsze rzeczy takie jak leki, koce i karmę. 


Wierzymy, że uda się postawić Bongo na nogi, uzdrowić Rekinka i znaleźć dla nich nowy, kochający dom! 


Nie przechodź obojętnie! Wspólnie, możemy odmienić życie tych psiaków. Wesprzyj zrzutkę “PSyjaciele w potrzebie” razem z nami!🙂


Zebraną kwotę przeznaczymy na:

 • rehabilitację Bongo 7 200 zł - 3 mies. rehabilitacji
 • rehabilitację Rekinka 3 680 zł - (nie uwzględniając ewentualnego kosztu operacji)
 • zakup specjalistycznej karmy weterynaryjnej
 • zakup leków przeciw kleszczom 
 • koce


Historia Bongo: 


Na początku stycznia pod opiekę Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt trafił Bongo, około dwuletni pies po podejrzeniu wypadku komunikacyjnego. Bongo od razu trafił do lecznicy, gdzie stwierdzono porażenie kończyn miednicznych, nie chodził. Badanie tomografem wykazało ostrą ekstruzję jądra miażdżystego z niewielkim krwiakiem, na wysokości t13-l1. Przeprowadzono operację odbarczenia kręgosłupa. 

Jest to młody, cudowny, chętny do współpracy pies, jest szansa na to, że przy intensywnej rehabilitacji Bono będzie poruszał się o własnych nogach. Wierzymy, że uda się postawić go na nogi i znaleźć mu nowy, kochający dom! Rehabilitacja pomaga go przygotować pod chód rdzeniowy i na wózek.


zaeb04078fd2d3d7.jpeg

Historia Rekinka:


Rekinek z Fundacji Znajdki, ma tylko 8 miesięcy,  a już poznał, co to ból, cierpienie i bezdomność. Został znaleziony wycieńczony, przemarznięty i wygłodzony w rowie w jednej z mazowieckich wsi.  W czasie chodzenia dziwnie stawiał łapki i poruszał się niestabilnie. 12 marca był na konsultacji u ortopedy, zostało wykonane prześwietlenie RTG. Ma zmniejszoną masę mięśniową w okolicy ramienia oraz zmniejszenie napięcia ścięgien mięśnia trójgłowego.


Jest młodym, wesołym, aktywnym psiakiem lubiącym kontakt z człowiekiem i  chętnym do zabaw i spacerów. Poszukujemy dla niego domu w Warszawie i okolicach ze względu na potrzebę dalszego leczenie i diagnostyki.


b448f37d672acab7.jpeg
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Contributors 265

AP
Anna Pyrka Perkowska
1 400 zł
JO
Jakub
1 000 zł
ŁK
650 zł
MD
Maryla Drynkowska
500 zł
 
Hidden data
500 zł
AM
Aga Mielczarek
500 zł
MW
Marika Wawrzyniak
300 zł
KP
KATARZYNA PORYCKA
300 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
200 zł
See more

Comments 5

 
2500 chars

whip-round under the patronage

whip-round under the patronage

Fundacja Sarigato

Fundacja Sarigato

Our users created

865 211 whip-rounds

and collected

764 665 538 zł

What are you collecting for today?