Pomóż mi odzyskać zdrowie i normalne życie
Pomóż mi odzyskać zdrowie i normalne życie
Description
Nigdy nie przypuszczałam, że będę musiała prosić o pomoc w tak osobistej sprawie. Przez ostatnie lata moje życie całkowicie podporządkowane było walce o zdrowie. Choroby, operacje i leczenie odcisnęły piętno nie tylko na moim organizmie, ale również na psychice i codziennym funkcjonowaniu.
Zmagam się między innymi z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (WZJG), endometriozą, adenomiozą, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej oraz innymi problemami zdrowotnymi, które wymagają stałego leczenia i kontroli (żylaki miednicy, naczyniaki na wątrobie, leczę się również na depresję). Przeszłam udar niedokrwienny, który był dla mnie ogromnym ciosem i doświadczeniem, po którym długo dochodziłam do siebie. Obecnie jestem w trakcie diagnostyki zmiany w prawej półkóli móżdżku, która została wykryta u mnie niedługo po tym zdarzeniu. Na dzień dzisiejszy lekarze nie potrafią jednoznacznie określić co to jest i czy będzie wymagać leczenia operacyjnego, a rozpoznanie brzmi: Niezłośliwy nowotwór mózgu i innych części centralnego systemu nerwowego.
W związku z endometriozą i adenomiozą przeszłam trudną operację usunięcia macicy, zmian endometrialnych na jajnikach i więzadłach krzyżowo - macicznych. Mam za sobą także inne zabiegi i długotrwałe leczenie farmakologiczne. Niestety organizm jest już bardzo osłabiony, a skutki leczenia odbijają się na kolejnych aspektach mojego zdrowia.
Jednym z najboleśniejszych problemów stał się stan mojego uzębienia. Leki, osłabienie organizmu i przewlekłe stany zapalne doprowadziły do dużych ubytków w zębach. Prawdopodobnie rozwinęła się również paradontoza — moje przednie zęby zaczęły się chwiać, dziąsła są stale przekrwione, bolesne i bardzo wrażliwe.
Obecnie noszę akrylową protezę na haczykach w miejscu trzech brakujących zębów. Niestety powoduje ona ogromny dyskomfort — utrudnia jedzenie, mówienie i normalne funkcjonowanie. Czuję ogromny wstyd, unikam uśmiechu i coraz częściej wycofuję się z kontaktów z ludźmi. To wpływa nie tylko na moje zdrowie, ale również na poczucie własnej wartości.
Jestem mamą trójki dzieci i mimo problemów zdrowotnych cały czas pracuję. Staram się normalnie funkcjonować i zapewnić rodzinie stabilność, jednak codzienność wiąże się z ogromnymi kosztami leczenia, leków, badań i wizyt lekarskich. Przy obecnych zarobkach i wydatkach na utrzymanie rodziny nie jestem w stanie samodzielnie pokryć tak dużego kosztu leczenia protetycznego.
Jedyną szansą na odzyskanie komfortu życia jest nowoczesna proteza na lokatorach. Dzięki niej mogłabym normalnie jeść, mówić, funkcjonować bez bólu i ciągłego stresu. Niestety koszt leczenia protetycznego, badań oraz wykonania protezy znacznie przekracza moje możliwości finansowe.
Dlatego z całego serca proszę o pomoc. Każda wpłata — nawet najmniejsza — przybliża mnie do odzyskania zdrowia, uśmiechu i odrobiny normalności.
Jeśli nie możesz pomóc finansowo, bardzo proszę o udostępnienie mojej zbiórki. To również ogromne wsparcie.
Dziękuję za każde okazane serce, dobre słowo i pomoc.