Wyjazd drużyny Argo na zawody robotów marsjańskich w Stanach Zjednoczonych ID: mg4wt6

1 590 zł from 20 000 zł

7%

1 590 zł

from 20 000 zł

ended

23.05.2019

24

contributors
7%
Donate

Description

Jako drużyna Argo funkcjonujemy już 2. rok na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej pod Kołem Naukowym Robotyków. Jesteśmy grupą kilkunastu studentów, która zajmuje się konstruowaniem analogów łazików marsjańskich na międzynarodowe zawody, takie jak European Rover Challenge, Canadian International Rover Challenge czy University Rover Challenge.

Podczas tego typu zawodów, drużyny studenckie z całego świata mają za zadanie stworzyć unikatowy model analogu łazika marsjańskiego, zdolnego do przeprowadzenia misji, które mogłyby być konieczne podczas wyprawy na planetę Mars. Konkurencje wymagają przemyślanych konstrukcji, które posiadają zaimplementowane nietuzinkowe rozwiązania, aby być w stanie wziąć udział w misji ratunkowej astronauty, awaryjnej naprawy sprzętu, przeprowadzenia badań próbki marsjańskiej gleby czy autonomicznego przejścia do celu po trudnym terenie. Oprócz dobrze zaprojektowanego robota, niezbędne są także wysokie umiejętności operatora sterującego łazikiem, precyzja i zręczne posługiwanie się mechanicznym ramieniem robota. Drużyna musi przedstawić zdolność do zorganizowanej i dynamicznej pracy, a także umiejętność poradzenia sobie w stresujących i niespodziewanych sytuacjach.

Tradycja udziału w tego typu zawodach jest praktykowana na naszej uczelni już od prawie 10 lat. Nasi starsi koledzy zainicjowali projekty #NEXT i Hyperion, dzięki którym drużyny Politechniki Białostockiej uzyskały status czołowych drużyn na świecie. Nasz obecny skład Argo Team również zdążył osiągnąć w 2018 roku 2 miejsce na CIRC i 4 miejsce podczas ERC. W tym roku wraz z grupą nowych członków i ulepszonym łazikiem Argo 2 będziemy walczyć już 30 maja na zawodach URC 2019 w stanie Utah, USA.

Podczas tego ostatniego miesiąca intensywnie się przygotowujemy do konkurencji, przeprowadzamy testy i wprowadzamy ostateczne poprawki, aby podczas konkursu móc dać z siebie wszystko i osiągnąć wysokie miejsce na podium. Pomimo nieocenionej pomocy naszej uczelni zarówno w zapleczu technologicznym jak i merytorycznym, nie jesteśmy w stanie otrzymać wystarczającego wsparcia finansowego. Obecnie posiadamy fundusze na noclegi i transport członków zespołu oraz samego łazika do Stanów Zjednoczonych, jednakże brakuje nam środków potrzebnych na pozostałe elementy wyjazdu, takie jak diety. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć naszą pracę, aby umożliwić nam bezproblemowy udział w zawodach. Nasz sukces jest owocem ciężkiej pracy, jednak przede wszystkim jest dowodem na to, jak istotna jest współpraca i wsparcie w grupie. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto decyduje się na pomoc dla naszego projektu i zapewniamy, że może czuć się współodpowiedzialny za każde osiągnięcie :)Drużyna Argo

Drużyna Argo na zawodach ERC

drużyna Argo podczas zawodów ERC

łazik Argo podczas zawodów CIRC w Kanadzie

statuetka 2 miejsca zdobyta podczas zawodów CIRC

nagroda Best Poster Award dla członków naszej drużyny podczas międzynarodowej konferencji CVC 2019 Las Vegas

Contributors24

M
Maria i Andrzej S.
400 zł
AT
Ania T.
300 zł
M
Michal T.
200 zł
PC
Patryk Ciężarek
100 zł
 
Anonymous
100 zł
 
Anonymous
100 zł
L
Latena
50 zł
J
J.T-S
50 zł
 
Anonymous
50 zł
KN
Krzysztof Natusiewicz
50 zł
See more

Comments5

 
2500 chars
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!

Our users created

397 944 whip-rounds


What are you collecting for today?