id: nbxu4x

Punkt medyczny w Tanzanii

Punkt medyczny w Tanzanii

Our users created 1 179 174 fundraisers and raised 1 233 054 801 zł

What will you fundraise for today?
fundraiser under the patronage:

Updates2

 • Kochani, jesteśmy coraz bliżej realizacji naszego punktu pomocy medycznej dla kobiet i dzieci w Centralnej Tanzanii.

  Ks. Marek, który pomaga Nam w budowie, przystąpił do zakupu okien i drzwi. Najpierw wykończymy pierwszy budynek, w którym dzieci będą miały robione badania przesiewowe. Tam też będzie apteka i sala edukacyjna. Następnie przystąpimy do wykończenia drugiego budynku, w którym będziemy gabinet lekarski z USG i salki porodowe dla kobiet w ciąży.

  Gorąco prosimy o wsparcie.

  Całuję gorąco

  Dagmara

  qe5706f3b382abdc.jpeg

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Moi Kochani!

Gdy ostatnim razem zebrałam od Was pieniądze dla dzieci z sierocińca na Zanzibarze, jechałam bardzo podekscytowana, że mogę coś zrobić dzięki Waszej pomocy. Nie tylko wysłać kasę, ale samemu pojechać i dopilnować zakupów i remontu dla dzieciaków. I zrobiłam to! 25 dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat otrzymało wszelkie niezbędne ubrania, środki higieniczne, plecaki, wyprawkę szkolną, pralki, garnki i wiele innych potrzebnych do codziennego życia przedmiotów. Wykonaliśmy też remont łazienek, odmalowanie pokojów. Kupiliśmy szafki. Piszę w liczbie mnogiej ponieważ towarzyszyli mi Seif, który także po moim wyjedzie pilnował remontu sierocińca oraz Ania Walkowiak, prowadząca już projekty w Afryce.

Jednak dopóki, nie pojechałam do Tanzanii, nie wiedziałam w jak skrajnej nędzy można żyć. Za namową Ani pojechałam do centralnej części kraju, do buszu.  Ania prowadzi tam projekt budowy punktu pomocy medycznej dla dzieci masajskich.

Sytuacja setek dzieci w buszu nie jest godna pozazdroszczenia. Wyobraźcie sobie, że nie macie w domu kranów, prysznica ani toalety.

Aby napić się wody  idziecie kilkanaście kilometrów do najbliższego ujęcia wody.

Nie macie czasu już na nic innego, bo bez wody umrzecie Ty i Twoja rodzina. 


W wiosce masajskiej Oltoti, w okręgu Manyara w Tanzanii żyje kilkadziesiąt rodzin masajskich bez dostępu do czystej, uzdatnionej wody. Mieszkają w chatach bez prądu i wody, wraz ze zwierzętami gospodarskimi. Te trudne warunki są przyczyną wielu niebezpiecznych chorób takich jak dur brzuszny, cholera, grzybice skóry, choroby oczu, które nie leczone prowadzą czasem do ślepoty. 


Na zachorowania narażone są przede wszystkim dzieci, które nie mając dostępu do czystej wody - piją wodę z kałuży, doprowadzając się tym samym do licznych chorób takich jak tyfus, cholera czy choroby biegunkowe wyniszczające ich młode organizmy. W konsekwencji dzieci nie dają rady zwalczyć atakujących je bakterii i pasożytów i często umierają. 

Głównym zadaniem kobiet i dzieci  jest  kilkukilometrowa wędrówka po wodę niezdatną do picia. Kobiety radziły sobie gotując wodę na ogniu, nigdy jednak nie dawało to 100% pewności, co do ilości żyjących w niej drobnoustrojów. Skład chemiczny wody nie podlegał w ogóle badaniom. 

Dzięki budowie punktu medycznego, dzieci wracając ze szkoły będą mogły uzyskać pomoc medyczną i lekarstwa, uczyć się jak mogą uniknąć nękających je chorób dzięki piciu tylko czystej wody i zachowaniu higieny.

Każdy Was może pomóc w realizacji tego punktu medycznego i przyczynić się do polepszenia warunków życia i postępu w Tanzanii!


Dziękuję za Waszą dobroć

Dagmara Kaźmierska

 

 There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 98

 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
455 zł
 
Hidden data
10 zł
MG
Mona Gdynia
hidden
KM
Klaudia
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
5 zł
 
Hidden data
10 zł
See more

Comments 2

 
2500 characters
 • Agata Starsiak

  Kochana Pani Dagmarko całym sercem wspieram Afryke dzisiaj wpłaciłam pieniążki na Afryke 5 lutego miałam imieniny otrzymałam na prezent 50 zł od cioci i postanowiłam te pieniążki przekazać na Afryke ponieważ te pieniążki tam bardziej się przydadzą może to niewiele ale chcę pomóc bo lubię dzielić się z ludźmi i jak będę mieć pieniążki to zawsze pomoge. Wiem ile ludzi w Afryke potrzebuje pomocy dlatego wspieram całym sercem Afryke. Pani Dagmarko pozdrawiam serdecznie Agatka

 • K
  Karolina

  Dokładam swoje złotówki na szyczytny cel Pani Dagmarko! Oby siw przydały tym, którzy na prawdę ich potrzebują. Będę śledzić zbiórkę i co raz, postaram się coś dodać od siebie. Pięknie dziękujemy, ze robi Pani takie piękne rzeczy! Prosze pozdrowić Księdza, dużo zdrówka!

  20 zł