id: jtses7

NIKO 750 gram / skrajny wcześniak / na leczenie i rehabilitacje po wylewach

NIKO 750 gram / skrajny wcześniak / na leczenie i rehabilitacje po wylewach

The organizer verified the description with proper documents.
78 255 zł 
from 55 000 zł
142%
344 days left
878 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Updates3

 • Nikodem 8 marca 2021 roku wyszedł po ponad 5,5 miesiącach walki ze szpitala do domu. W bezpiecznym domu otoczony miłością spędził tylko 11 dni. 19 marca 21r. trafił do szpitala. Po kilku dniach znów musiał przejść operację neurochirurgiczną. Tym razem zastawka oraz cały dren spowodowały zakażenie. Gronkowiec, który pojawił się przy drugiej zastawce cały czas nas nie opuszcza. W lutym spowodował gronkowcowe zapalenie opon mózgowych. W marcu znów dał o sobie znać. Obecnie Nikuś ma wyłoniony dren na zewnątrz co powoduje przykucie go do łóżeczka, ponieważ płyn jest drenem wyprowadzany na zewnątrz do specjalnego worka, do momentu aż się oczyści. Ten okres może trwać długo, nie wiemy ile.... sd04b31dc80885b1.jpega5cc04d0c48330e2.jpeg

  Read more
 • Jest już strona z aukcjami na rzecz Nikusia!!!!

  Można wylicytować piękne rzeczy i wspomóc Nikodema w walce!

  www.facebook.com/groups/niko750aukcje

  Read more
 • 5 stycznia 2021 roku był termin narodzin Nikodema. Od tego dnia liczy się tzw. wiek korygowany. Niestety w tym dniu Nikodem musiał się zmierzyć z kolejną operacją główki. Zbiorniczek Rickhama, który był do tej pory, nie spełniał już swojego zadania i nastąpiła konieczność wstawienia specjalnej zastawki, która będzie regulowała przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego. Dziękujemy za każde wsparcie naszego małego Super Wojownika. <3

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description


v919caa939bc96a7.jpeg


Nikodem urodził się o 15 tygodni za wcześnie. Wszystko było dobrze, żadnych wad, żadnych powikłań, nagle 22 września 2020 roku karetka, sepsa, poród w celu ratowania życia. W 6 miesiącu ciąży urodził się Nikodem z wagą 750 gram i długością 30 cm. Nasz jedyny skarb od tej pory musiał podjąć walkę o życie, a przecież miał się urodzić po nowym roku 5 stycznia 2021 roku.


Od początku pandemia była i jest naszym wrogiem, który uniemożliwia nam całodobowe wsparcie dziecka w tej trudnej walce w inkubatorze. Z powodu braku wizyt przez przepisy związane z covid mamy cały czas ograniczony dostęp do dziecka. Wizyty pojedynczo 2 razy w tygodniu po 45 minut. Nie jesteśmy w stanie tego zrozumieć.


Najgorsze były pierwsze tygodnie i informacje, że nasze jedyne dziecko może zostać odłączone od aparatury, a nasz czas z nim jest wydzielany. Z dnia na dzień stan Nikusia się pogarszał powodując rozległe uszkodzenia szczególnie w mózgu. Niko był nieprzytomny i z czasem dostawał co raz cięższych wylewów do mózgu. W końcu usłyszeliśmy wyrok: obustronne wylewy dokomorowe IV stopnia(najcięższe i bardzo rozległe). Rokowania skrajnie złe. Lawinowo przyszły kolejne inforamcje: leukomalacje w mózgu, wylewy przeszły na móżdżek , nieodwracalnie uszkadzając tkankę. Nikuś wielokrotnie miał przetaczaną krew, spędził dwa miesiące pod respiratorem. Niestety respirator spowodował pojawienie się choroby płuc: dysplazji oskrzelowo-płucnej, z którą będzie musiał się borykać przez lata, lub całe życie.


Przeżył dwie sepsy i dwa zapalenia płuc. W wyniku wylewów powstało wodogłowie pokrwotoczne, które zagraża życiu Nikodema. Niestety ciśnienie narastało i postanowiono wstawić do główki zbiorniczek Rikhama, w celu odbarczania płynu rdzeniowo mózgowego. Powikłania związane z wylewami spowodowały nieodwracalne szkody w mózgu. Jednak dzięki plastyczności mózgu w pierwszych miesiącach życia i terapii mamy możliwość choć trochę polepszyć jego stan i uratować go od życia w wegetacji. Wysokospecjalistyczne leczenie wraz z rehabilitacją i wczesnym wspomaganiem rozwoju, szczególnie przez pierwsze lata życia mogą dać nadzieję na sprawność Nikodema.

Obecnie dodatkowo dziecko zmaga się z retinopatią wcześniaczą, która grozi utratą wzroku, dlatego maleństwo po raz kolejny zostało poddane operacji w celu ratowania oczek.


Prosimy o wsparcie i zachęcamy do obserwowania strony facebook : http://www.facebook.com/NIKO-750-gram-

23 grudnia mija 3 miesiące od narodzin Nikusia, dalej jest hospitalizowany. Cały czas jest na wspomaganiu tlenowym, oraz karmiony sondą.


Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc. Mamy nadzieję że Nikuś będzie mógł się w podziękowaniu uśmiechnąć.


i38cce3c38c2c01b.jpeg

a43b555640d8a0e0.jpeg

vd799e6c803b91e6.jpeg

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Contributors 878

MB
Marta
30 zł
 
Hidden data
30 zł
M
Marzena
100 zł
MR
Marcin Rak
300 zł
RR
Rafał Rzepa
450 zł
AC
Ania
100 zł
 
20 zł
WT
warren thomas
350 zł
KS
Katarzyna Szczepańska
120 zł
TM
300 zł
See more

Comments 187

 
2500 chars
 •  
  Anonymous user

  kwiaty

  30 zł
 • MR
  Marcin Rak

  FB:NIKO750AUKCJE / Mąki

  300 zł
 • RR
  Rafał Rzepa

  FB:NIKO750AUKCJE / coin wojsk specjalnych

  450 zł
 • WT
  warren thomas

  ! FB:NIKO750AUKCJE / Album WS!

  350 zł
 • KS
  Katarzyna Szczepańska

  FB:NIKO750AUKCJE / ręcznie malowane kartki świąteczne

  120 zł
 • See more

Our users created

777 515 whip-rounds

and collected

579 453 720 zł

What are you collecting for today?