id: nj7jpt

Wyjazd dzieci ze Społecznej na Odyseję

Wyjazd dzieci ze Społecznej na Odyseję

Our users created 1 177 579 fundraisers and raised 1 230 229 936 zł

What will you fundraise for today?

Description

„Kreatywność jest obecnie w edukacji tak ważna jak umiejętność czytania i pisania i powinniśmy traktować je równorzędnie."

Sir Ken Robinson


Jesteśmy rodzicami i trenerkami 5 drużyn odysejowych z Dolnego Śląska, z Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku. Wyznajemy zasadę, że szkoła to nie tylko miejsce realizacji podstawy programowej, ale także (a może przede wszystkim) przestrzeń, w której młody człowiek powinien mieć możliwość odkrywania i pogłębiania wiary w swoje możliwości oraz budzenia swojego potencjału. Wszak nie od dziś wiadomo, że kreatywności można się nauczyć! Sukces naszej szkoły polega na tym, że liczy ona 97 uczniów (szkoła podstawowa), a 32 zaraziło się bakcylem odysejowym i chce podjąć wyzwanie wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie. Jego ogólnopolski finał odbędzie się w Gdyni w dniach od 14 do 17 kwietnia.


W powiatach kłodzkim i ząbkowickim nie ma drugiej szkoły, która uczestniczyłaby w tym projekcie. My bierzemy w nim udział od 15 lat, jednak w tym roku liczba chętnych uczniów i przede wszystkim ceny przerosły nasze możliwości – nie chcemy zabierać dzieciakom możliwości rozwoju, zwłaszcza po pandemii!


Jako trenerki przygotowujemy drużyny do rozwiązania dwóch rodzajów problemów, a mianowicie: jednego wybranego przez drużynę problemu długoterminowego w formie 8-minutowego przedstawienia i problemów spontanicznych czyli zadań-niespodzianek, gdzie uczą się działać w warunkach niedoboru czasu, środków, informacji, rozwijając umiejętności improwizacji, etc.

Drużyna przez kilka miesięcy samodzielnie przygotowuje: scenariusz, rekwizyty, dekoracje, kostiumy, muzykę, układ taneczny. Rozwiązanie problemu w umiejętny sposób łączy nauki humanistyczne i ścisłe, sztukę i technikę, umiejętności współpracy, praktycznego zastosowania wiedzy z różnych dziedzin, krytycznego myślenia, twórczego recyklingu, etc. My, jako trenerki, jesteśmy tylko moderatorkami.


O KONKURSIE "ODYSEJA UMYSŁU"

„Odyseja Umysłu” to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu uczącego przede wszystkim kreatywnego, niestandardowego, krytycznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów oraz współpracy, odpowiedzialności, autoprezentacji, szacowania kosztów, logicznego myślenia, etc. Konkurs składa się z Eliminacji Regionalnych, z Finału Ogólnopolskiego i Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych.

Korzenie „Odysei Umysłu” sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku na Uniwersytecie Rowana w USA. Wiosną 1978 roku drużyny reprezentujące 28 szkół średnich ze stanu New Jersey wystartowały w pierwszym turnieju twórczego rozwiązywania problemów. W ten sposób narodziła się „Odyseja Umysłu”.

W 1989 roku ideę „Odysei Umysłu” sprowadziła do Polski prof. Józefa Sołowiej, psycholog twórczości z Uniwersytetu Gdańskiego.

W tym roku w finale ogólnopolskim wezmą udział 282 drużyny.


BUDŻET

Przejazd oraz noclegi + śniadania to ok. 18 000 zł


DLACZEGO CROWDFUNDING

Nie trzeba wiele, aby wspomóc innych w działaniach, które są zgodne z naszymi przekonaniami, którym kibicujemy. Każda złotówka zbliża nas do celu jakim jest udział naszych dzieci w wydarzeniu wspierającym ich rozwój i wiarę we własne możliwości. Jako rodzice i trenerzy działamy pod tym względem wielowątkowo, a zbiórka crowdfundingowa jest jednym z nich. Jeśli nasze podejście jest Ci bliskie, wesprzyj z nami drużyny Odyseuszy z Kłodzka w realizowaniu marzeń i podjęciu wyzwania reprezentacji powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego na Ogólnopolskim Finale „Odysei Umysłu” w Gdyni.


KONTAKT

[email protected]


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 72

MW
Małgorzata Wieczorek
AR
AGNIESZKA RYSZKA
JJ
Joanna Jakubowicz
100 zł
EK
Ewelina
500 zł
KJ
Kamila Jochymek
85 zł
KP
Kasia Pak-licytacja
KS
karolina
10 zł
MB
Monika Różycka Bachmatiuk
35 zł
IL
Iwona Lemiesz,
50 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters