id: nuut68

Pożar zabrał im dom i ostoję i sens na przyszłość - pomóżmy

Pożar zabrał im dom i ostoję i sens na przyszłość - pomóżmy

 
Karolina Karpowicz

Description

Wyobraźcie sobie, że jesteście na dłuższym weekendzie u wnuczki. Jest spokojnie, jest radośnie, jest rodzinnie, myśliście o tym by niebawem iść spać, bo jutro wracacie do domu. A potem dzwoni telefon.


To sąsiad. I mówi, że płonie Wasz dom.


Dokładnie tak stało się z moimi siedemdziesięcioletnimi Rodzicami - Michałem i Wandą. Byli u mnie, spędzali czas z moją córką, cieszyli się chwilą. W tym czasie ogień pożerał wszystko co mieli, co przez całe życie zbudowali. Gdy po 4 godzinach dotarli na miejsce, zastali jedynie pogorzelisko. Dom spłonął doszczętnie.


Nie ocalało nic. Meble, ubrania, dokumenty, wartościowy księgozbiór, antyki, 50 lat zbierania płyt winylowych wyjątkowych edycji, obrazy malowane przez tatę, przez dziadka, sprzęty codziennego użytku, wspomnienia pierwszych kroków wnuczki, zabaw, śmiechu - wszystko, co gromadzili przez lata wspólnego życia, zamieniło się w popiół. Ten dom był rękodziełem i sztuką w jednym stworzonym podczas odrestaurowywania go cegła po cegle przez moich rodziców, detale opracowywane i doprecyzowywane przez lata. W tym roku latem wnętrze miało być fotografowane do czasopisma wnętrzarskiego, pokazując jak ciepły i artystyczny klimat może mieć wnętrze. Ten dom miał duszę, którą wprowadzili w niego moi rodzice. Ten kto w nim był, to czuł. Ale ogień zabrał im coś jeszcze więcej: poczucie bezpieczeństwa i grunt pod nogami.


Strata jest przeolbrzymia zarówno prywatnie jak i zawodowo.

Dom był ubezpieczony, przed rodzicami stoi jednak długa batalia o odszkodowanie. 


Moi Rodzice prowadzą własną działalność od lat. Z całych sił, będą dbać o nią jak mogą i dalej ją prowadzić. To nadaje im sens w życiu i pieniądze do życia. Dysponują inną nieruchomością, która jest w stanie surowym jednak nie posiadają żadnych środków, aby można było ją przystosować do zamieszkania. Sami, nie są w stanie udźwignąć tego wszystkiego naraz. Nikt by nie był. 


Dlatego wspieram ich jak mogę i proszę Was o pomoc w ich imieniu.


Zebrane środki zostaną przeznaczone na podstawowe przystosowanie domu do zamieszkania.


Mama i Tata są osobami, które całe życie dawali z siebie wszystko - dla rodziny, dla mojej córki, dla mnie, dla firmy i dla innych. Dziś potrzebują wsparcia.


Będę głęboko wdzięczna każdej osobie, która zdecyduje się ich wesprzeć. Każda złotówka to dla nich znak, że nie są sami w tym najtrudniejszym momencie życia.


Jeśli nie możesz wesprzeć finansowo to udostępnij tę zbiórkę dalej. To też jest ogromna pomoc.


Z całego serca dziękuję.

Karolina




AKTUALIZACJA:

Chciałabym z całego serca w imieniu rodziców podziękować za Waszą ogromną hojność, wsparcie i udział w zbiórce. 

I nie tylko w zbiórce, pomagacie również słowami otuchy i podnosicie na duchu.


Dziękuję w imieniu rodziców : wszystkim przyjaciołom, rodzinie, znajomym, spotykanym sporadycznie, wszystkim przyjaciołom córki, znajomym z działalności, wszystkim z gminy Kcynia i Nakło, policjantom, którzy tu byli, sąsiadom i wszystkim obcym, którzy pomagają!

Dziękujemy wszystkim strażakom za ogrom pracy, który tu włożyli, o nierówną walkę z ogniem i za chęć pomagania w chwilach pierwszych - tych najtrudniejszych !



Jeszcze raz — dziękujemy z całego serca!



Location

Comments 4

 
2500 characters
  •  
    Anna

    Bardzo mi przykro ♥️

    PLN 2,500
  • Karolina Karpowicz

    Chciałabym z całego serca w imieniu rodziców podziękować za Waszą ogromną hojność, wsparcie i udział w zbiórce. I nie tylko w zbiórce, pomagacie również słowami otuchy i podnosicie na duchu. Dziękuję w imieniu rodziców : wszystkim przyjaciołom, rodzinie, znajomym, spotykanym sporadycznie, wszystkim przyjaciołom córki, znajomym z działalności, wszystkim z gminy Kcynia i Nakło, policjantom, którzy tu byli, sąsiadom i wszystkim obcym, którzy pomagają! Dziękujemy wszystkim strażakom za ogrom pracy, który tu włożyli, o nierówną walkę z ogniem i za chęć pomagania w chwilach pierwszych - tych najtrudniejszych ! Jeszcze raz — dziękujemy z całego serca!

  •  
    User unregistered

    Trzymam kciuki ❤️

    PLN 50
We prioritize safety. If you have any concerns, please report this fundraiser using