id: nzchpy

Atlasy OCH i MOK PN – razem dajmy im nowe życie!

Atlasy OCH i MOK PN – razem dajmy im nowe życie!

Our users created 1 178 033 fundraisers and raised 1 231 418 931 zł

What will you fundraise for today?

Description

Ostatnio zbieraliśmy różnymi kanałami Wasze opinie, które tytuły należy dodrukować w pierwszej kolejności. Potwierdziliście, że OCH i MOK PN. Do dzieła zatem. Żeby bezpiecznie uruchomić proces, potrzebujemy 42 tysiące zł. Kwota ta powinna pokryć około połowę kosztu druku dwóch tytułów w minimalnych nakładach, które mają ekonomiczny sens, czyli po około 1500 egz. Na resztę druku i pozostałe koszty produkcji musimy zarobić. Ale im więcej zbierzemy tutaj, tym mniej będziemy mieli musieli szukać pieniędzy gdzie indziej. Będziemy także mogli świętować te wznowienia z Wami na spacerach. 

 

Dlaczego zrzutka?

„Przecież wydajecie świetne książki, na pewno macie kupę pieniędzy!” – często słyszymy. Niestety, tak nie jest. To tak jak z ambitnym teatrem czy filharmonią – też nie utrzymują się ze sprzedaży biletów. 

Wydanie każdego nowego tomu z naszej popularnej serii ilustrowanych atlasów warszawskiej architektury wymaga dofinansowania. Wysokie koszty produkcji tego typu książek ostatnio jeszcze bardziej wzrosły, co uniemożliwia nam nawet zrealizowanie wyczekiwanych dodruków już wydanych tomów. Jako mikroorganizacja pozarządowa nie dostajemy od nikogo budżetu na działania, trwanie i rozwój (to ważna informacja, bo często spotykamy się z przekonaniem, że skoro działamy na rzecz kultury, to takowe wsparcie mamy), a ze sprzedaży książek nie sposób dzisiaj uzbierać nawet na zwrot kosztów ich produkcji, co dopiero na inwestycje. Dlatego bez Waszego udziału się nie obędzie!

 

Jeśli są wśród Was lokalne firmy, które chciałyby wejść we współpracę partnerską przy atlasach, prosimy o kontakt: [email protected]. Dostać egzemplarze atlasów z własnym logo lub specjalne wydanie z obwolutą to coś!

 

O atlasach:

W OCH i MOK PN znajdziemy po 60 budynków, założeń architektonicznych, rzeźb i dekoracyjnych detali znajdujących się na terenie dzielnicy. Każdy obiekt opatrzony jest jedną ilustracją i krótkim opisem w języku polskim i angielskim. Prezentacje poprzedza dwujęzyczny wstęp z zarysem historii dzielnicy, mapa i spis obiektów, a kończy indeks nazwisk architektów i pracowni oraz bibliografia. Budynki i detale zostały przedstawione za pomocą precyzyjnej, lecz syntetycznej ilustracji. Taki sposób prezentacji architektury pozwala zrozumieć podstawowe założenia przestrzenne poszczególnych projektów, niezakłócone ograniczeniami, z jakimi mamy do czynienia w przypadku zdjęć budynków (zasłaniające je drzewa, inne obiekty czy elementy infrastruktury miejskiej, brak dostępu z niektórych stron, zmiany modernizacyjne). Tym samym mamy szansę lepiej poznać pierwotny zamysł twórcy.

Ilustrowane atlasy warszawskiej architektury wymyśliła i projektuje graficzka Magdalena Piwowar. Wydajemy je od dziesięciu lat. Pierwszy był SAS, potem ŻOL, MOK, OCH, POW, PRA, ŚRÓD PN, MUR, GRO, ŚRÓD PD i MOK PD. Premierom atlasów towarzyszą autorskie spacery architektoniczne, podkasty i inne wydarzenia.

Cena okładkowa OCH i MOK PN to 60 zł. OCH. Ilustrowany atlas architektury Ochoty

Wybór obiektów i tekst: Mateusz Bzówka, Ewelina Klećkowska

Wstęp: Grzegorz Piątek

Przedmowa: Marta Leśniakowska

Projekt i skład: Magdalena Piwowar

Ilustracje: Maciej Drążkiewicz, Łukasz Gadomski, Mateusz Gryzło

 

Jakie zmiany pojawią się w nowym wydaniu?

Zlikwidowano neon Apteka, więc znika z atlasu, a na jego miejsce wchodzi Dyrekcja Wodociągów i Kanalizacji z pl. Starynkiewicza (osoby, które mają pierwsze wydanie i nie chcą kupować nowego, prosimy o kontakt, doślemy mailem nowy wpis). Ponadto przy niektórych obiektach pojawią się aktualizacje, w ślad za zmianami ich statusu (gdy np. opuszczony budynek został w międzyczasie wyremontowany).MOK PN. Ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa

Wybór obiektów i tekst: Joanna Koszewska, Grzegorz Mika

Przedmowa: Maria Wojtysiak

Projekt i skład: Magdalena Piwowar

Ilustracje: Maciej Drążkiewicz, Łukasz Gadomski

 

MOK PN wcześniej zwany był po prostu MOK-iem; nieco zmienia nazwę wraz z pojawieniem się tomu MOK PD. Obejmuje część Mokotowa na północ od ulicy Racławickiej. Jakie zmiany pojawią się w nowym wydaniu? Kilka aktualizacji związanych ze zmianami, jakie zaszły przez ostatnie lata w dzielnicy.

 

Tu zestaw dotychczas wydanych atlasów w naszej księgarni internetowej: 

https://centrumarchitektury.org/ksiegarnia/?swoof=1&product_cat=atlasy


A tutaj więcej o naszych działaniach – oto nasze strony w internecie:

www.centrumarchitektury.org

http://www.youtube.com/@centrumarchitektury

www.radioarchitektura.pl

facebook.com/centrumarchitektury

instagram.com/centrumarchitektury/


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Offers/auctions 4

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Active created by Organiser:
Donation & Thanks
Szybkie wsparcie
Dziękujemy i już teraz zapraszamy na otwarty spacer z autorami. Datę i miejsce zbiórki podamy w naszych mediach społecznościowych.
20 zł

Sold: 3

End in 1 month!
Books • Guides & Albums
OCH z autografami
W podziękowaniu przyślemy Ci pocztą egzemplarz OCH z podpisami autorów. Ponadto już teraz zapraszamy na otwarty spacer z autorami. Datę i miejsce zbió...
70 zł

Sold: 21

End in 12 days!
Books • Guides & Albums
MOK z autografami
W podziękowaniu przyślemy Ci pocztą egzemplarz MOK PN z podpisami autorów. Ponadto już teraz zapraszamy na otwarty spacer z autorami. Datę i miejsce z...
70 zł

Sold: 7

End in 12 days!
Books • Guides & Albums
OCH i MOK PN z autografami
W podziękowaniu przyślemy Ci pocztą OCH i MOK PN z podpisami autorów. Ponadto już teraz zapraszamy na otwarty spacer z autorami. Datę i miejsce zbiórk...
140 zł

Sold: 35

End in 12 days!

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 79

AG
Adrianna Gregorek
140 zł
MD
Michał Dobrzański
85 zł
 
Hidden data
hidden
 
140 zł
MM
150 zł
PP
Piotrek Pędzich
140 zł
KK
Karolina Kwiecień
140 zł
PD
Piotr Dynowski
140 zł
AS
Aleksandra Starosta
20 zł
TS
Tamara Szczep i Igor Szczęsny
140 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!