id: p2ab7j

KOBE MUSIC CAMP / Handpany i bębny obręczowe /DOLINA HARMONII

KOBE MUSIC CAMP / Handpany i bębny obręczowe /DOLINA HARMONII

Our users created 1 188 770 fundraisers and raised 1 252 115 544 zł

What will you fundraise for today?

Description

Zapraszamy Cię gorąco na wyjątkowe spotkanie warsztatowe w magicznym miejscu w Górach Izerskich.

Profesjonalnie przygotowany, autorski program muzyczno edukacyjny, bazujący na wieloletnim doświadczeniu w pracy muzycznej, scenicznej jak i edukacyjnej naszych instruktorów. Dowiesz się wiele i dowiesz się jak prowadzić siebie w swojej własnej drodze muzycznej. Na naszym campie dostępne są dwa moduły:

- Kobe Handpan ( prowadzi Krzysztof Guzewicz i Natalia Czekała )

- Natura Rytmu bębnów obręczowych ( prowadzi Xenia Uranowa )🌿🌿🌿🌿 11 - 14 Sierpnia 🌿🌿🌿🌿


UWAGA : Zanim dokonasz wpłaty skontaktuj się z nami:

Moduł handpan : [email protected]

Moduł bębny obręczowe : takita.drums@gmail.com


🌿🌿 DOLINA HARMONII 🌿🌿

Dolina Harmonii położona jest w ustronnym miejscu w Górach Izerskich na terenie obszaru Natura 2000, wśród łąk i lasów z unikalną fauną i florą.

hdd71306b282467c.jpeg

Przytulne i wygodne pokoje 2, 3 oraz 5 osobowe pozwolą wytchnąć od miejskiego zgiełku i cieszyć się niezmąconą

ciszą. Przestronna sala warsztatowa o powierzchni 84 m2 służy jako przestrzeń rozwoju oraz spotkań. Wyposażona jest

w sprzęt multimedialny, stoły z krzesłami, wygodne poduszki i materace do medytacji oraz wypoczynku. Znalazło się także

w niej miejsce na pianino.

t32a5e0347560e60.jpeg


🌿🌿 MODUŁ HANDPAN / KOBE 🌿🌿


Nieważne, co chcesz grać i na jakim poziomie. Nieważne czy grasz lepiej lub gorzej od kogoś innego, najważniejsze aby być lepszy od siebie samego z wczoraj. My pokażemy ci co możesz uzyskać na tym instrumencie, abyś mógł podążać swoją drogą. Pamiętaj, że tyle ile poświęcisz czasu, tyle instrument się ci odwdzięczy. Handpan jest o tyle ciekawym instrumentem, że jest piękny i względnie prosty w oddechu, medytacji i spokoju, ale także stawia wiele muzycznych wyzwań, jako jeden z najbardziej wymagających instrumentów perkusyjnych. W programie :


Split hand

Modulacje rytmu

Arpeggio

Interlocking

Motoryka dłoni i palców

Rytmy tradycyjne

Własna mapa rytmów


t95f7e3e3c64e817.jpeg


🌿🌿 Integrowanie muzyki w ciele :

Niech ciało gra, a głowa pozostanie wolna. Aby osiągnąć ten stan wymaga to czasu i ćwiczeń, ale jest wiele sposobów aby pomóc sobie w tym i ułatwić . Recytacja rytmów, aby były bardziej przyswajalne, zintegrowanie rytmu na trzech poziomach w naszym ciele od stóp do głowy, podśpiewywanie sobie, aby przyszły do nas piękne melodie. To są konkretne narzędzia ułatwiające nam ten stan :


Body percussion

Voice drumming / konnakol

Śpiewokręgi

Działania pobudzające improwizację


sa62bb4dc8e0f5db.jpeg


🌿🌿 Śpiewokręgi:

Poczucie wspólnoty, spontaniczność, muzyczne tu i teraz, tym charakteryzuje się formuła śpiewokręgu. Podążając za osobą prowadzącą, improwizującą powtarzalne motywy muzyczne grupa ma szansę w bardzo krótkim okresie czasu w poczuciu bezpieczeństwa i swobody zbudować wielowarstwowy utwór. Uskrzydlająca i uwalniająca zabawa będąca wspólnym tworzeniem. Żywy looper z dodatkiem magii człowieczeństwa.🌿🌿 Teoria muzyki : Intencją tych zajęć jest oswojenie często wzbudzających strach tajników języka teorii muzyki. Odczarowanie obcych słów i pojęć, rozszyfrowanie nazw, w których pozamykana jest tak bardzo w swoim sednie nienazywalna muzyka. Wszystko to w ufności i przekonaniu, że solidne podstawy wiedzy nie zabiją intuicji a jedynie pozwolą podążać za nią ze świadomością i ugruntowanymi wskazówkami.


Akordy

Interwały

Skale

Melodie


y38d75f8ea380569.jpeg


🌿🌿 MODUŁ BĘBNY OBRĘCZOWE / NATURA RYTMU 🌿🌿


Unikatowe brzmienie bębna obręczowego ma właściwości terapeutyczne, bioregulacyjne, a gra na tym instrumencie wprowadza nas w stan skupienia i powoduje synchronizację ciała i umysłu, a nauka rytmów rozwija pamięć. Wsłuchujemy się we własny pierwotny rytm i zestrajamy się z pulsacją i dźwiękiem poprzez koordynację ruchu, oddechu i głosu. Dzięki czemu otwierają się nowe wewnętrzne przestrzenie, stajemy się bardziej subtelni, uważni i zrelaksowani.

h1862d9894295c97.jpegRytm – jest istotą naszej natury, opiera się na pulsacji. On istnieje w naszych ciałach, sercach i oddechu. Pojawia się zarówno w wibracjach atomów, w cyklach sezonów, tykaniu zegara, orbicie ziemi. Nie ma żadnej części kreacji, która by go nie zawierała . Wszystko ma rytm i gdy jesteśmy w synchronii z nim –życie płynie. Poprzez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.


Motoryka dłoni i palców

Rytmy tradycyjne

Rytmy nieparzyste

Techniki gry

Body percussion

Voice drumming / konnakol


v1ce3a9e58497f10.jpeg


🌿🌿 DZIAŁANIE WSPÓLNE :

Nie zabraknie także sytuacji, w której wszyscy razem jesteśmy w działaniu, odpoczynku, muzyce czy po prostu dialogu. Czeka nas koncert prowadzących oraz wspólna realizacja nagrania mantry " Drzewo " jako wspólnej kompozycji zamykającej nasze spotkanie. Piękna kompozycja na kilkanaście handpanów, bębnów obręczowych oraz głosy. O zachodzie słońca, wszyscy w jednej chwili. Piękne. No i oczywiście wieczorne jamy czy pogawędki w saunie.


Wspólna kompozycja

Nagranie

Wieczorne jam session

Sauna

h1823a30ac4ac4b8.jpeg


🌿🌿 KONCERT :

" Koncepcje bez twarzy " - to założenie muzycznej wędrówki, kameralnych spotkań z człowiekiem. Oszczędne w formie i środkach kompozycje stanowią bazę dla poszukiwań brzmieniowych oscylujących pomiędzy delikatnością i subtelnym pięknem akustycznego grania a szorstkimi przestrzeniami elektronicznymi. Przez całość koncertu prowadzą słuchaczy i muzyków słowa poematów miłosnych XIII w. sufickiego mistyka - Rumiego. To otwarte zaproszenie do współprzeżywania . Kiedyś, gdzieś, tu i teraz.

Opowieść złożona ze skrawków niedokończonych melodii, z fragmentów niedomyślonych historii, z dźwięków unoszących się w powietrzu i nie mogących znaleźć stałego miejsca. Ulotne i nienazwane elementy rozciągnięte w czasie, z nadaną im wagą i znaczeniem. Osadzone w świecie dźwiękowym nasyconym ciszą, oddechem, improwizacją i czystą emocją.Natalia Czekała - pianino, syntezator, głos, emocje

Krzysztof Guzewicz - handpany, instrumenty perkusyjne, elektronika, emocje

Xenia Uranova - instrumenty perkusyjne

Publiczność - szepty, szumy, głosy, emocje


c75c5994f7b6d367.png


🌿🌿 KIM JESTEŚMY ? :


Jesteśmy NaMiGu, czyli Natalka, Miłka i Guzi. Jesteśmy małą rodzinką, kroczącą przez świat w otoczeniu ogromnej miłości do muzyki, podróży i nade wszystko do naszej półtora rocznej córeczki Miłki. Podążamy tą drogą wspólnie od siedmiu lat i w tym czasie zrealizowaliśmy wiele, pełnych naszego serca i poświęcenia projektów muzycznych, spektakli, koncertów, warsztatów, teledysków, muzyki filmowej, muzyki do animacji. To lata doświadczeń, kreacji, powodzeń i niepowodzeń. Nauczyło nas to wiele, ale największa nauka to ta która mówi że czas zwolnić, podzielić się wiedzą, oddychać pełniej lecz wolniej.

ee0e8963abe6b8e1.jpeg

Zapraszamy zatem Ciebie do wsłuchania się w naszą historię, do przyjrzenia się tego co chcemy pokazać Tobie, aby twoja droga była jak najmniej wyboista. Do skorzystania z naszej wiedzy w temacie muzyki i jej rozumienia całym sobą.

🌿🌿 Krzysztof Guzewicz

Tata dwójki dzieci, i nie ma wątpliwości że one są najważniejsze. Założyciel szkoły handpanów KOBE.

Miłośnik rytmu w każdej formie, multiperkusjonista, edukator, producent. Wielbiciel słońca i ciepłego morza. Kreator akcji i projektów artystycznych oraz społecznych. Autor muzyki do spektakli, filmów, animacji.

Pracuje z osobami niepełnosprawnymi, z wieloma przezdolnymi ludźmi sceny muzycznej i teatru. Produkuje muzykę elektroniczną, analogową, inicjuje wartościowe zamieszanie.

Pracą edukacyjną zajmuje się od niemal dekady, głównie w zakresie rytmu, perkusji ciała, bębnów.

🌿🌿 Natalia Czekała

Pianistka, kompozytorka, wokalistka, mama Miłki.

Ma za sobą 17 lat klasycznej edukacji muzycznej, która poprowadziła ją przez trzy miasta Poznań, Warszawę i Wiedeń. Po studiach zdecydowała się zawierzyć własnym podszeptom muzycznym i rozpoczęła działalność kompozytorską. Początkiem tej drogi było założenie ethnojazzowego zespołu T/Aboret, w którym gra i tworzy do dziś. Od tego czasu działa na wielu polach muzycznych - stworzyła muzykę do ponad 20 sztuk teatralnych i czytań performatywnych, animacji, słuchowisk, filmów krótkometrażowych, działała jako edukator muzyczny, pracuje z osobami niepełnosprawnymi w Klubie Nieskrępowanej Kreacji Muzycznej Tośmy są. Wiele z projektów współtworzy z Krzysztofem Guzewiczem łącząc życie rodzinne, z podróżami i muzyką.

W muzyce szuka emocji, w życiu zachwytów. Nade wszystko ceni wzruszenie.🌿🌿 Xenia Uranova

Muzyk, trenerka rytmu, animatorka kultury, entuzjastka wszechstronnego rozwoju holistycznego.

Od 2013 roku dzieli się zdobytym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami w zakresie światowych tradycji muzyki i technik gry na bębnach obręczowych. Inspiruje się kulturami ze szkoły afrykańskiej, indyjskiej, arabskiej, irańskiej. W dorobku ma wiele przeprowadzonych warsztatów w kraju i częściowo za granicą. Kształciła się u światowej sławy mistrzów, a jej szczególnym wzorem stał się Zohar Fresco.


Xenia prowadzi kręgi bębniarskie integracyjne, warsztaty dla dzieci, grupy stałe w formie kursu, muzyczne kręgi dla kobiet, lekcje indywidualne, zajęcia weekendowe, koncerty relaksacyjne. Jest założycielk trójmiejskiego zespołu muzyki wschodnio-słowiańskiej i orientalnej – EMIGRAH, gra zarówno w Gdyńskiej Orkiestrę Improwizowanej i w projektach muzyki eksperymentalnej.

Aktualną jej pasją jest oswajanie zestawu perkusyjnego i kręcenie filmu dokumentalnego o muzyce.

n9ecc0f9bde54f0c.jpeg

🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿 Bądź z nami. To będzie obłędnie piękne wydarzenie 🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Offers/auctions 4

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Others
Mini Karnet / HANPDAN / NAMIGU
Mini karnet gwarantuje miejsce na liście.
500 zł

Sold: 11 out of 14

Ended
Others
Mini Karnet / Natura Rytmu / Xenia Uranowa
Mini karnet gwarantuje miejsce na liście
500 zł

Sold: 1 out of 10

Ended
Others
Karnet camp / Bębny obręczowe / Xenia Uranowa
Wejściówka na warsztaty Xeni Uranowej, noclegi i wyżywienie.Pobyt z wyżywieniem to 700 złGaża instruktora 400 zł
1100 zł

Sold: 4 out of 10

Ended
Others
Katnet camp / Handpan / Namigu
Wejściówka na camp, warsztaty prowadzone przez Namigu. Noclegi, wyżywienie.Pobyt z wyżywieniem to 700 złGaża instruktorów dwóch 500 zł
1200 zł

Sold: 2 out of 10

Ended

Donations 19

no donations yet, be first to donate!

Amount and user data was hidden by organiser

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!