id: pnvv6y

Dom Rekolekcyjny w Łodzi - Mocni w Duchu

Dom Rekolekcyjny w Łodzi - Mocni w Duchu

1 255 774 zł 
from 6 350 000 zł
19%
54 days left
1731 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Updates18

 • Dzisiaj uzupełniliśmy Zrzutkę o wasze wpłaty. Wpłaciliśmy na zrzutkę również nagrodę Totus Tuus, którą otrzymaliśmy w październiku. Bardzo Wam dziękujemy. Mamy już 1 250 000 zł.

  Read more
 • 26 października - wpłaciliśmy na Zrzutkę darowizny otrzymane od Was poza Zrzutką.

  Read more
 • 27 września - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o darowizny na zakup domu rekolekcyjnego podczas Forum Charyzmatycznego.

  Read more
 • 24 września - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie. Tworzymy dom modlitwy.

  Read more
 • Bardzo dobra konferencja o modlitwie w centrum miasta powiedziana 10.09.2021 w naszym sanktuarium obok budynku, który zamierzamy kupić. https://youtu.be/xFzRyGQ46tY?t=2641

  Read more
 • 3 września - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Dzisiaj przekroczyliśmy w naszej zbiórce pierwszy milion. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie. Tworzymy dom modlitwy.

  Read more
 • 18 sierpnia - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Dzisiaj przekroczyliśmy w naszej zbiórce pierwszy milion. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie. Tworzymy dom modlitwy.

  Read more
 • 6 sierpnia - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za każdy dar serca.

  Read more
 • 23 lipca - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za każdy dar serca.

  Read more
 • 12 lipca - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za każdy dar serca.

  Read more
 • 9 lipca - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za każdy dar serca.

  Read more
 • 22 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

  Read more
 • 16 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

  Read more
 • 11 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

  Read more
 • 8 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za Waszą wspaniałomyślność! Mamy już 6%.

  Read more
 • 2 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za Waszą wspaniałomyślność!

  Read more
 • Dokumenty potrzebne do zrzutki przeszły już weryfikację. To znaczy, że zrzutka jest legalna i już działa. Można wpłacać. Oficjalny start z promocją w czwartek, 27 maja.

  Read more
 • Informacja na temat kamienicy jest tutaj:

  https://www.zus.pl/o-zus/inne-ogloszenia/sprzedaz-i-wynajem-nieruchomosci/-/publisher/details/1/na-sprzedaz-lodz-kamienica-w-centrum-miasta/3963557

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Zbieramy na dom rekolekcyjny przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (kościół jezuitów). Dom będzie pomagał ludziom wzrastać w wierze. Chcemy, aby więcej ludzi spotkało żywego Boga i mogło dzielić się tym doświadczeniem z innymi. Dom rekolekcyjny będzie czynny przez cały rok. Wszystkich naszych Przyjaciół i ludzi dobrej woli zachęcamy do hojności, aby to dzieło mogło powstać.


Kamienica umiejscowiona jest przy ul. Roosvelta 18 w Łodzi. Jest wystawiona na sprzedaż przez ZUS. Jej cena wynosi 6 350 000 zł. Zebrane pieniądze przeznaczamy na zakup kamienicy i jej generalny remont. Remont wyceniany jest szacunkowo na kwotę 12 000 000 zł i przewiduje się, że będzie trwał ok. dwóch lat. Na remont kamienicy będziemy również występować o różne dotacje samorządowe, rządowe i europejskie, które mogłyby uczestniczyć w kosztach tego projektu.


W kamienicy będzie się mieścić:


Na parterze:

Dom Dziecka, z osobnym wejściem. Taki dom dziecka już prowadzimy w Łodzi w wynajmowanym mieszkaniu. Warunki są tam słabe. Chcemy go przenieść tutaj.

Dom Miłosierdzia, 14 pokoi do prowadzenia terapii przez chrześcijańskich psychoterapeutów oraz do prowadzenie modlitwy uwolnienia. Obecnie prowadzimy taki ośrodek, w którym pracuje siedmiu terapeutów. Potrzebujemy większego lokum, a zapotrzebowanie na psychoterapię w chrześcijańskich ośrodkach stale rośnie.


Na pozostałych trzech kondygnacjach będzie:

Dom Rekolekcyjny – 60 pokoi jednoosobowych, połowa z nich z opcją pokoju małżeńskiego, kaplica, jadalnia, kuchnia, dwa oratoria, dwie sale konferencyjne oraz pomieszczenia biurowe Fundacji Mocni w Duchu.


W domu rekolekcyjnym będziemy prowadzili przede wszystkim rekolekcje ignacjańskie, czyli rekolekcje w ciszy wg. metody św. Ignacego z Loyoli. Będą też warsztaty małżeńskie, warsztaty wychodzenia z lęków, kryzysów i braku chęci do życia, warsztaty muzyczne, warsztaty charyzmatyczne, sesje dla liderów i inne sesje tematyczne. 

Wszystkie te formy pomocy człowiekowi Mocni w Duchu już prowadzą w różnych miejscach. Np. przez rekolekcje ignacjańskie, które prowadzimy przechodzi każdego roku ok. tysiąc osób. Nasz własny dom rekolekcyjny umożliwi nam prowadzenie tej działalności w trybie ciągłym. 


Właścicielem kamienicy będzie: Fundacja Mocni w Duchu, ul. Sienkiewicza 60, 90-058 Łódź. KRS 0000900518.


Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie.


Mocni w Duchu


W przypadku braku możliwości realizacji celu zrzutki zebrane pieniądze na zrzutka.pl będą przeznaczone na remont i zaadaptowanie pomieszczeń użytkowanych przez Mocni w Duchu na cele formacyjno-ewangelizacyjne oraz wybudowanie studia telewizyjnego dla potrzeb naszej telewizji internetowej na YouTube: https://www.youtube.com/c/MocniwDuchuJezuiciTV1

Dotyczy to pieniędzy zebranych za pośrednictwem zrzutka.pl.

Niektórzy darczyńcy wpłacający bezpośrednio na konto Fundacji moją inne indywidualne ustalenia.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Contributors 1731

 
Hidden data
10 000 zł
 
Hidden data
7 948,47 zł
 
Hidden data
7 000 zł
 
Hidden data
4 500 zł
 
Hidden data
4 180,30 zł
ŁW
Anna i Łukasz Wnukowscy
3 000 zł
UK
Ulrich Kirchner
3 000 zł
 
Hidden data
2 800 zł
PF
Piotr Floriańczyk
2 000 zł
 
Hidden data
2 000 zł
See more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody create moneybox for this whip-round yet or none of the moneyboxes have raised funds.

Comments 39

 
2500 chars
 • Żaneta Gołombiewska

  Powodzenia !!! Może pomożecie Anastazji i jej rodzinie ..... id: 4g2mr6...... - kwota do zebrania jest bardzo mała a dla nich będzie to cud!!!

 • Karo Karo

  Witam , wpłaciłam ile moglam , zgłaszam się do was z prośba o pomoc dla mojej mamy przy remoncie łazienki , wszystko jest opisane w zrzutce id caryk7 🥺🙏🏻 prosimy o pomoc jest tam tez moj 4-letni brat ☹️ Życzę dużo dużo zdrowia ! ❤️

 •  
  Anonymous user

  Powodzenia

  190 zł
 • J
  Joanna

  Z najlepszymi życzeniami urodzinowymi dla o. Jacka :)

  500 zł
 •  
  Anonymous user

  Kiedyś do Was przyjadę 😊

  20 zł
 • See more

Location

Franklina Delano Roosevelta 18, 90-057

Łódź, Poland

See on map
map pin

Our users created

777 515 whip-rounds

and collected

579 453 720 zł

What are you collecting for today?