id: ppwzst

Remont i uruchomienie Centrum Aktywności Seniora "Na Stoku"

Remont i uruchomienie Centrum Aktywności Seniora "Na Stoku"

Our users created 1 167 838 fundraisers and raised 1 215 689 420 zł

What will you fundraise for today?

Description

Walczymy o uruchomienie na os. Na Stoku 1 Centrum Aktywności Seniora.

CAS ma być prowadzony przez Fundację Uskrzydleni Wiekiem od 1 stycznia 2019. Do tej pory Fundacja wygrała przetarg na wynajęcie od Zarządu Budynków Komunalnych lokalu na parterze budynków handlowych na os. Na Stoku 1. Wynajęty lokal o powierzchni 52 metrów kw. jest idealnie usytuowany, jeżeli chodzi o tego typu działalność, mieści się bowiem w dużym pawilonie, w centrum osiedla. Pomieszczenia te wymagają jednak remontu, m.in. malowania ścian, poprawy sufitów, przebudowy i wymiany toalety, wymiany podłóg itp.

Centrum ma być miejscem gdzie seniorzy będą rozwijać swoje pasje, spędzać czas wolny w miłym towarzystwie i wspólnie przygotowywać własne działania. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się stworzyć przytulny klub, z którego będą mogli korzystać.

Informacja odnośnie Centrów Aktywności Seniora ze strony Urzędu Miasta Krakowa:

"Centra czynne są codziennie od poniedziałku do piątku przez 4 godziny. W ich ofercie można znaleźć między innymi kursy języków obcych, obsługi sprzętu komputerowego, zajęcia florystyczne, taneczne i teatralne, a także wiele aktywności poprawiających kondycję fizyczną i intelektualną. Zajęcia są bezpłatne, ale oczekujemy gotowości do pomagania organizatorom w codziennej działalności CAS i zaangażowania w choćby drobne działania na rzecz innych. Chcemy także, aby Centra były miejscem spotkań lokalnej społeczności, informacji o działaniach miasta i dzielnicy i wszelkich ofertach adresowanych do krakowskich seniorów oraz przestrzenią do poznawania Państwa poglądów, oczekiwań i potrzeb."

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc w remoncie!

Każda, nawet najmniejsza wpłata pozwoli nam przygotować miejsce przyjazne dla seniorów. Będzie to pierwsze Centrum Aktywności Seniorów w Dzielnicy XVII. Zwracamy się także z apelem do właścicieli firm budowlanych, którzy mogą przekazać nam materiały, drzwi itp. oraz do osób, które mają umiejętności budowlane i chciałyby poświęcić swój czas żeby pomóc w remoncie.

Poniżej kilka aktualnych zdjęć pomieszczeń, które chcemy wyremontować:

Więcej informacji o projekcie można uzyskać pod numerami telefonów:

Łukasz Sęk - 600909363

Helena Mikulska -504690454

Strona Fundacji "Uskrzydleni Wiekiem"

Więcej o Fundacji:

Fundacja Uskrzydleni Wiekiem działa na rzecz aktywizacji Seniorów na terenie miasta Krakowa. Obecnie realizujemy dwa projekty dofinansowane przez Gminę Miejską Kraków, dzięki którym prowadzimy dwa Centra Aktywności Seniora przy ul. Rusznikarskiej (Prądnik Biały) oraz przy ul. Młyńskiej Bocznej (Prądnik Czerwony).

Prowadzimy w nich szereg zajęć związanych z: fotografią-filmem; obsługą komputera (telefonu komórkowego, tabletu); grami stolikowymi (warcaby, szachy, brydż, scrabble); szyciem; haftowaniem; plastyką (malarstwo, makrama, decoupage, wiklina papierowa, biżuteria ); wiedzą o literaturze; rozwojem osobistym; technikami relaksacyjnymi; wiedzą obywatelską, szczególnie dotyczącą spraw samorządowych.

W Centrach działają kółka hobbystyczne oraz wolontariat Seniorów na rzecz dzieci; pomoc sąsiedzka, a także wolontariat młodych osób na rzecz starszych, samotnych.

Utrzymanie sprawności fizycznej i akceptacji siebie to jeden z naszych priorytetów. Seniorzy czynnie biorą udział w prowadzonych w klubie zajęciach sportowych: gimnastyka rozwojowa, przygotowanie do turystyki pieszej, rowerowej, samoobrona, gry ruchowe -bule (petanka), nordic-walking oraz tai chi, tańce w kręgu, taniec towarzyski. W Centrum prowadzone są także warsztaty na temat zdrowego trybu życia, spotkania z pielęgniarką, psychologiem, lekarzem.

Jako organizacja pozarządowa większość środków na realizację naszych celów statutowych uzyskujemy dzięki projektom oraz darowiznom od firm prywatnych, wiele działań udało się zrealizować dzięki pracy wolontariuszy.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 39

SS
STOMATOLOGIA Szewczyk
200 zł
JW
Justyna Wyszyńska
200 zł
MW
Michał Waliłko, Joanna Nosek
100 zł
 
Hidden data
100 zł
AP
Artur Prędki
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
FP
Sebastian adamczyk
50 zł
HM
Helena Mikulska
50 zł
See more

Comments 3

 
2500 characters
 • BP
  Bartłomiej Plewnia

  Powodzenia!

  10 zł
 • JM
  JOANNA MARCELA

  Bardzo fajna akcja! Oby się udało

  25 zł
 • OW
  Ola

  Świetna inicjatywa ????

  25 zł