id: pszbv5

Szlachetna Paczka Leśnych Ludzi

Szlachetna Paczka Leśnych Ludzi

Our users created 1 170 175 fundraisers and raised 1 219 423 664 zł

What will you fundraise for today?

Description

Pani Marzena z Rodziną

Kod Rodziny: LDZ-885-60414


W tym roku Leśna Baza Borchówkowa postanowiła pomóc rodzinie pani Marzeny. Jeżeli masz możliwość dołącz się do naszej zrzutki. Pomaganie ma moc!


Historia Rodziny

Rodzina składa się z rodziców i dwóch nastoletnich córek. Nigdy nie byli zamożni, ale jak zdążyły powiedzieć mi córki, rodzice zawsze starali się zapewnić im wszystko co mogli. Przez 12 lat mieszkali w lokalu socjalnym, był to budynek wolnostojący. Mimo, iż nie należał do Nich, na przestrzeni tych lat robili małe remonty. Stopniowo w miarę możliwości finansowych doprowadzili go do stanu, w którym czuli się jak we własnym domu. Momentem, który diametralnie zmienił ich życie był wieczór w połowie lipca tego roku, kiedy to nad naszym regionem zdarzały się bardzo gwałtowne burze. Tego wieczoru to właśnie dom tej Rodziny ucierpiał najmocniej. Bardzo duże drzewo pod wpływem silnego wiatru spadło na ich dom łamiąc go na pół. Poprzez opady, całe wnętrze zostało zalane. Po tym zdarzeniu Rodzinę ulokowano w hostelu. Spędzili tam dwa miesiące, podczas których często wracali na podwórko dawnego domu aby spędzić tam trochę czasu. Bardzo tęsknili za starym życiem. To zmotywowało ich w pewnym momencie do działania. Zrozumieli, że to wszystko już stracili, a teraz najwyższa pora podnieść się, przestać rozpaczać i zabrać się do pracy. Walczyli i udało się znaleźć dla Nich kolejny lokal socjalny, a dokładnie część domu, która znajdowała się na podwórku obok. Zaczęli wszystko od nowa, kolejny remont, kolejny budynek wymagający pracy i nakładów finansowych. Dziś po pół roku od nieszczęśliwego zdarzenia efekty ich pracy są zadziwiające. Dzięki pomocy znajomych powoli odzyskują nadzieję, że jeszcze może być dobrze. Pani Marzena i Pan Zbigniew powiedzieli Nam, że kiedy wychodzą na podwórko i za płotem widzą zgliszcza dawnego domu, nie chcą czuć już smutku tylko nadzieję na nowy początek. W tym momencie dochody Rodziny wynoszą 2550 zł, po odliczeniu wydatków w wysokości 930zł, na jednego członka Rodziny zostaje 405zł miesięcznie.

Piękno Rodziny

Rodzice są osobami, które zrobią wszystko aby ich dzieciom niczego nie brakowało. Wspólnie remontują swój nowy dom, starają się wszelkie prace wykonywać kiedy córki są w szkole aby nie przeszkadzać im w nauce. Dziewczyny to nastolatki, pełne pasji, obie uwielbiają jazdę konną i mają nadzieję, że kiedyś znowu będą miały szansę wrócić do treningów. Katarzyna wybrała szkołę mundurową, bo jak sama mówi to rodzice nauczyli jej siły do walki, którą chce zastosować w swojej dalszej karierze.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Grzejnik olejowy elektryczny - 2 sztuki

Priorytetem jest aby ogrzać drugą część domu, w której będzie znajdowała się łazienka i kuchnia. W tym momencie temperatura w tym pomieszczeniu niewiele różni się od tej na zewnątrz.

2. Książki do nauki.

Rodzina nie jest w stanie zakupić wszystkich książek potrzebnych córkom do nauki.

3. Odzież dla całej Rodziny.

Rodzina straciła wszystkie ubrania. Na sezon zimowy mają zaledwie po jednym komplecie ubrań. Kilka rzeczy otrzymali od znajomych, jednak jest to niewystarczająca ilość.


Jeżeli nie możesz wesprzeć nas finansowo, być może w domu masz coś czym możesz się podzielić z ubrań, chemii, czy produktów spożywczych. Poniżej lista rzeczy, które zbieramy do naszej paczki. Rzeczy można zostawiać w Leśnej Bazie:)


https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/60414/1879?context=family_choosen&fbclid=IwAR0ntxxaj7FaNZMWTSs_oXsSNTiDzSIltoEXNvJhbW3xGuM8ivAA-10kNys

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 11

EM
Ewa Marcinkowska
70 zł
 
Hidden data
50 zł
AM
Anna Marcinkowska
150 zł
AI
Ania i Krzysiek
200 zł
IK
Iwona
50 zł
AK
100 zł
FK
UWZ
100 zł
MM
Marcin Mamos
100 zł
AT
Ania Topolska
70 zł
AR
Agnieszka Rajczak-Kucińska
70 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters
  • AI
    Ania i Krzysiek

    Warszawa pozdrawia Łódź - robicie dobrą robotę :-)

    200 zł