id: pu7xgh

Organizacja Marszu Autonomii 13.07.2019 r.

Organizacja Marszu Autonomii 13.07.2019 r.

Our users created 1 166 320 fundraisers and raised 1 212 762 134 zł

What will you fundraise for today?

Description

Największa w Polsce manifestacja w obronie samorządności. Odbywa się od kilkunastu lat w Katowicach na Górnym Śląsku. Marszu Autonomii odbywa się w okolicach 15 lipca, kiedy przypada rocznica uchwalenia przez Sejm RP Statutu Organicznego Województwa Śląskiego. Ta pierwsza w odrodzonej II Rzeczpospolitej ustawa o randze konstytucji przyznawała regionowi autonomię.

Przekaż darowiznę na organizację największej manifestacji regionalnej w Polsce. W Katowicach w połowie lipca jak co roku w radosnej i rodzinnej atmosferze przemaszerujemy ulicami Katowic, by pokazać nasze przywiązanie do Śląska i jego wartości.

Marsz łączy pokolenia, różne światopoglądy. Łączy tych, którzy są Ślązakami z urodzenia i tych, dla których śląskość to świadomy wybór miejsca do życia i pracy. Marsz łączy Ślązaków bez względu na to czy dookreślają się jako Polacy czy Niemcy, czy też tych, którzy są Ślązakami-Ślązakami ;-)

Marsz łączy sympatyków Śląska i śląskości. Łączy regionalistów z innych regionów Polski, a nawet Europy. Marsz łączy wszystkich zwolenników realnej samorządności - autonomii, która pozwala gospodarować dobrze i oszczędnie.

Co roku gromadzi kilka tysięcy uczestników z całego regionu, Polski i Europy.

Przypominamy o śląskich tradycjach, w tym o ślōnskiyj gŏdce

Idea Marszu Autonomii łączy się tzw. śląskim przebudzeniem. Dla wielu młodych Ślązaków Śląsk jest miejscem, z którego nie chcą wyjeżdżać, a w którym chcą żyć godnie za swoje.

Tym co wyróżnia Marsz Autonomii to rodzinna atmosfera, której często nie sposób doświadczyć na wielu manifestacjach w Warszawie.

Większość wydatków związanych z organizacją Marszu Autonomii pokrywana jest ze składek działaczy Ruchu Autonomii Śląska. To kilkanaście tysięcy złotych. Do największych wydatków:

wynajem sceny z nagłośnieniem - 4860 zł

orkiestra z transportem - 2650 zł

ochrona marszu - 1968 zł

zabezpieczenie sanitarne - 905 zł

zabezpieczenie medyczne - 750 zł

energia elektryczna - 2500 zł

Łącznie to 13 633 zł. Nie wliczamy tu wydatków związanych z promocją i uatrakcyjnieniem samego przemarszu. Część wydatków ponoszą koła terenowe RAŚ, co stanowi ich wkład wolontariacki.

Trasa Marszu Autonomii biegnie od placu Wolności, ulicami 3 maja, św. Jana, Kościuszki, Kochanowskiego, Jagielońską. Na plac Sejmu Śląskiego uczestnicy docierają po ok. 1,5 godziny.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 192

preloader

Comments 13

 
2500 characters
 • DW
  Damian Wrzeciono

  Byda razym z familiom. Tak jak na zdjynciu:-)

  50 zł
 • L&
  Lukas

  ???? Oberschlesien

  50 zł
 • UM
  Urszula Mą

  Na Organizacja Marszu Autonomii 13.07.2019 r.

  hidden
 • PR
  Piotr Ritzka

  Całym sercem z Wami.

  50 zł
 • Józef Łacek

  Niestety nie mogę być osobiście

  100 zł