id: pyf6hf

Pomoc w dalszej rehabilitacji Maćka

Pomoc w dalszej rehabilitacji Maćka

Our users created 1 166 210 fundraisers and raised 1 212 566 174 zł

What will you fundraise for today?

Description

Witajcie, w imieniu Maćka, całej rodziny i przyjaciół zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na dalszą rehabilitację, jednocześnie bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty, dobre słowo i wsparcie dla całej rodziny.

Historia Maćka jest smutna, ale on się nie poddaje! A my wierzymy, że dzięki Wam, rehabilitacji, oraz jego ogromnej wytrwałości i sile osiągnie swój cel i w przyszłości stanie na własnych nogach.

W lipcu 2017 roku Maciek uległ ciężkiemu wypadkowi na własnym podwórku. Doznał uszkodzenia kręgosłupa tj. złamanie kręgosłupa na odcinku C4, C5 (odcinek szyjny), stłuczenie krwotoczne odcinka szyjnego rdzenia kręgowego, co spodobało całkowity niedowład kończyn. Po wielogodzinnej operacji kręgosłupa, pobycie na Oddziale Intensywnej Terapii u Maćka stwierdzono zatorowość płucną oraz spastyczność mięśni. Te dodatkowe schorzenia utrudniają mu proces rehabilitacji do dnia dzisiejszego. Maciek rozpoczął turnus rehabilitacyjny z niedowładem czterokończynowym.

Aktualnie niesprawność obu dłoni nadal się utrzymuje, ale Jego ręce (właśnie dzięki intensywnej rehabilitacji) są coraz silniejsze.Od ponad 330 dni Maciek przebywa poza domem, walcząc o powrót do samodzielności. Kilka godzin dziennie zmusza swoje ciało do intensywnych ćwiczeń, a swoją głowę do odrzucenia czarnych myśli. Lekarze specjaliści dają szanse na częściowy powrót do zdrowia, ale aby było to możliwe potrzebna jest długotrwała rehabilitacja. NFZ może sfinansować jedynie ok. 3-4 tygodni rehabilitacji w zwykłej placówce bez specjalistycznych urządzeń.Miesięczny koszt prywatnego pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym to 8 600zł. Przy urazie kręgosłupa, jakiego doznał Maciek pobyt w ośrodkach rehabilitacyjnych liczy się w latach, a koszty w dziesiątkach tysięcy. Koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Każda wpłacona złotówka ma ogromne znaczenie i pomaga Maćkowi stawiać małe kroczki w długim procesie rehabilitacji.Razem możemy więcej! Między innymi dzięki Waszemu wsparciu Maciek mógł zakupić wózek inwalidzki, specjalistyczne łóżko, podnośnik oraz schodołaz. Jak mówi Maciek: „najgorsze jest uczucie, kiedy głowa chce, ale ciało nie może”.

Pomóżmy Maćkowi, by już niedługo mógł samodzielnie się umyć, ubrać, czy uścisnąć naszą dłoń na przywitanie na ulicy, w pracy, w sklepie.

pyf6hf-21aac15d.png

pyf6hf-d182e88a.png

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 176

preloader

Comments 12

 
2500 characters
 • AM
  Strażak

  Módlmy się kochani do Boga ❤️

  2 zł
 • Mateusz Pizoń

  Dzień dobry! Zapraszam do lidera rynku odszkodowawczego VOTUM S.A. oraz Fundacji Votum. Pomożemy uzyskać duże pieniądze, które pomogą w codziennym funkcjonowaniu! Proszę o telefon pod nr 726 708 290.

 • AK
  Ania Kwaśnik

  Powodzenia !

  100 zł
 • ŁS
  Łukasz Stokłosa

  Maćku ćwicz i nie poddawaj się !

  100 zł
 • AS
  Anna Sadowska

  Jesteśmy z tobą Maciek . Artur Ania

  100 zł