id: r8mvwv

Zbiórka na odbudowę domów w miejscowościach pod Buczą

Zbiórka na odbudowę domów w miejscowościach pod Buczą

Our users created 1 177 935 fundraisers and raised 1 231 128 380 zł

What will you fundraise for today?

Description

Zbiórka na narzędzia do odbudowy domów w miejscowościach gminy Andrejewka pod Buczą


Witam, nazywam się Olgierd Kempa. Pracuję na wyższej uczelni i od lat współpracuję z uniwersytetem w Kijowie oraz ukraińskimi zawodowymi organizacjami geodezyjnymi. Informacja o wojnie w Ukrainie była dla mnie impulsem do rozpoczęcia organizacji pomocy dla moich znajomych pozostających w Ukrainie.

Udało mi się zebrać grupę znajomych, którzy zbierają, segregują i organizują przekazywanie darów dla Ukrainy. Zakupiona przez przyjaciół karetka pozwala w drodze powrotnej ewakuować osoby obłożnie chore.

Pomagamy różnym organizacjom – domowi dziecka w Białej Cerkwi, szpitalowi dziecięcemu w Kijowie, dużemu schronisku dla zwierząt, mieszkańcom gminy Andrejewka pod Buczą, znajomym, którzy zaciągnęli się do obrony terytorialnej. Pomoc wozimy bezpośrednio lub przeładowujemy ją na granicy i dalej jest rozwożona przez organizacje geodezyjne Ukrainy. W miejscach, do których dociera nasza pomoc brakuje niemal wszystkiego od żywności, leków, opatrunków do gwoździ i młotków do odbudowy. 25 maja wyrusza kolejny transport wiozący, między innymi zebrane przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, nasiona dla mieszkańców terenów wyzwolonych. W ostatnim czasie dużym wyzwaniem jest zapewnienie paliwa dla konwoju – ceny w naszym kraju idą w górę a w Ukrainie paliwo jest niedostępne dla cywilów. Zbieramy na kolejny konwój humanitarny. Tym razem skupiamy się na pomocy dla mieszkańców gminy Andrejewka – zbieramy żywność, proste narzędzia – młotki, piłki, gwoździe, siekierki, kielnie, generatory prądu, plandeki, środki czystości... Ważną częścią zbiórki będzie paliwo. Planujemy zakup przyczepy, która pozwoli zawieźć jednorazowo więcej pomocy. Proszę o pomoc i wsparcie.

Wiem, że każdy z Was pomaga. Może jednak uda się Wam wesprzeć nasz kolejny transport. Za każdą wpłatę bardzo dziękuję!


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 14

TD
Teresa Dzikowska
300 zł
MK
Małgorzata Krajewska
300 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
hidden
ID
Iwona
300 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
250 zł
 
Hidden data
100 zł
MH
Maria
hidden
 
Hidden data
50 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters