id: r9zts3

cele statutowe OMZRiK

cele statutowe OMZRiK

Our users created 1 167 073 fundraisers and raised 1 214 319 872 zł

What will you fundraise for today?

Description

➨ skazanie członków ONR na kary więzienia - to dzięki nam


➨ 5 wyroków skazujących ex księdza Jacka Międlara - po naszych zawiadomieniach


➨ wyroki Wojciecha Olszańskiego i innych "Kamratów" - to my je zainicjowaliśmy


➨ ujęcie bandyty, który złamał kopnięciem obojczyk na Marszu Równości w Białymstoku - to my go namierzyliśmy


➨ akt oskarżenia 12 członków PiS z powodu antyuchodźczego spotu - to my za tym stoimy


Stawiamy przed sądem rasistów, faszystów, homofobów. Nie finansuje nas żadna partia polityczna, międzynarodowa korporacja, czy rząd. Nie bierzemy dotacji - ani krajowych, ani unijnych. Dlatego jesteśmy całkowicie niezależni.


Prowadzimy działania prawne, reprezentujemy w sądach pokrzywdzonych, pozywamy hejterów, walczymy o sprawiedliwość dla mniejszości. Wszystko finansujemy wyłącznie z darowizn osób, które popierają nasze działania.


Oto niektóre z ostatnich naszych działań:


● Wojciech O., lider "Kamractwa", spędzi w więzieniu 6 miesięcy


Wojciech O., ps. „Jaszczur”, został ujęty przez policję 1 listopada. Wyrokiem sądu w Bydgoszczy miał regularnie stawiać się na komendzie policji w centrum Warszawy. Poddanie się dozorowi policyjnemu było jednym z warunków zwolnienia go z aresztu śledczego.

Policjanci zatrzymali Wojciecha O. do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. To efekt wyroku z dnia 18 sierpnia 2022 r. wydanego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy - Mokotowa w Warszawie, III Wydział Karny po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 sierpnia 2022 r. sprawy o sygn. akt III K 10/22.

Wojciech O. został oskarżony o publiczne nawoływanie do zbrodni zabójstwa, tj. o czyn z art. 255 § 2 k.k. Wyrok stał się prawomocny z dniem 26.08.2022 r.


Guru "Kamratów" właśnie odbywa karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Rawiczu za publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni.

A już po wyjściu na wolność będzie musiał odbyć kolejną karę. 2 lata ograniczenia wolności z koniecznością wykonywania nieodpłatnych prac społecznych.


To dopiero początek kłopotów prawnych Olszańskiego. Niedługo kolejne wyroki. Podobnie jego "kamraci" mają wszczęte postępowania prokuratorskie, zainicjowaliśmy kilkadziesiąt takich spraw w całej Polsce.


t4c719fec3a75133.jpg


● wygraliśmy, członkowie ONR usłyszeli prawomocne wyroki!


Po 6 latach walki sądowej dwóch członków ONR usłyszało prawomocne wyroki za publiczne nawoływanie do mordowania osób pochodzenia żydowskiego. Chodzi o przemarsz ONR w 2016 r. przez Białystok, w trakcie którego członkowie organizacji skandowali "A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści!".


Sąd Apelacyjnym w Białymstoku podczas rozprawy II AKa 34/22 wydał prawomocny wyrok: Jarosław R. został skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności, wykonanie kary warunkowo zawieszono na okres 3 lat próby. W tym czasie ma informować sąd o przebiegu próby.

Drugi z oskarżonych, Krzysztof S., został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.


u11231de2c430961.jpg


● wygraliśmy z ministrem Ziobro przed Sądem Najwyższym!

 "Polska dla Polaków! W d. mam poprawność. Mój syn ma dorastać w Polsce białej i z tradycjami, jakie są od wieków! Żadna k. z tęczowych polityków tego nie zmieni!!!!” - pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz 2 tys. zł grzywny, to wyrok jaki usłyszał P.T. w Sądzie Rejonowym w Żywcu.


Wyrok uprawomocnił się, ale wtedy wkroczył prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jak to, rasistę skazują?!


I złożył do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną, by uniewinnić przestępcę.


"Wpis na Facebooku „Polska dla Polaków" był formą manifestacji osobistych poglądów w ramach szeroko pojętej wolności słowa, nie było jej celem wywołanie u odbiorców wrogości" – przekonywał Ziobro w treści skargi nadzwyczajnej.


W środę 13 lipca Sąd Najwyższy nie uwzględnił jednak kasacji wyroku. Podtrzymano wyrok żywieckiego sądu, a ponadto sędziowie podkreślili, że kasacja była nieudolnie napisana.


o71b1bcf04b4c08d.png


● Wywalczyliśmy 4 wyroki skazujące Jacka Międlara!


Zrobiliśmy to, czego nie potrafiły od wielu lat zrobić prokuratury i policja. Postawiliśmy przed sądem suspendowanego księdza Jacka Międlara i wygraliśmy z nim 4 razy uzyskując wyroki skazujące:


V K 70/22 wyrok z dnia 7 czerwca 2022:


● 10 miesięcy ograniczenia wolności za znieważanie uczestników Marszu Równości: "Przyglądnijcie się gębom tych zboczeńców! Popatrzcie – to są potencjalni nosiciele HIVa, to są wasi potencjalni sąsiedzi, to są potencjalni pedofile, których ofiarami mogą być wasze dzieci, wasze żony, wasze matki, wasze kobiety. Nie możemy pozwalać na to by pedalstwo, pedofilia, szerzyły się w naszym polskim mieście"


● 30 godzin prac społecznych miesięcznie


● obowiązek pisemnego przeproszenia każdego z 3 oskarżycieli


● nawiązka w wysokości 7500 zł


● 7740 zwrotu kosztów sądowychV K 1419/19 wyrok z dn. 20.10.2021 r.:


● 10 miesięcy ograniczenia wolności. Zobowiązanie oskarżonego do wykonywania nieodpłatnej pracy na cel społeczny w wymiarze 30 (trzydziestu) godzin miesięcznie za nawoływanie do nienawiści wobec osób pochodzenia żydowskiego w trakcie dwóch zgromadzeń w 2018 r. Cytat jednej z wypowiedzi Jacka Międlara do nacjonalistów: „Wzywam was przyjaciele, wzywam Was bracia i siostry, na świętą wojnę, na świętą wojnę ze złem, z wrogami ojczyzny. To jest nasz czas, bo my nie układamy się z komunistami, syjonistami, banksterami, zdrajcami, ze zwykłymi wrogami. Nie bratamy się wreszcie ze scyzorykiem chrzczonymi pejsami”V K 1093/19 wyrok z dn. 13.09.2021 r.:


● 1 rok ograniczenia wolności m.in. za słowa: „To, że synagogi mogą tutaj stać, na naszej polskiej ziemi we Wrocławiu, to że D. i Żydzi mogą się w nich upajać talmudyczną nienawiścią, to jest tylko wynik naszej tolerancji graniczącej z brakiem roztropności”; „żydowska, marksistowska horda”.


II K 517/21 wyrok z dn. 07.07.2022 r.:


za nawoływanie do nienawiści wobec osób pochodzenia żydowskiego


● Kara 1 (jednego) roku ograniczenia wolności, polegająca na obowiązku wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 (trzydziestu) godzin w stosunku miesięcznym.


● Zwrot kosztów 5500 zł


● Opłata 2.180 zł na rzecz Skarbu Państwa w1661b9fdaae6c7e.png

● Wygraliśmy w sądzie, Korwin-Mikke zasiądzie na ławie oskarżonych!


Sąd Okręgowy w Warszawie wydał na nasz wniosek postanowienie, które w praktyce oznacza postawienie Janusza Korwin-Mikkego przez sądem karnym!


Sąd rozpoznał na naszą korzyść złożone przez nas zażalenie na umorzenie śledztwa przeciwko Januszowi Korwin-Mikke, sygnatura akt VIII Kp 676/22. Nasza organizacja oskarża w tym dochodzeniu prokuratorskim Janusza Korwin-Mikke o rozpowszechnianie gróźb wobec osób uważanych przez niego za wrogów politycznych. Chodzi o naruszenie art. 119 kodeksu karnego, za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Teraz zostały już tylko dwie drogi: albo Korwina-Mikke oskarży zmuszona przez sąd prokuratura, albo zrobimy to my, składając subsydiarny akt oskarżenia.


To oznacza, że Ośrodek będzie pierwszą organizacją, której udało się postawić w końcu Janusza Korwin-Mikke przed sądem w procesie karnym za przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego.Ponadto:


● złożyliśmy subsydiarny akt oskarżenia przeciwko 12 osobom z kierownictwa PiS za nawoływanie do nienawiści wobec uchodźców. M.in. Krystyna Pawłowicz, Patryk Jaki, Mariusz Błaszczak i inni będą odpowiadać za rozpowszechnianie spotu wyborczego pn. "Bezpieczny samorząd", w którym szczuto na migrantów. Złożenie aktu oskarżenia poprzedziły 3 lata działań prawnych, bez nich nie byłoby to możliwe


● Prowadzimy sprawę naruszenia nietykalności Angeliki Domańskiej przez Roberta Bąkiewicza. Oskarża samozwańczych „strażników” pod jego wodzą o to, że nielegalnie szarpali ją i zrzucili ją ze schodów Kościoła św. Krzyża w Warszawie. Rośli mężczyźni w paramilitarnych mundurach mieli „bronić” kościołów na wezwanie szefa Marszu Niepodległości. Policja nie reagowała, gdy używali siły fizycznej wobec ludzi. Postępowanie w tej sprawie przynosi coraz bardziej zdumiewające informacje, które będziemy podawali do wiadomości, gdy tylko się zakończy


● Sąd przyjął nasz pozew przeciwko Rafałowi Ziemkiewiczowi, który publicznie twierdził, że atak nożownika na parę gejów w Warszawie to "fake news". W swoim nagraniu sugerował, że sprawa została spreparowana, by psuć dobre imię Polski na arenie międzynarodowej. Chcemy, by publicznie przeprosił


● Sąd Apelacyjny prawomocnie orzekł, że nie musimy przepraszać Marcina Roli za nazwanie go "patostreamerem"


● „Dziecko z probówki nie jest istotą, jest zwierzęciem!” - krzyczał ks. Piotr Natanek z kościelnej ambony w trakcie kazania. Złożyliśmy prywatny akt oskarżenia przeciwko księdzu w imieniu rodziców dzieci, które urodziły się dzięki procedurze in vitro. Proces trwa


● "Białej dziewczynie, która idzie za rękę z murzynem należałoby napluć pod nogi" - za te rasistowskie słowa został skazany redaktor Mediów Narodowych Krzysztof Lech Ł.


● codziennie wysyłamy kolejne zawiadomienia, przygotowujemy pozwy i akty oskarżenia. Postępowania trwają rok i dłużej, ale cierpliwie doprowadzamy do skazań


To tylko mały wycinek tego, co robimy. Więcej na omzrik.pl oraz na facebook.com/osrodek.monitorowania


Codziennie trafiają do nas dziesiątki i setki zgłoszeń, które opracowujemy. Nasi obserwatorzy są obecni na wydarzeniach publicznych, prawnicy piszą pozwy i zawiadomienia. Pomagamy w dochodzeniu swoich praw osobom pokrzywdzonym, udzielamy porad, piszemy w ich imieniu pisma procesowe.


To wszystko dzięki Wam - osobom, które nas wspierają!


Nie możemy liczyć na wsparcie rządu PiS, bo uderzamy w popierane przez nich grupy: homofobów, rasistów, nacjonalistów.Darowizny osób, które doceniają i popierają to, co robimy jest jedynym źródłem finansowania Ośrodka. To dzięki Wam możemy płacić czynsz, opłacać pomoc prawną, finansować pozwy, wyjazdy po całym kraju, by pomagać tam, gdzie jesteśmy potrzebni.


Jesteśmy wdzięczni za każdą wpłaconą przez Was złotówkę.od74c0781a9b7626.jpg

__________

Zgodnie ze statutem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Plac Dąbrowskiego 5, 00-057 Warszawa KRS 0000685333, NIP 5272812884, REGON 36777146300000 zebrane środki zostaną wykorzystane na realizację celów statutowych zapisanych w statucie fundacji na podstawie oświadczenia o ustanowieniu Fundacji złożonego w dniu 24.11.2016r. za nr aktu Rep A 1729/2016, działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 kwietnia 1984r. o fundacjach (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 2167)

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 339

preloader

Comments 9

 
2500 characters
 • OK
  Oleksii Kovalskyi

  Dzięki wam czuje się bezpieczniej :)

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  Dziekuje za Wasza dzialalnosc!

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  Brawo. Jesteście wielcy! Wspieram całym sercem i życzę dalszych sukcesów!

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  Jazda z PiSSem!

  hidden
 •  
  Anonymous user

  Bardzo dziękuje za wasze działania, dzięki wam czuje się biezpiecznie.

  hidden