Updates10

 • Najwyższy czas na podzielenie się kilkoma aktualnymi informacjami na temat działalności Radia Danielka :)

  • Przede wszystkim: wielkie dzięki za dotychczasowe wpłaty. Dzięki środkom przekazanym nam za pośrednictwem portalu zrzutka, a także wpłatom, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto - działamy dalej :) Cieszymy się, że jesteście z nami, że nas słuchacie i wspieracie. To jest ogromna motywacja dla nas i nadzieja na przyszłość.
  • Zachęcamy gorąco do kontaktu z nami. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania związane z Radiem Danielka, uwagi, propozycje, pretensje lub pochwały - to adres [email protected] jest jak najbardziej odpowiednim adresem :) Przypominamy także o istnieniu grupy Radia Danielka: https://www.facebook.com/groups/radiodanielka - zachęcamy do dzielenia się na niej z nami i między sobą wszelkimi komentarzami dotyczącymi Radia Danielka.
  • Wciąż pracujemy nad poszerzeniem naszego programu. Wprowadzamy kolejne audycje: rozpoczęliśmy emisję mini-audycji "jarasaseasongi" o piosenkach związanych z morzem, wkrótce - coś dla miłośników książek, a także audycja prezentująca ciekawe wydawnictwa płytowe. W zanadrzu są też inne pomysły i gromadzimy siły, aby je wprowadzić w życie.
  • Nasz Zespół powoli się powiększa. Pamiętajcie, że jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi autorami, zwłaszcza takimi, którzy podjęliby się robienia jakiejś ciekawej audycji specjalnie dla Radia Danielka.
  • Powiększa się też powoli, ale stale i konsekwentnie, grono naszych słuchaczy. Nie ustajemy w promocji zarówno tej w sieci, jak i poza nią. Wierzymy, że im więcej słuchaczy - tym więcej patronów - większe możliwości działania i większa dla nas motywacja. Przy okazji prosimy o udostępnianie zrzutki na Radio Danielka, a także o rekomendacje dla Waszych rodzin i znajomych :)
  • Jesteśmy w trakcie organizowania naszej siedziby - studia w Bytomskim Centrum Kultury. Czeka nas mała inwestycja związana z przynajmniej podstawowym przystosowaniem przyszłego studia.
  • Dziękujemy, że jesteście i nieśmiało prosimy... bądźcie z nami dalej :)  Read more
 • Kochani! Wakacje się skończyły, nastała jesień, a Radio Danielka... ciągle gra :) Gra głównie dzięki Wam - razem z nami budujecie to Radio. Ciągle nie jest to łatwy i oczywisty proces, ale z Wami musi się to udać :)

  Przede wszystkim - wszystkie opłaty formalne mamy na bieżąco uregulowane. To jest oczywiście podstawa, ale poza tym - naprawdę wciąż rozszerzamy ofertę programową. Nawiązaliśmy współpracę z niektórymi wydawnictwami, od których dostajemy nowości płytowe. Płyty przysyłają nam również sami artyści, za co jeszcze raz w tym miejscu dziękujemy i.. prosimy o jeszcze :) Dzięki temu rozszerza się nam baza utworów, głównie o te najcenniejsze, bo najnowsze pozycje. Staramy się być na bieżąco i rozmawiać o różnych sprawach na antenie - w audycjach autorskich, ale również na żywo. Patronujemy fajnym imprezom i wydawnictwom. Będziemy poszerzać w ramach możliwości zarówno ofertę audycji nagranych, jak i tych na żywo. Ostrzegamy - nic nas przed tym nie powstrzyma ;) Jesteśmy w trakcie organizowania naszej stałej siedziby i studia - szczegóły już wkrótce! No i chcielibyśmy Was jeszcze bardziej wciągnąć w tworzenie i budowanie Radia Danielka, chcemy poznać Wasze odczucia, sugestie, pomysły, komentarze. Właśnie uruchamiamy obiecaną grupę patronów na FB - szczegóły w mailu. Obserwujcie swoje skrzynki mailowe - pozostajemy w kontakcie :)

  Read more
 • Kochani!

  Radio Danielka wciąż działa i jest to głównie Wasza zasługa. Wszystkie opłaty za miesiąc lipiec mamy uregulowane. Z powodu wakacji nie zawsze udaje się nasz program utrzymać w ryzach, ale jednak kilka ciekawych osób zdecydowało się z nami współpracować, przybyło nam trochę audycji. Wprowadzamy też stopniowo małe formy, aby jak najbardziej urozmaicić ramówkę. Na okładkach kilku ostatnio wydanych płyt z muzyką i piosenką w naszym nurcie widnieje nasze logo. Jesteśmy także obecni na imprezach w naszym nurcie, wielu z nich patronujemy, zapowiadamy je i przekazujemy relacje w Radiu Danielka. Staramy się być ciągle w centrum wydarzeń, spotykać się z ludźmi i rozmawiać z nimi. Coraz bardziej dbamy o promocję Radia Danielka. Testujemy różne konfiguracje sprzętu do nagrywania i emisji. Marzy nam się więcej reportaży i audycji na żywo, z udziałem słuchaczy, muzyków, ekspertów i pasjonatów z różnych dziedzin, ciekawych ludzi.

  Ponieważ ostatnio nasza zrzutka trochę przygasła, mamy do Was ogromną prośbę: pomóżcie nam, aby wieść o Radiu Danielka się roznosiła - zarówno poprzez udostępnianie postów w Internecie, jak i poprzez informowanie i zachęcanie w inny sposób do posłuchania. Im więcej osób dowie się o nas, im więcej nas posłucha, tym więcej zostanie z nami. Tak jak Wy. A Wy - spełniacie marzenia. Pilnujmy marzeń...

  Read more

 • Read more

 • Read more

 • Read more

 • Read more

 • Read more
 • Łukasz Dziedzic, autor Podcastu Prowincjonalnego, zachęca do słuchania Radia Danielka :) Łukasz, dziękujemy za miłe słowa, a przede wszystkim - za udostępnienie dla naszego Radia odcinków Twojego podcastu!

  Read more
 • Kochani! Dzięki Wam mogliśmy nadawać przez kolejny miesiąc :) Opłaciliśmy bieżące rachunki za czerwiec - za prawa autorskie, wykonawcze i wydawnicze, a także za transmisję strumienia radiowego i za wynajęcie serwera. Rozpoczęliśmy rozmowy w sprawie wynajęcia pomieszczenia na studio, równocześnie rozpoznajemy rynek i zbieramy środki na jego podstawowe wyposażenie. Chcemy także stopniowo poszerzać możliwości nadawania na żywo, z różnych miejsc. Rozpoczął się sezon imprez w naszym nurcie, na których Radio Danielka chce i powinno być obecne. Do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt, dochodzą też inne wydatki. Ciągle mamy mnóstwo pomysłów, planów, marzeń i z Waszą pomocą chcemy je stopniowo realizować. Czekamy na Wasze sugestie, pozostajemy w ciągłym kontakcie, wszak Radio Danielka budujemy wspólnie z Wami :) Dziękujemy, że jesteście!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

SKĄD SIĘ WZIĘŁO I CZYM JEST RADIO DANIELKA?

Stowarzyszenie "Chałupa Chemików" jest organizatorem cyklicznej, plenerowej imprezy Festiwal Danielka, która odbywała się na terenie Chałupy w latach 1986 – 1991, a następnie 2013 – 2019. Sytuacja związana z pandemią uniemożliwiła nam organizację Festiwalu w latach 2020 i 2021. Między innymi z tego powodu pod koniec 2020 roku zrodził się pomysł założenia internetowego Radia Danielka. Były też inne, nie mniej ważne: niechęć do coraz bardziej wszechogarniających nas i doskwierających zmór współczesnego świata - wiecznego pośpiechu, ślepej pogoni za dobrami materialnymi, powszechnego komercjalizmu i towarzyszącym im, wszędobylskiej bylejakości i powierzchowności – wszystkiego, co utrudnia skupienie się na tym, co naprawdę ważne. Radio Danielka to po prostu również spełnienie naszych marzeń. Radio Danielka jest w istocie grupą pasjonatów, zapaleńców, którzy postanowili stworzyć medium całkowicie niezależne i prezentujące wartościowe i ciekawe treści - zarówno muzyczne, jak i i słowne. Radio Danielka to także ciągle powiększająca się społeczność, dla której gramy, która nas wspiera i nam pomaga.

Oto nasza preambuła:

Radio Danielka nadaje (z założenia) głównie polskie piosenki, ale zostawia sobie margines na eksplorowanie innych obszarów językowych. Stawia przede wszystkim na piosenki z sensem. Lubi piosenkę poetycką, choć nie stroni od piosenki kabaretowej, żeglarskiej czy aktorskiej. Uwielbia koncerty. Kocha wycieczki, podróże, rejsy, wyprawy, rajdy i biwaki – nieważne dokąd, nieważne czym, ważne po co i z kim.


JAKIE SĄ NASZE CELE?

Wspomagając nas, zwłaszcza cyklicznie, pomożesz zrealizować nasze dwa podstawowe cele: funkcjonowanie codzienne i rozwój.

Funkcjonowanie codzienne – to przede wszystkim ponoszenie bieżących, stałych opłat: licencyjnych, za hosting radiowy, za wynajem serwerów, pomieszczenia na studio. Opłat, które musimy ponosić, mimo społecznościowego zaangażowania fantastycznego zespołu: Danielkowej Ekipy. Jest to na dzisiaj nasz cel podstawowy, ale nie jedyny - chcemy się rozwijać!

Rozwój – zorganizowanie i wyposażenie profesjonalnego studia radiowego; zakup profesjonalnego sprzętu radiowego; delegacje i sprzęt reporterski - chcemy odwiedzać różne miejsca z mikrofonem; powiększenie Danielkowej Ekipy o nowych, wartościowych ludzi; obsługa organizacyjna, techniczna, promocyjna i biurowa; rozszerzenie zasięgu nadawania; organizowanie koncertów i innych wydarzeń. Chcemy zbudować nowe, prawdziwe, profesjonalne, wolne od nachalnych reklam, niezależne radio naszych marzeń :) Wierzymy, że uda się nam to z Waszą pomocą!


CO JUŻ OSIĄGNĘLIŚMY?

Po pierwszych próbach, oficjalnie zaczęliśmy nadawać na początku marca 2021 roku. Stacja nadaje 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, a oprócz utworów emitujemy autorskie audycje słowne, słowno-muzyczne i muzyczne.

Mamy podpisane umowy z organizacjami chroniącymi prawa autorskie, wykonawcze i wydawnicze, ponosząc regularne opłaty licencyjne.

Radio Danielka współtworzą zarówno artyści, pasjonaci, pracownicy naukowi, jak i profesjonalni dziennikarze radiowi, w tym Janusz Deblessem – były dziennikarz Polskiego Radia, wybitny znawca polskiej piosenki poetyckiej.

Audycje naszego zespołu, a także współpracujących z nami autorów, emitujemy regularnie, zazwyczaj w cyklu tygodniowym. Można się o tym przekonać słuchając na bieżąco Radia Danielka i odsłuchując nasze podcasty, których jest już ponad 300. Liczba ta stale rośnie.

Można nas znaleźć w niektórych serwisach i aplikacjach radiowych, a ich liczba również stale rośnie.

Zakupiliśmy podstawowy sprzęt, umożliwiający nadawanie, również na żywo.

Wybraliśmy pomieszczenie na studio i zaczynamy dostosowywać je do naszych potrzeb.

Poza tym... zyskaliśmy nieco wiedzy, a także nabraliśmy trochę pokory. Wiemy już, że prawdziwe radio to przede wszystkim grupa zaangażowanych ludzi i ogrom pracy. Wiemy też, że prawdziwego radia nie da się robić bez odpowiednich środków. Tym bardziej się cieszymy, że udało nam się stworzyć świetny zespół i wystartować...

Wszystko to osiągnęliśmy głównie dzięki społecznościowemu zaangażowaniu Danielkowej Ekipy, ale także dzięki Waszej pomocy.


GDZIE NAS ZNAJDZIECIE?

https://radiodanielka.pl - to nasza oficjalna strona internetowa. Tam możecie nas posłuchać, a także znaleźć wszystkie podstawowe informacje o Radiu Danielka, takie jak: kontakt, program, informacje o naszym zespole, audycjach, linki do podcastów.

https://www.facebook.com/RadioDanielka - to nasza strona na facebooku. Dzięki niej możecie być z nami na bieżąco, tam znajdziecie m. in. aktualny program i szczegółowe informacje o audycjach.

https://www.facebook.com/groups/radiodanielka - to grupa na facebooku, do której możecie się zapisać, otrzymywać informacje na bieżąco i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

https://www.mixcloud.com/radiodanielka - to serwis, gdzie udostępnione są nasze podcasty.

https://www.youtube.com/channel/UCKJ_3fWHHWB1wTDtIlU9sew - to nasz kanał na youtube, tam znajdziecie filmy związane z Radiem Danielka, najczęściej nakręcone przez naszych przyjaciół - artystów, ale nie tylko.


Benefits of a recurring support:
The organizer receives 100% of your funds - we do not charge any commission
You remain in full control - you can stop the support at any time without any obligations
The organizer can fully focus on his work
You get permanent access to posts and a special distinction
You don't have to remember about the next payments
It's easier than you think :)
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Contributors 185

 
Hidden data
50 zł
JJ
Waldemar Jachimowski
100 zł
 
Hidden data
100 zł
PT
Piotr Terelak
50 zł
 
10 zł
WS
20 zł
 
Hidden data
100 zł
GG
20 zł
DS
20 zł
RS
hidden
See more

Comments 7

 
2500 chars

Support your passion. Regularly.