ILE KOSZTUJE NAS KOŚCIÓŁ KATOLICKI? - kampania społeczna ID: rae44k

ILE KOSZTUJE NAS KOŚCIÓŁ KATOLICKI? - kampania społeczna ID: rae44k

58 085 zł from 132 825 zł

43%

58 085 zł

58 085 zł

from 132 825 zł

141 days

141 days

left

1174

1174

contributors
43%
Donate

Updates 2

 • Drodzy Państwo,


  Przypominamy, ze kwota 20 MILIARDÓW ZŁOTYCH ROCZNIE, które kosztuje nas wszystkich kościół katolicki, to wynik pracy ekonomisty dr Andrzeja Polaczkiewicza i Jego zespołu. Skrótowy opis składników tej kwoty dostępny jest poniżej, w treści zbiórki.


  Już niebawem pojawi się tutaj link do programu, który odbędzie się na antenie Halo.Radia, w którym dr Andrzej Polaczkiewicz ponownie zmierzy się z tematem kosztów kościoła, wszak według najnowszych szacunków, zdążyły już one przekroczyć poziom 20 miliardów złotych rocznie.


  Niebawem uruchomimy podstronę internetową pod naszym adresem www.halo.radio, na której będą dostępne wyliczenia nie tylko w formie graficznej, ale też w formie programu radiowego w wersji audio i audio-video, a na billboardach skierowanych do druku, znajdzie się QR kod, odnoszący do tej podstrony.

  Read more
 • Drodzy Państwo,


  poniżej podajemy dane do BEZPOŚREDNIEJ WPŁATY na konto Fundacji stworzone specjalne na cele Kampanii oraz QR kod, po którego zeskanowaniu można przejść od razu do płatności.  nr konta: 78 1090 2590 0000 0001 4364 0267

  Fundacja Obywatelska

  ul. Marszałkowska 2/7

  00-240 Warszawa

  tytuł : "darowizna na działalność statutową"

  IBAN: PL78109025900000000143640267

  SWIFT: WBKPPLPP


  bd2bf02c1e592bc7.png

  Read more

Description

Szanowni Państwo, świadomi Obywatele!

Wbrew pozorom, około 20 MILIARDÓW ZŁOTYCH ROCZNIE, nie spada kościołowi z nieba. To są pieniądze, które na skutek działań wszystkich partii i absolutnej większości polityków po 1989 roku, setkami kanałów, zasilają coroczny budżet kościoła, kosztem wielu społecznych potrzeb.

te61e8ecf1866e27.jpeg

Nie ma tu mowy o przypadkach, wszak politycy od lat funkcjonują przed kościołem na kolanach, dając mu wszystko czego ten zażąda, bez względu na społeczne koszty tego antyobywatelskiego "poddaństwa finansowego".


Czas przestać "mylić" prywatną przestrzeń jaką może być Wiara Każdej i Każdego z nas, od stale zwiększającego się poziomu finansowania kościoła katolickiego i to wprost z budżetu państwa!


Halo.Radio (www.halo.radio), będące pierwszym w Polsce, całodobowym medium obywatelskim, z ponad 40 osobową ekipą na swoim pokładzie, od pierwszych chwil nadawania (wystartowaliśmy 1 października 2019 roku), podejmuje najistotniejsze tematy społeczne, którymi nie jest zainteresowany medialny mejnstrim. Jednym z nich jest pedofilia wśród osób duchownych (jesteśmy medialnym patronem ostatniego filmu braci Sekielskich), ukrywana przez kościół, a także wcześniejsze i obecne władze, ale też ZAKAZANY TEMAT jakim są NASZE WSPÓLNE PIENIĄDZE, każdego roku transferowane na konta kościoła i organizacji z nim powiązanych.


Pora, żebyśmy podjęli wspólny trud poinformowania Polaków, ile kosztuje nas rocznie kościół i jak bardzo te pieniądze są powiązane z kwestią bulwersującego nas wszystkich, właściwie bezkarnego, krzywdzenia niewinnych dzieci!


Przygotowaliśmy zatem projekt kampanii billboardowej dla siedmiu miast Polski, w oparciu o poniższy projekt graficzny (Maciej Goździelewski - dziękujemy!)

kf2d42e340bc8eb6.jpeg

Te miasta to: Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Katowice, Wrocław i Trójmiasto.


Jaki mamy plan?

Planem MAXI jest umieszczenie, na okres 2 tygodni (początek października), w wymienionych powyżej miastach, po 7 dużych billbordow, które będą uzupełnione o weekendowe zestawy mobilne (po 3 dla każdego z miast)

Biorąc pod uwagę dotychczasową dynamikę zbiorki, założyliśmy także Plan MINI.

Plan MINI to stopniowe realizowanie Planu MAXI, poprzez wykorzystywanie środków już zebranych. I tak, z początkiem października, w części miast pojawi się część ekspozycji. Oznacza to, ze każdorazowe, częściowe wykorzystanie środków, będziemy w tym miejscu dokładnie raportować, zarówno w postaci szczegółowego rozliczenia finansowego zrealizowanych działań (rachunki, faktury, etc...) jak i dokumentacji fotograficznej.

Zrzutka będzie trwała dalej, by po uzbieraniu kolejnej kwoty, można było podjąć dalsze działania, czyli umieszczać kolejne billboardy, w kolejnych miastach. Strategia "małych kroków" wydaje nam się najbardziej optymalną.

ma4974087da01c2e.jpeg

kc0b6ba0f317991a.jpeg

Wiemy, ze to oczywiście początek społecznej kampanii informującej o tym, co jest fundamentalnym problemem i patologią zarazem, w relacjach państwa z kościołem katolickim. Ale wiemy też, ze bez Twojego wsparcia ta sprawa nie ruszy z miejsca. Jeśli chcesz, żeby Polska stawała się zdrowym państwem, gdzie kościół będzie finansowany wyłącznie przez Wiernych, to wspomóż już teraz nasze działania i daj znać swoim znajomym i przyjaciołom, ze również mogą przyczynić się do pierwszej takiej kampanii w Polsce!


Poniżej zamieszczamy transparentny budżet kampanii, przygotowany przez zaprzyjaźnioną z nami agencję (brak jej nazwy powodowany jest obawą o utratę komercyjnych zleceń oraz z powodu ewentualności interentowego hejtu, co doskonale rozumiemy), która zdecydowała się nie tylko wynegocjować dla nas najlepsze z możliwych warunków, ale też, za zebrane tu pieniądze, wynająć nośniki bez jakiejkolwiek prowizji dla siebie, za co serdecznie dziękujemy!

z94346807d6f35b1.jpeg

Czas otworzyć nam wszystkim oczy! Wierzymy, ze to będą dobrze wydane pieniądze, a sama kampania stanie się początkiem zwiększania obywatelskiej świadomości Polaków!


Ktoś musi wreszcie zacząć nagłaśniać ten fundamentalny temat jakim są gigantyczne pieniądze, które, dzięki politykom od lat sprzyjającym kościołowi, trafiają do niego wprost z naszych kieszeni!


Zróbmy to razem! Wspomóż zrzutkę i udostępnij ją wszędzie tam, gdzie możesz!

Contributors1174

A
Agata
1 000 zł
E
Ewa
590 zł
M
Maciej Pietkiewicz
500 zł
AJ
Antoni Jarmusz
500 zł
PS
Piotr Strychalski
500 zł
 
Anonymous
500 zł
MG
Maria Gozdalska
500 zł
 
Anonymous
500 zł
AF
Anna Fogtman
500 zł
A
Andrzej PRAWDZIC
360 zł
See more

Comments56

 
2500 chars
 • MN
  Mateusz Noga

  Słuchając audycji Wojtka Krzyżaniaka o emeryturach księży itd. postanowiłem przestać zwlekać że wsparciem tej inicjatywy, serdecznie pozdrawiam 😉

  25 zł
 • WC
  Wookie Cookie

  Powodzenia!

  21,37 zł
 • JZ
  Jakub Zub

  Przydałyby się takie vany jak pro liferzy mają;)

  10 zł
 • Marcin Kwiatek

  Wszystkim obecnym polecam pomagać reszcie spoleczeństwa w przełamywaniu kultu COVID-JAN (jeszcze groźniejsza sekta/tabu)

 • Marcin Kwiatek

  Jeśli można podzielić się pomysłem i aby obecni darczyńcy zbiórki się nie wykrwawiali i specialnie nie bohaterowali można zrobić małą 'zapowiedź' ulotkową niedrogim kosztem. Takim rzutem możnaby poprosić o wsparcie na zakończenie zrzutki wraz z jej adesem. Co myślicie?

 • See more
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!

Our users created

538 995 whip-rounds


What are you collecting for today?