id: rej378

Pomóżcie Hugo wygrać z FIP

Pomóżcie Hugo wygrać z FIP

The organiser verified the description with proper documents.
Fundraiser was disabled by Organiser.

Our users created 1 187 190 fundraisers and raised 1 248 288 865 zł

What will you fundraise for today?

Updates3

 • W końcu zebrałam się do napisania aktualizacji. Byliśmy z Hugo na badaniach 06.07, ale od tamtej pory nie miałam czasu napisać co u niego słychać.

  Badania wyszły bardzo zadowalające, stosunek albumin do globumin to 0,7 (EKSTRA!), wątroba się powoli poprawia. Wzrosły nam też kwasochłonne, co ponoć jest normalne przy terapii GS i po odstawieniu leku powinny wrócić do normy. Morfologia też jest w normie.

  Na USG wyszły za to powiększone miedniczki nerkowe, co zmartwiło naszą panią weterynarz. Hugo jednak od początku leczenia miał z tym problem, ponieważ nerki zostały lekko uszkodzone przez wirusa :( Cieszy nas jednak dobry wynik morfologii, bo oznacza, że nerki są wydolne i po terapii GS będziemy się nimi bardziej interesować i kierować leczenie już stricte na nie. Na razie jednak jedyne, jak możemy mu pomóc, to dieta :)

  Standardowo na dole aktualizacji znajdziecie Państwo wyniki Hugusia, żeby można było zobaczyć na własne oczy, jakie robi postępy.

  Myślę, że na następne badania umówimy się już na 29.07 i mam nadzieję, że te badania zadecydują o końcu leczenia w planowanym terminie. Dzisiaj mamy już 67. dzień z 84, więc koniec widać coraz bliżej!

  Co więcej Hugo od 11.07 do 16.07 zamiast zastrzyków przyjmował tabletki, ponieważ zostali z moim partnerem w tym czasie sami w domu, a podawanie samodzielnie zastrzyków temu kocurkowi jest praktycznie niemożliwe, bo bardzo się wyrywa, nawet z torby iniekcyjnej. Tabletki wyszły nas jednak drożej od zastrzyków, ale niestety nie było wyjścia. Na całe szczęście nie było chociaż problemu z ich podawaniem, ponieważ Hugo bardzo chętnie łykał tabletki lekko dosmaczone sosikiem Miamor.

  Ponadto dziękujemy Wam wszystkim za dotychczasową pomoc Hugo, bez Was nie dalibyśmy rady mu pomóc! Wasze wsparcie jest nieocenione i jesteśmy ogromnie wdzięczni, ponieważ to dzięki Wam ten nicpoń dalej żyje.

  v922d47b558a9de1.jpeg

  c2e15c27461e0387.jpeg

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Kochani,

u naszego kota, Hugo, wykryto dotychczas śmiertelną chorobę- FIP (zakaźne zapalenie otrzewnej). Na horyzoncie pojawiła się jednak nadzieja w postaci lekarstwa GS nowej generacji. Jedna fiolka leku kosztuje od 500 zł do nawet 1500 zł. Przy obecnej wadze Hugo taka ilość lekarstwa starczy na 2,5 dnia, a gdy zacznie znowu jeść i przybierać na wadze, ilość przyjmowanego przez kota leku trzeba będzie zwiększyć. Lek trzeba podawać przez równe 12 tygodni, tj. 84 dni, każdego dnia o tej samej porze. W innym przypadku wirus może się na to uodpornić i kotu już nie pomożemy.

Różnica cenowa wśród tych lekarstw zależy od producenta, a także stężenia leku. W tym momencie najłatwiej dostępny jest najdroższy z leków- Mutian. Obawiamy się, że nie uda nam się przeprowadzić całości leczenia lekami tańszymi z powodu ich ograniczonej dostępności na rynku.

Niestety, tej choroby nikt się nie spodziewa, nas też wzięła z zaskoczenia. Nie mamy wystarczających środków finansowych, żeby zapłacić za wszystkie dawki lekarstwa, a także opłacić weterynarza. Już pierwszego dnia diagnostyki za same badania i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe musieliśmy zapłacić 700zł.


Hugo to ośmiomiesięczny kocurek rasy Neva Masquerade. Jest naszym członkiem rodziny i zrobimy wszystko, aby mu pomóc. Dopóki jest nadzieja, będziemy walczyć o jego życie. W końcu nie zostawia się rodziny, zwłaszcza w tak krytycznej sytuacji.


Diagnostykę choroby zaczęliśmy wczoraj (11.05.2020), wykonaliśmy wówczas niemal wszystkie niezbędne badania, na część z nich czekamy nadal na wyniki. Niestety wyniki morfologicze w połączeniu z USG i składowymi w postaci zachowania i wyglądu naszego kota wskazują jednoznacznie na FIP. Nie ma nawet pewności czy bez podjęcia natychmiastowego leczenia Hugo doczeka wyników analizy wydzieliny z jego krągłego brzuszka.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 1237

preloader

Comments 148

preloader