id: rkzecv

"Perseida" - produkcja filmu dyplomowego

"Perseida" - produkcja filmu dyplomowego

Our users created 1 177 925 fundraisers and raised 1 231 097 986 zł

What will you fundraise for today?

Description

Cześć!


Jesteśmy studentami kierunku Produkcji Form Audiowizualnych Uniwersytetu Gdańskiego. „Perseida” to współtworzona przez nas etiuda operatorska, będąca jednocześnie reżyserskim filmem dyplomowym o potencjale festiwalowym. Jest to produkcja, w której poprzez sferę wizualną chcemy przekazać Wam paraboliczną opowieść - oniryczną historię chłopca wrażliwego na świat, naturę i ludzi wokół.O czym jest „Perseida”?


„Znudzony występem iluzjonisty chłopiec, otwiera swój umysł na prawdziwą magię - magię wyobraźni. Gdy widownia oddaje się uciesze życia codziennego, chłopiec zagłębia się w to, czego inni nie dosięgają. Bohater pozwala swoim myślom swobodnie błądzić po eterycznych sferach jaźni. Jego percepcja znajduje swoje źródło w dziecięcej naiwności, która pozwala mu doświadczać najgłębszych stanów ducha. Paradoksalnie prawdziwa magia nie dzieje się na scenie, lecz w głowie chłopca. To on pełni rolę pośrednika pomiędzy widzem a tajemniczą kobietą - przewodniczką świata przedstawionego.”


„Perseida” to historia przepełniona impresjami chwil oraz ciepłem. Opowieść traktuje o powrocie do czasu, spędzonego pośród przyrody, będącej źródłem silnych doznań emocjonalnych. Natura uchwycona okiem kamery udostępnia widzowi przestrzeń na izolację od świata codziennego oraz pobudzenie własnego „ja”. „Perseida” pomaga odbiorcy dostrzec prześwit istoty życia w absorbującej codzienności, a także wprowadza go w proces poznawczy siebie samego jak i otaczającego go świata. Cel zrzutki


By zrealizować „Perseidę”, zgodnie z jej założeniami i przy wszystkich skomplikowanych aspektach realizacji tak nietuzinkowego projektu, dążymy do perfekcjonizmu i pełnej kontroli twórczej nad powstającym filmem. Dlatego też zbieramy fundusze ku temu potrzebne, a mianowicie na:


 • wypożyczenie profesjonalnego sprzętu filmowego (umożliwiającego nam zrobienie zaawansowanych technicznie ujęć przenoszących na ekran artystyczną duszę filmu);
 • budowę scenografii (np. stworzenie od podstaw makiety i rzeźb w skali mikro, ogromnego magicznego pudła - w skali makro, oraz studni - w skali rzeczywistej);
 • organizację produkcji i planu zdjęciowego w pełnym zakresie (w tym m.in. wymagający transport scenografii, stworzenie naszej licznej ekipie warunków do pracy na planie filmowym oraz w przygotowaniach do niego);
 • postprodukcję (stworzenie, zakupienie i zastosowanie efektów specjalnych);
 • promocję i rozpowszechnianie skończonego filmu (jako produkcji gotowej do dystrybucji festiwalowej).Nasza ekipa filmowa


Nasza etiuda ze względu na swój rozmach i stopień zaawansowania projektu pod względem artystycznym - łączenia rozmaitych dziedzin sztuki, od malarstwa, poprzez rzeźbę i architekturę, po efekty specjalne i muzykę - angażuje wiele osób. Składają się one na całość ekipy filmowej, pełnej młodych, zdolnych i ambitnych, wrażliwych ludzi chcących wspólnymi siłami stworzyć coś, co poruszy kinowe i festiwalowe widownie.

Za trzon naszej filmowej rodziny możemy uznać trio:


hc19f053d3304c62.jpeg


Agata Mierzwa - producentka „Perseidy”

Studentka II roku Produkcji Form Audiowizualnych na Uniwersytecie Gdańskim. Na planach filmowych pracuje w wielu rolach, występuje przed kamerą, zajmuje się scenografią i kostiumami. Najlepiej odnajduje się jako kierowniczka planu. Od lat jest związana z Gdyńskim Centrum Filmowym, jako wielokrotna wolontariuszka i pracowniczka Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Film jej produkcji znalazł się na shortliście 15 najlepszych projektów konkursu Nespresso Talents 2021. Doświadczenie zdobyła uczestnicząc w planach teledysków i etiud studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Poza filmem pracuje jako wokalistka.


c6ca7411334753e7.jpeg


Marcin Zydek - autor zdjęć „Perseidy”

Operator z Trójmiasta, stypendysta Prezydenta Miasta Gdańska, student III roku Produkcji Form Audiowizualnych na Uniwersytecie Gdańskim. Zafascynowany kinem od 6 roku życia. Pracuje głównie jako autor zdjęć przy filmach krótkometrażowych, ale zajmuje się także reżyserią oraz pełni funkcję kierownika produkcji przy filmach dokumentalnych. Realizuje muzyczne live sesje oraz filmowe wersje spektakli teatru tańca. Filmy ze zdjęciami jego autorstwa wyświetlano na festiwalach międzynarodowych (Javornik, Padwa, Belgrad, Toronto) oraz w Polsce (Szczecin, Bytom, Gdynia). Jego dokument "Coś do powiedzenia" zdobył główną nagrodę na XV Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku. Poza filmem pasjonuje się renowacją starych mebli i angielszczyzną.

[link do filmu: https://youtu.be/gmgQhrYC9Jc]


x9b51184cf795722.jpeg


Szymon Radzio - scenarzysta i reżyser „Perseidy”

Urodzony w Krośnie, mieszkający w Gdańsku reżyser i scenarzysta, zakochany w dziecięcej perspektywie postrzegania świata. Studiuje produkcję filmową na Uniwersytecie Gdańskim, którą po trzech latach kończy filmem dyplomowym pt. „Perseida” - projektem etiudy operatorskiej nad wyraz bliskim jego artystycznemu wyrażaniu siebie.

Zanim zajął się filmem brał udział w przedstawieniach teatralnych, zarówno jako aktor, jak i po stronie scenariopisarskiej czy reżyserskiej. W liceum wygrywał konkursy literackie oraz teatralne - ze szkolną grupą Teatru Spontanicznego. Uwielbienie do kina przejawia tworząc autorskie scenariusze i reżyserując etiudy filmowe: „Różyczka” (2021) – debiut, „Kilka bloków dalej” (2021) – który został wyróżniony w konkursie Nespresso Talents 2021, „Wenus w Pannie” (2022) – etiuda studencka.

Prócz filmowych zainteresowań, uwielbia książkową serię Muminków, jego ulubionym serialem zaś jest amerykańska wersja „The Office”, a kolorem – żółty. Potrafi całkiem nieźle grać w tenisa stołowego, uczy się gry w tenisa ziemnego oraz na perkusji. Jest zagorzałym fanem skoków narciarskich oraz Piotra Żyły i jego tak pozytywnego podejścia do życia.Nasze dotychczasowe osiągnięcia...


Jako trio stworzyliśmy dotychczas wspólnie dwa filmy:


„Różyczka” (2021) - wyróżnienie w konkursie filmowym „Nakręć się!” organizowanym przez Gdański Archipelag Kultury;

o641d4fda317800a.pngw7909cfa89a8c0c4.png

(link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=KtcesBRA6HQ)


„Kilka Bloków Dalej” (2021) - pod tytułem „A Few Blocks Away” odniósł sukces w konkursie Nespresso Talents 2021 „Doing is everything” i znalazł się na międzynarodowej shortliście TOP15 filmów wybranych przez jury.

iccfc2b10e9c21b7.jpeg(link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=xRvhP04U_V8&t=4s)...i dotychczasowe plany filmowe


f5e9ac1a6c9961c3.jpegpe0d4144acfbc4e4.jpegae8f69801b032617.jpegw68bc7929e907232.jpeg„Perseida”, czyli 'work in progress'


 Obecnie nasz budżet składa się ze środków prywatnych oraz dofinansowania ze stypendium twórczego z ramienia Marszałka Województwa Podkarpackiego. Są one w stanie pokryć część kosztów całego przedsięwzięcia i pozwalają nam rozwinąć produkcję. Bardzo wierzymy w wartość tego, co wspólnie tworzymy i chcielibyśmy móc przekazać pełnię naszego artystycznego wyrazu poprzez kompletną i sumienną pracę. By tego dokonać potrzebujemy dopiąć na ostatni guzik zarówno budżet, jak i każdy szczegół przemyślanego od początku do końca projektu filmowego, pt. „Perseida”.


Stąd powstała idea crowdfundingu, czyli założenia zrzutki skierowanej do osób chcących wesprzeć nas w trudach produkcji, by tym samym umożliwić nam wypełnienie luk w kosztorysie i skupienie się na pracy twórczej ze spokojnymi głowami pełnymi pozytywnych myśli i coraz to nowych pomysłów, które z nierealnych stają się możliwe do zrealizowania.


vff76745adf28afb.png


Bo „Perseida” to historia, która całą sobą śle przekaz, że pojęcie niemożliwego nie istnieje, a siła pokładana w intencji marzeń ma realną moc sprawczą - przełamując bariery i realizując ten film, nie tylko potwierdzamy te słowa, ale sprawiamy, że gwiazdka z nieba faktycznie znajduje się na wyciągnięcie ręki.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 226

preloader

Comments 5

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Buźka z Krakowa

  70 zł
 •  
  Anonymous user

  Podziękujcie Pawłowi Lęckiemu za post. I powodzenia!

  20 zł
 • OL
  Od Lęckiego

  Powodzenia!

  hidden
 • DM
  Dorota Mełeszko

  Powodzenia 💪

  20 zł
 •  
  Anonymous user

  Pawel :)

  hidden