id: ru5vp2

Wsparcie dla Sebastian i Adriana - budujemy przyszłość

Wsparcie dla Sebastian i Adriana - budujemy przyszłość

 
Paweł Siejka

Description

Zbiórka na terapię, rehabilitacje i bieżące potrzeby Sebastiana i Adriana


Dawno nas tu nie było. W końcu nie tylko my jesteśmy w potrzebie, a sami jakoś sobie dawaliśmy radę. Lepiej, gorzej, ale jakoś szło dalej. Obecnie sytuacja jest taka:


Sebastian, obecnie 16-latek, uczeń pierwszej klasy technikum samochodowego (chce iść w detailing), zapalony gitarzysta. Jest stabilnie, ale z kontynuacją leczenia i rehabilitacji.


Zdiagnozowane: mózgowe porażenie dziecięce, paraplegia spastyczna, rozszczep kręgosłupa, wiotkość zastawek, obniżone napięcie mięśniowe od pasa w górę, astma na tle alergicznym oraz nietolerancja i nieprzyswajanie witaminy D. Obecnie najważniejsi lekarze to kardiolog, neurolog, ortopeda, okulista i pulmonolog. Bastek przeszedł drogą, ale skuteczną operację w Wiedniu na przykurcz ścięgna Achillesa, co było połączone z wadą stóp końsko-szpotawych. Dzięki doktorowi Radlerowi już nie chodzi jak baletmistrz. Niestety przy tak dużej liczbie problemów ciągle potrzebuje wielu typów rehabilitacji, pomaga mu też hipoterapia. W tym półroczu najlepiej, żeby odbyła się kolejna kontrola. I niestety dalej w Polsce nie ma lekarzy od przypadków starszych niż 7-10 lat.


Adrian, 14 lat, miłośnik komunikacji i kolei, młody geniusz informatyczny (uwielbia składać kompy). Przyszły maszynista metra. Tu jest gorzej. Zdiagnozowany autyzm. Ponadto nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem uwagi oraz fobia szkolna i społeczna. Niestety, jak lepiej było ze starszym, to młodszy funkcjonował tragicznie. Agresja, brak regulacji emocji itd. Na tyle duże trudności, że zawalił szóstą klasę. Teraz ją powtarza, ale w marcu musieliśmy przejść na edukację domową w szkole bez granic. Nadto ma skierowanie do szpitala na oddział leczenia nerwic i fobii. Znamy realia na NFZ, sami zawoziliśmy córkę kumpeli. Widzimy jedynie pobyt w ośrodku prywatnym...


Także, mając na uwadze to, co powyżej, znów niechętnie musimy uśmiechnąć się do szanownego grona z prośbą o pomoc. Zwłaszcza że my, rodzice, też mamy kłopoty zdrowotne. Starszy: genetyka po ojcu.


Zbiórka na rehabilitacje i terapie różnego rodzaju obu chłopców, szkołę Adriana oraz bieżące potrzeby (naprawa auta lub w ostateczności kupno używanego, opłata turnusu szpitalnego, opłaty bieżące i nagłe nieprzewidziane wydatki).


Będziemy wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę, a także za udostępnienie zbiórki dalej. Z góry dziękujemy!


Paweł, Ewelina, Sebastian i Adrian

 

 

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!

We prioritize safety. If you have any concerns, please report this fundraiser using