id: rw86pn

Nagranie i wydanie płyty "Nieszpory o Męce Pańskiej"

Nagranie i wydanie płyty "Nieszpory o Męce Pańskiej"

Our users created 1 187 547 fundraisers and raised 1 249 044 677 zł

What will you fundraise for today?

Description


Kochani!

 

Jesteśmy Chórem VOX APOSTOLI, działającym od 2020 roku przy parafii pw. św. Jana Apostoła we Wrocławiu. Pomimo – a może za sprawą? – pandemicznych warunków, które towarzyszyły powstawaniu naszego zespołu, jesteśmy chórem, który nie boi się wyzwań!

 

Oprócz właściwej dla każdego parafialnego zespołu oprawy liturgii, uczestniczymy w wielu projektach muzycznych i koncertach, które na stałe wpisują się w naszą działalność. Staramy się nieustannie rozwijać i wzbogacać chóralne życie i właśnie jedną z takich inicjatyw stał się pomysł wydania pierwszej w naszej krótkiej (ale intensywnej) historii płyty.  

 

Nieszpory o Męce Pańskiej to autorska kompozycja współpracujących z nami dyrygentów – Jakuba Szewczyka oraz Filipa Kozłowskiego, która powstała specjalnie na tegoroczne wielkopostne warsztaty wokalne organizowane w naszej parafii. Intensywne warsztatowe zmagania zwieńczone były dwoma koncertami, na których mogliśmy dzielić się ze słuchaczami tymi niełatwymi ale pięknymi emocjami, płynącymi z pasyjnej muzyki. Idąc za ciosem – kilka miesięcy później dokonaliśmy nagrania całego utworu!

 

Koszty takiego przedsięwzięcia są wysokie ale nie wyobrażamy sobie, aby tej płyty teraz nie wydać. Każdy z nas włożył w to mnóstwo wysiłku i serducha! Chcemy zaprosić Was do wspólnej produkcji tej płyty, ponieważ każdy z Was, kto dołoży swoją cegiełkę, stanie się przecież jej współproducentem! Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się zwieńczyć to dzieło i niebawem będziemy mogli podzielić się efektami naszej pracy.

 
Nieszpory o Męce Pańskiej to kompozycja przeznaczona na chór i orkiestrę kameralną. Pod względem dramaturgicznym jest opowieścią o męce Chrystusa, a podstawę materiału dźwiękowego chóru stanowią pieśni pasyjne. Utwór, nawiązujący w swojej formie do oratorium, podzielony jest na części chóralne, ustępy instrumentalne i solowe, zaś miejsce klasycznych arii wypełnia partia recytatora.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 60

 
Hidden data
200 zł
AG
Aga
100 zł
AK
Agnieszka
100 zł
 
Hidden data
80 zł
N.
Nata
100 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
10 zł
MA
Marta
10 zł
 
Hidden data
50 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters